دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

راهنمای شست و شوی قهوه جوش و تمیز کردن اصولی آن

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
  • ۰

در این مطلب به شما آموزش می دهیم که با مواد بسیار ساده و در دسترس قهوه ساز خود را مانند روز اول تمیز کنید و از ساختن قهوه در آن لذت ببرید و از هیچ ماده شیمیایی استفاده نکنید.

قهوه یکی از نوشیدنی هایی می باشد که علاوه بر داشتن فواید بسیار زیاد می تواند باعث افزایش انرژی افراد و بالا رفتن کار آیی آن ها شود. در واقع تهیه کردن یک قهوه به زمان کمی نیاز دارد و باید با استفاده از یک قهوه جوش این کار را انجام بدهید. در ادامه شست و شوی قهوه جوش را به شما آموزش می دهیم.

شست و شوی قهوه جوش

شست و شوی قهوه جوش

برای شستن قهوه جوش دو راه دارید یکی آن که از مواد شیمیایی استفاده کنید و به خودتان آسیب بزنید و راه دیگر این است که از مواد طبیعی مانند سرکه سیب و یا هر نوع سرکه دیگری استفاده کنید. باید بدانید که تمیز کردن وسایل برقی دارای ظرافت خاصی می باشد و یکی از کار هایی می باشد که باید هر فردی آن را بداند تا به وسایل آسیب های جبران نا پذیری وارد نکند. باید بدانید که برای تمیز کردن قهوه جوش تنها آب و دستمال کافی نیست بنابراین استفاده از مواد طبیعی می تواند به کمک شما بیاید و به شما کمک کند تا قهوه جوش خود را مانند روز اول تمیز کنید. برای تمیز کردن قهوه جوش مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

خالی کردن قهوه جوش

سعی کنید قهوه جوش خود را خالی کنید و هر مواد اضافی قهوه در آن مانده است را دور بریزید و سعی کنید تفاله های قهوه را نیز به طور کامل خارج کنید.

استفاده از سرکه برای تمیز کرده قهوه ساز در خانه

اضافه کردن مواد تمیز کننده

می توانید برای تمیز کردن قهوه جوش خود از سرکه سفید و آب استفاده کنید. برای این کار لازم است تا قهوه جوش خود را به نسبت ۱ به ۲ از سرکه و آب پر کنید.

  •  آرون گروپس

روشن کردن قهوه جوش

بعد از این که محلول آب و سرکه را درون قهوه جوش ریختید باید آن را روشن کنید تا کارش را مثل همیشه انجام بدهد. زمانی که چرخه دم کشیدن تمام شد می توانید این دستگاه را خاموش کنید و اجازه بدهید مواد ۱۵ الی ۲۰ دقیقه درون آن بماند.

جوشاندن آب

در این مرحله برای از بین بردن مزه و بو سرکه باید آب خالی را به قهوه جوش اضافه کنید و اجازه بدهید چند دقیقه ای بماند تا چرخه دم کشیدن تمام شود و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آب درون مخزن بماند. برای از بین بردن کامل این مزه و بو می توانید این کار را دو بار تکرار کنید و هر بار آب را خارج کرده و دوباره قهوه ساز را پر آب کنید.

روشی برای تمیز کرده قهوه ساز ها

این مراحل را می توانید برای تمامی قهوه ساز های ساده و فنجانی انجام بدهید و آن ها را مانند روز اول تمیز کنید و از تمیزی آن ها لذت ببرید. اگر از این مطلب رضایت داشتید می توانید با کلیک بر روی لینک های زیر در بخش خانه داری آرگا  مطالب دیگری را در همین زمینه مانند جرم گیری ظروف و تمیز کردن انواع لوازم برقی مشاهده کنید از نکات گفته شده استفاده کنید تا وسایل برقی خود را سالم نگه دارید و از خراب شدن آن ها جلوگیری کنید تا مجبور به خرید دوباره آن ها نشوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *