دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

آشنایی با آبشار نگین مسجد سلیمان و بازدید از آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰
  • ۰

دیدنی های آبشار نگین در استان خوزستان از طرفداران زیادی برخوردار است این آبشار دارای چشم اندازهای بسیار ویژه ای است و علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند این آبشار از توباع مسجد سلیمان است و در یکی از روستاهای بکر با همین نام واقع شده است از زیبایی های آن می توان به دشت های وسیع و سدهای اطراف اشاره کرد.

آبشار نگین، جاذبه ای بکر با چشم اندازهای خاص و دوست داشتنی از توابع مسجد سلیمان استان خوزستان که هر ساله علاقه مندان و گردشگران زیادی را از نقاط مختلف ایران به سوی خود می کشاند این آبشار دارای چشم اندازهای بسیار ویژه ای است و به دلیل قرار گرفتن در یکی از روستاهای این منطقه مورد توجه علاقه مندان زیادی است این طبیعت زیبا در یکی از روستاها با همین نام واقع شده است طبیعت زیبای این روستا نیز می تواند برای علاقه مندان و طبیعت گردان دارای جذابیت باشد این آبشار زیبا در یکی از روستاهای اطراف این منطقه واقع شده است که در این بخش با چشم اندازهای آن آشنا می شوید. واقع شدن این آبشار در میان رشته کوه های منطقه موجب زیبایی بیشتر آن شده است دور افتاده بودن این آبشار موجب شده است تا بعد از گذر سالیان دراز هنزو زیبایی های خود را داشته باشد و همواره بکر و دست نیافتنی است همچنین با وجود رشته کوه هایی که مناظر زیبای اطراف این منطقه را احاطه کرده اند می توانید از جذابیت های بیشتری در این منطقه بهره مند شوید. از زیبایی های مهم در این منطقه می توان به دشت های وسیع شین بار اشاره کرد این دشت ها در نواحی شمالی دریاچه سد شهید عباس پور واقع شده اند که از مهم ترین جاذبه های این منطقه هستند.

آبشار نگین مسجد سلیمان:

این آبشار در فصل های مختلفی از سال دارای چشم اندازهای دیدنی و زیبا است خیلی از علاقه مندان برای سفر به این منطقه فصل های پاییز را انتخاب می کنند زیرا می خواهند از چشم اندازهای ویژه ای در این منطقه بازدید کنند همچنین با سفر به این منطقه در فصل بهار نیز می توانید زیبایی های بیشتری را نظاره گر باشید. در هر یک از فصل های سال مسیرهای متعددی برای سفر به این منطقه وجود دارد که بر حسب نوع مکان می توانید این مسیرها را انتخاب کنید. اگر از علاقه مندان به دیدنی های مسجد سلیمان هستید می توانید سفری به این منطقه گردشگری داشته باشید و تجربه های جدیدی را در این منطقه کسب کنید.

ارتفاعات نگین

از کدام مسیر برویم؟

 

همانطور که گفتیم برای بازدید از این آبشار مسیرهای گوناگونی وجود دارد یکی از پر رفت و آمدترین مسیرها برای رسیدن به این آبشار مسیر مسجد سلیمان به سمت روستای آب شلال است با رسیدن به این روستا باید یک مسیر چهار ساعته را پیاده روی کنید بعد از این کوهپیمایی به روستای زیبای نگین می رسید و می توانید از نزدیک طبیعت دست نخورده این روستا را مشاهده کنید طبیعت این روستا بسیار دست نخورده است و زیبایی های ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

آب های نگین

یکی دیگر از مسیرهای منتهی به این آبشار مسیر مسیر شهرکرد است از این مسیر باید از شهرکرد حرکت کنید با گذر از جونقان، بهشت آباد و در نهایت رسیدن به گردنه های عظیم و کوه های میلی و چمن گلی میز می توانید به این آبشار برسید و از زیبایی های این منطقه از نزدیک بازدید کنید.

  •  آرون گروپس

چشم اندازهای آبشار را بیشتر بشناسید:

از مهم ترین زیبایی های این آبشار می توان به ارتفاعات جذاب و دوست داشتنی آن اشاره کرد یکی از بکرترین طبیعت این آبشار ارتفاعات سرسره مانندی است که در بالای آن قرار گرفته اند دهانه ای که در سمت دیگر از این آبشار می بینید آب را به یک سمت هدایت می کند و همین امر موجب پدید آمدن آبشاری می شود از دور که به نظاره این طبیعت زیبا می نشینید آبشار نگین را همانند نگینی بر پهنه ی این دشت ها می بینید همواره مناظر این آبشار دست نخورده باقی مانده است به همین جهت است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

آبشار نگین را بشناسید

در قسمت های پایینی آبشار نیز دشت های وسیع و زیبایی از این آبشار را نگاه می کنید که محل مناسبی برای گشت و گزار و پیاده روی های شما خواهد بود در این مسیر می توانید از زیبایی های دیگری همچون طبیعت این منطقه بازدید نمایید. دریاچه سد شهید عباس پور نیز یکی دیگر از چشم اندازهای این منطقه است که علاقه مندان زیادی دارد مناظر این سد بسیار رویایی است و علاقه مندان زیادی نیز دارد. در سمت دیگر از این دریاچه می توانید دشت وسیعی از شقایق ها را نگاه کنید که چشم اندازهای آن در فصل هیا بهار نیز دیدنی تر می شوند.

این آبشار یکی از مهم ترین مکان های دیدنی استان خوزستان برای علاقه مندان و گردشگران می باشد که می توانید با سفر به این منطقه تجربه های خاصی داشته باشید و با یکی از مکان های دیدنی خوزستان آشنا شوید. شما علاقه مندان در لینک می توانید با جاذبه های بیشتری از این این استان نیز آشنا شوید.

دامنه برخی از این دشت ها پوشیده از درختان بلوط است دیاورهای باشکوه و صخره ای مانند در این مناطق در کناره دره های ژرف و عمیق آن نیز زیبایی های خاصی دارند و بر چشم اندازهای این منطقه افزوده اند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *