دسته ها
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

ارتباط غذا و تپش قلب چقدر است؟ کدام غذاها برای قلب مفید هستند؟

  • حکیمه فهیمی
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که پس از صرف یک وعهده غذایی ناگهان حس کرده اید ضربان قلب شما بیشتر شده و تندتر از حالت عادی عمل می کند. به این حالت تپش قلب پس از غذا اطلاق می شود. اگر مایلید تا از ارتباط غذا و تپش قلب بیشتر بدانید مطالعه این مطلب را پیشنهاد داریم.

اگر برای شما دانستن رابطه بین غذا و تپش قلب موضوع جالبی می باشد با ادامه این مطلب همراه ما باشید. عواملی مانند استرس، مواد غذایی مختلف، یک وعده غذایی سنگین، عمل جراحی و … بر ایجاد ضربان قلب تندتر از حالت عادی پس از صرف غذا تاثیر می گذارند. 

آشنایی با ارتباط غذا و تپش قلب

شاید برای شما پیش آمده که گرسنه بوده اید و پس از صرف یک وعده غذایی با ولع کامل، ناگهان حس نموده اید که ضربان قلب شما در حال افزایش است به این حالت تپش قلب پس از خوردن غذا گفته می شود. در بیشتر مواقع افراد احتمالا به ضربان قلب خود چندان توجه نمی کنند. از آنجا که قلب دائما در حال پمپاژ خون به سراسر بدن می باشد با افزایش تعداد ضربان آن حالت ناخوشایندی برای فرد ایجاد می شود که به آن تپش قلب گفته می شود به عبارت دیگر حالتی از ضربان نامنظم و خیلی سریع قلب تپش قلب اطلاق می شود که در برخی مواقع موجب تنگی نفس برای فرد هم می شود.

در حالت طبیعی تعداد ضربان قلب عادی بوده اما با بروز عواملی این ضربان تندتر شده که فرد آن را حس می کند و در نهایت احتمال دارد به تنگی نفس ختم شود. به طور کلی تعداد دفعاتی که قلب در یک دقیقه می زند(نرخ ضربان قلب) به عواملی مانند رژیم غذایی، میزان تحرک، حالت ذهنی و احساسی و داروهای مصرفی فرد بستگی دارد. با تپش قلب احساس می کنید که قلب خیلی سخت یا به سرعت ضربان دارد و حتی حس لرزش ایجاد شود. ممکن است حس ناخوشایند تپش قلب را در سینه، گلو و یا گردن تجربه کنید. این امر ترسناک و آزادنده می باشد ولی به طور معمول جدی نبوده و در بیشتر مواقع از بین می رود.

  • کالا چیو

عوامل مختلفی مانند استرس، مصرف مواد غذایی حاوی کافئین و نیکوتین، وعده غذای سنگین و… موجب تپش قلب پس از غذاخوردن می شود. در ادامه این مطلب با ارتباط غذا و تپش قلب پس از آن آشنا می شوید. قبل از آن اشاره می شود در موارد نادر تپش قلب نشانه بیماری جدی تر قلب بوده از این رو اگر تپش قلب با نشانه هایی مانند نگی نفس، درد قفسه سینه، سرگیجه و حتی تجربه غش همراه شد حتما به پزشک مراجعه شود.

ارتباط عوامل مختلف با تپش قلب پس از صرف غذا

با توجه به نظر انجمن قلب آمریکا نرخ عادی و سالم ضربان قلب در هر فرد بین ۶۰-۱۰۰ ضربان در دقیقه می باشد و افزاش آن از این حد خطرناک خواهد بود که با علائمی همچون تعریق زیاد، کوتاهی نفس،سرگیجه، کاهش هوشیاری، درد سا فشار در ناحیه سنیه، بالای کمر، گردن، بازوها و یا آرواره همراه است. مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها بر تعداد ضربان قلب تاثیر می گذارند. علاوه بر این برخی موارد دیگر نیز سبب بالا رفتن ضربان قلب و ایجاد تپش قلب می شوند. از جمله مهمترین عوامل و دلایلی که با تپش پس از غذا خوردن ارتباط دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱. مصرف مکمل غذایی نامناسب

یکی از مواردی که می تواند با تپش قلب پس از غذا خوردن در ارتباط باشد. مصرف مکمل غذایی نامناسب می باشد. به عبارت دیگر اگر در حین صرف وعده غذایی یا بلافاصله بعد از آن به ویژه در تایم ناهار از مکمل های غذایی یا عصاره هایی مانند سنبل الطیب، پرتقال تلخ یا زالزالک استفاده کنید ناخواسته موجب ایجاد تپش قلب در وجودتان می شوید. قابل ذکر است مصرف مکمل ها در صورتی با فایده همراه است که در حوالی وعده های غذایی مصرف نشود.

۲. اشکال در رژیم غذایی

چنانچه رژیم غذایی شما در وعده های غذایی با مصرف بیش از حد کنسرویجات، الکل، ادویه جات به ویژه نوع تند آن همراه باشد در معرض تپش قلب پس از غذا خوردن قرار می گیرید. ناگفته نماند مرف موادی مانند پنیر کهنه، نمک سود شده و میوه های بیش از حد رسیده یا خشک شده هم موجب احساس تپش قلب می گردند به این خاطر که این مواد حاوی تیرامین بیش از اندازه طبیعی بوده که سبب بالا بردن فشار خون و ایجاد تپش قلب می شوند.

قابل ذکر است از نشانه های غذاها و آشامیدنی های حاوی تیرامین، بالا رفتن فشار خون و ایجاد تپش قلب می باشد. به طور کلی تیرامین در غذاهای متنوعی نظیر پنیر، گوشتهای فراوری شده، سوسیس و سس سویا و … یافت می شود. تیرامین اسید آمینه ای است که به صورت طبیعی در بدن حضور دارد و وظیفه تنظیم فشار خون را بر عهده دارد با مصرف حاوی میزان زیاد تیرامین افزایش فشار خون و در نتیجه افزایش ضربان قلب اتفاق می افتد.

۳. استرس و اضطراب

داشتن استرس و مضطرب بودن موقع غذا خوردن نیز با تپش قلب در ارتباط می باشد. این امر سبب می شود غذا خوب جویده و هضم نشود در نتیجه احساس سنگینی سر دل و تپش قلب را تجربه کنید. توصیه می شود وعده های غذایی اصلی را با آرامش و بدون عجله میل نمایید. قابل ذکر است در برخی بیماری های نظیر پرکاری تیروئیدو بیماری های قلبی مانند نارسایی قلبی هم تپش قلب را تجربه می شود.

۴. نوشیدنی های نامناسب گرم یا سرد

مصرف بیش از حد و بی رویه نوشیدنی های گرم مانند چای سیاه، چای سبز، قهوه، کاپوچینو و … که حاوی کافئین می باشد آن هم چندین نوبت در طی روز به ویژه یک ساعت قبل یا پس از غذا منجر به تپش قلب می شود و این امر درباره نوشیدنی های سرد نظیر نوشابه ها که حاوی مواد شیمیایی مختلف به خصوص میزان بالای کافئین هستند نیز صدق می کند بخصوص نوشابه های انرژی زا. توصیه می شود تا حد ممکن مصرف این مواد را از رژیم غذایی خود کم و حتی حذف کنید. به طور کلی مواد غذایی حاوی کافئین قادرند ضربان قلب را زیادتر کنند. کافئین محرک سیستم مرکزی اعصاب بوده و با زیاده روی در مصرف آن ازدیاد ضربان قلب ایجاد می شود. چنانچه به فشار خون بالا یا تپش قلب مبتلا می باشید تا حد ممکن از مصرف خوراکی های حاوی کافئین پرهیز کنید یا به حداقل برسانید.

۵. مصرف بیش از اندازه شکر

 از عوامل مهم دیگری که با تپش قلب پس از غذا ارتباط دارد مصرف بیش از اندازه مواد قندی می باشد. مصرف خوراکی هایی که سبب افزایش قند خون می شوند که به این ترتیب موجب بالا رفتن ضربان قلب خواهند شد. برخی محققین در بررسی هایی که در این زمینه داشته اند به این نتیجه رسیده اند که قند خون بالا سبب اختلال در عملکرد مناسب رگ های خونی شده و افزاش ضربا نقلب و فشار خون را به دنبال دارد. به این ترتیب مصرف غذاهایی که حاوی کربوهیدارت بالا و بخصوص کربوهیدارت های ساده هستند را کاهش دهید. از جمله این مواد غذایی می توان به نوشیدنی های پر شکر، دسرهای شیرین، غذاهای فوری، برنج سفید، ماکارونی و آبنبات ها اشاره کرد که خیلی سریع قند خون را بالا می برند. می توانید مواغذایی مانند سبزیجات، انواع لوبیاها و گندم کامل را جایگزین نمایید چرا که حاوی کربوهیدارت های پیچیده بوده و قندهای ساده کمتری دارند.

۶. مصرف بعضی گیاهان دارویی

از گیاهان دارویی که می تواند سبب افزایش فشار خون و تپش قلب شود می توان به افدرا اشاره کرد که در درمان سرماخوردگی و حساسیت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی منابع ذکر شده که حتی می تواند موجب حملات قلبی و سکته نیز گردد.

۷. مصرف شکلات های حاوی تئوبرومین

قابل ذکر است تئوبرومین مانند کافئین یکی دیگر از محرک های سیستم عصبی می باشد که به فرم طبیعی در شکلات و خوراکی های شکلاتی مانند کیک شکلاتی، آبنبات، شکلات داغ، بستنی و شیر شکلاتی حضور دارد. در تحقیقات صورت گرفته رد سال ۲۰۱۳ این ماده بسته به دوز مصرفی اش موجب ازدیاد ضربان قلب می شود به این مفهوم هرچه تئوبرومین زیادی مصرف شود، ضربان قلب بیشتر خواهد شد. چنانچه به تپش قلب ابتلا دارید تا حد ممکن از مصرف شکلات اجتناب کنید.

۸. مصرف برخی داروها

برخی داروها مانند داروهایی که برای دیابت و آسم مورد استفاده قرار می گیرند نیز می توانند سبب افزایش ضربان قلب شوند و با تپش قلب بعد از غذا در ارتباط هستند. افراد باید داروهایی را که با وعده غذایی خود مصرف می کنند مد نظر قرار دهند . به طور کلی داروهای مرتبط با سرماخوردگی، آلرژی و آسم حاوی سودوافدرین یا فنیل افرین بوده که ممکن است موجب بالا رفتن ضربان قلب پس از غذا شوند. همچنین فرد دیابتی که برای کاهش قند خون از انسولین استفاده می کند در صورت افت قند خون پس از صرف غذا به خاطر انسولین اضافی احتمال دارد تپش قلب را احساس کند. قابل ذکر است در مواردی که کاهش قند خون شدید اتفاق می افتد تپش قلب تجربه می شود.

۹. وعده غذایی با حجم زیاد

یکی از عواملی که با تپش و افزایش ضربان قلب ارتباط نزدیکی دارد وعده غذایی سنگین می باشد. به این ترتیب توصیه می شود تعداد وعده های غذایی را بیشتر کنید و ضمنا حجم آن نیز پایین باشد.

۱۰. مصرف سیگار

برخی افراد پیش یا پس از غذا تمایل به مصرف سیگار دارند که این موضوع نیز می تواند بر روی ضربان قلب آنها تاثیر داشته باشد.

آشنایی با خوراکی های پیشگیری کننده از تپش قلب

۱. آب

هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد از غلظت خون جلوگیری می شود و گردش خون بسیار بهتر صورت می گیرد. اما در مواجه بدن با کم آبی دچار نامنظمی ضربان قلب شده چرا که باید به سختی مواد زائد را به بیرون فرستاده تا ضربان را در حالت نرمال حفظ کند. توصیه می شود نوشیدن آب را در طی روز فراموش نکنید تا بدن به اندازه کافی آب برای انجام واکنش های شیمیایی خود داشته باشد.

۲. ماهی ، گردو و روغن های سبزیجات

بعضی خوراکی های گیاهی نظیر گردو و روغن سبزیجات حاوی اسید های چرب آلفا لینولنیک اسید یعنی اسید امگا ۳ می باشند. ماهی ها نیز دارای چند نوع اسید چرب امگا ۳ هستند که با مصرف این خوراکی ها نرخ تپش قلب تا حدودی کاهش می یابد. در واقع اسیدهای امگا ۳ بر روی انقباض ماهیچه های قلب اثر مستقیم داشته که کاهش ضربان قلب را موجب می شوند. از جمله ماهی های سرشار از امگا ۳ می توان به انواع قزل آلا، خالمخالی، تن، ماهی سفید و شاه ماهی اشاره کرد.

۳. فیبرها

اگر تری گلیسرید خون بالا رود ازدیاد ضربان قلب را به دنبال دارد. در واقع چربی ها عامل ابلا به بیماری های قلبی هستند ولی مصرف غذاهای با تری گلسرید کم و مواد فیبری مانند گندم کامل، برنج قهوه ای، جو دوسر، لوبیاها، دانه های کتان، سبزیجات، میوه ها می توانند  با کاهش تری گلیسرید موجود در خون از تپش قلب پیشگیری کنند.

۴. آواکادو

میوه آواکادو غنی از منیزیم و پتاسیم می باشد البته موز و مرکبات نیز غنی از پتاسیم هستند ولی آواکادور علاوه بر پتاسیم از چربی های مفید هم بهره می برد که با مصرف این خوراکی می توان ضربان قلب را در حالت طبیعی و منظم حفظ نمود.

۵. مواد معدنی

از بهترین راهکارها برای داشتن ضربان قلب نرمال مصرف غذاهای حاوی مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم می باشد. این مواد معدنی می توانند سبب منظم شدن ضربان قلب شوند. کلسیمی که در قلب و رگ های خونی حضور دارد موجب انقباض ماهیچه های آن شده و منیزم آنها را از انقباض خارج می کند. با مصرف مواد غذایی نظیر سبزیجات، کلم بروکلی، ماهی سالمون، سیب زمینی آب پر می توانید به اندازه کافی از هر دو ماده معنی بهره مند شوید. ضمنا خوردن لبنیات کم چرب هم به حد کافی کلسیم به بدن می رساند. مصرف آجیل، مغز دانه ها، لوبیا و گندم را که سرشار از منیزیم است فراموش نکنید.

۶. فلفل هندی

بر اساس گزارشات برخی محققین دانشگاه مریلند، فلفل های هندی می توانند از تپش و بی نظمی ضربان قلب پیشگیری نمایند. تپش قلب کاهش جریان خون در مغز و دیگر اندام ها را به دنبال دارد ماده ای به نام کپسایسین موجود در این فلفل های تند قادر است گردش خون را بهبود داده و از بی نظمی و ناهنجاری ضربان قلب جلوگیری کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.