دسته ها
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

چند انشا زیبا درباره راز موفقیت با نگارش آسان

  • ندا خوشرو
  • ۱۷ فروردین ۱۴۰۰
  • ۰

همه انسان ها در زندگی به دنبال رسیدن به موفقیت هستند و این کلمه برای هر فردی تعریفی متفاوت دارد برخی از افراد موفقیت را در رسیدن به ثروت زیاد می دانند و برخی دیگر موفقیت را رسیدن به درجه علمی بالایی می دانند. در ادامه مجموعه ای از ۲ انشا درباره راز موفقیت را مطالعه خواهید کرد.

انشا درباره راز موفقیت با جملاتی پرمحتوا

برای نوشتن انشا در مورد موفقیت بهتر است ابتدا تعریف خود را از موفقیت مشخص نمایید سپس عوامل موثر در آن را شناسایی نمایید. نوشتن انشا در مورد موفقیت مانند نوشتن انشا در مورد زندگی و نوشتن انشا در مورد شغل آینده بهتر است با توجه به نظر و عقاید شخصی انجام شود.

انشا در مورد موفقیت

انشا پرمحتوا در مورد موفقیت

زمانی می توانیم موفق باشیم که وقتی به گذشته مان فکر می کنیم از خودمان رضایت داشته باشیم و بدانیم کارهای که باید انجام بدهیم را به بهترین شکل دنبال کرده ایم. به قولی بزرگی که می گفت زمانی ما به موفقیت رسیده ایم که از خودمان احساس رضایت داشته باشیم. به همین جهت برای هر کار درست و صحیحی که انجام بدهیم و از آن رضایت داشته باشیم باید هدفمند باشیم به بیانی ساده تر زمانی موفق تر هستیم که هدفمند زندگی کنیم و برای رسیدن به خواسته هایمان تلاش کنیم.

  • کالا چیو
  •  بلیط کیش

بارها دیده ایم افرادی که یکبار شکست می خورند دیگر ناامید می شوند و دست به هیچ کاری نمی کنند این ها فکر می کنند که خوشبختی و موفقیت دست و پا دارد و به سراغشان می آید و نمی دانند که اینها هستند که باید خودشان به سراغ خوشبختی بروند.

زمانی که هدف داشته باشیم زندگی مان معنی و مفهوم پیدا می کند. هدف ها به ما نشان می دهند که از چه راهی حرکت کنیم و مسیر را مشخص می کنند. وقتی در آغاز راه هستیم طبیعی است که قدرتمندتر و محکم تر پیش برویم و انرژی بیشتری داریم و البته که اینگونه موثرتر خواهیم بود. ما در مسیر اهدافمان رشد می کنیم و بزرگ تر می شویم و با پیچ و خم های راه روبرو می شویم و حتی شکست های زیادی را نیز می توانیم تجربه کنیم تا به نسخه ی ایده ال مان برسیم.

راز موفقیت و خوشبختی در زندگی رشد و تکامل می باشد. اگر می خواهیم که به توانایی های بیشتری دست پیدا کنیم و استعدادهایمان را شکوفا کنیم دقیقا باید برای خودمان مشخص کنیم که از زندگی چه می خواهیم و به سراغ شناسایی راههایی برویم که می توانند ما را به خواسته هایمان برسانند.

انشا در مورد موفقیت

انشا زیبا درباره راز موفقیت

هر روز زندگی هر کدام از ما با اتفاقات جورواجور رقم می خورد و تقریبا روزهایمان با یکدیگر متفاوت است. در واقع هر چقدر ما بتوانیم به فکر آینده باشیم پس موفق تر خواهیم بود.

راز موفقیت هر انسانی خودشناسی است. اگر انسان بتواند خودش را به خوبی بشناسد و توانایی هایش را دست کم نگیرد پس موفق تر خواهد بود. اگر انسان هر روز بیش تر از گذشته تلاش کند و در مقابل شکست سریع ناامید نشود و به جنگ با سختی ها و شکست ها برود شکی نیست که به هر آنچه که می خواهد می رسد.

هیچ کس نمی تواند بدون سختی به موفقیت برسد و به بیانی ساده تر هیچ موفقیتی نیست که بدون دلیل باشد. انسان ها وقتی از سختی ها و مشکلات رد می شوند تازه می توانند متوجه شوند که آرامشی که در لحظه های زندگی داشته اند چقدر ارزشمند بوده است و هیچ وقت نباید ناشکر باشند.

فرقی نمی کند که شما در زندگی چه مسیری را انتخاب می کنید تا به موفقیت برسید و اینجا مهم است که خودتان مسیر درست را انتخاب کنید و احساس رضایت از تصمیم تان را داشته باشید. انسان ها گاهی در شرایطی قرار می گیرند که دست به تصمیم های عجولانه می زنند و مسیرهایی را انتخاب می کنند که اصلا درست نیست و همین ها مثل سدهایی می شوند که جلوی راه انسان را برای خوشبختی و رسیدن به موفقیت می گیرند.

در آخر ذکر این نکته لازم و ضروریست که ما باید به تصمیم های یکدیگر احترام بگذاریم و موفقیت صرفا به دلیل پولدار شدن نیست. هر کسی می تواند برای خود یک هدف را داشته باشد. مثلا کسی رسیدن به درجه های علمی بالا را رسیدن به هدف می داند و برخی از افراد موفقیت را پولدار شدن می دانند.
ادیسون و موفقیت

ادیسون را همه می شناسیم و دیگر نیازی به معرفی ندارد. یک گزارشکر از ادیسون اینگونه می پرسد که شما هزار بار شکست خورید و چه حسی داشته اید؟ شما فکر می کنید که ادیسون چه جوابی به گزارشکر داده است؟ ادیسون اینگونه می گوید که من هزار بار شکست نخورده ام و لامپ برقی که اختراع کرده ام هزار مرحله داشته است.

خیلی از ما اصلا مثل ادیسون نیستیم و اگر حتی یکبار هم شکست بخوریم به دنبال هدفمان نمی رویم و دیگر دست از کار می کشیم و این شروع ناامیدی و پایان دادن به راه برای رسیدن به موفقیت است.

انشا درباره موفقیت

در این مطلب انشا درباره راز موفقیت را گردآوری کردیم که امیدواریم دانش آموزان عزیز بتوانند با مطالعه این نگارش ها خلاصه ای مفید از نوشته هایی را که خوانده اند روی کاغذ بیاورند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.