دسته ها
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

راه های درمان و رفع تیرگی زیر بغل و روش شدن پوست آن

  • خانم تمدنی نژاد
  • 13 جولای 2016
  • ۰

استفاده از کرم های موبر، عرق کردن و استفاده از اسپری اغلب باعث تیرگی زیر پوست می شود. در این مطلب روش های خانگی و موثر رفع تیرگی زیر بغل را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در ادامه علل تیرگی زیر بغل را ذکر خواهیم کرد.

تیرگی زیر بغل اغلب ممکن است باعث شرمندگی شود بویژه وقتی می خواهید لباس های بدون آستین و یا آستین کوتاه بپوشید. تیرگی زیر بغل یکی از مشکلات خیلی رایج می باشد که بدلیل از دست رفتن رنگ زیر پوست در زیر بغل ایجاد می شود. در این مطلب روش های مختلف از بین بردن تیرگی زیر بغل را با هم مطالعه می کنیم.

دلایل اصلی تیرگی زیر بغل، از بین بردن موهای زائد زیر بغل، استفاده از کرم های موبر، افزایش وزن، استفاده از الکل در اسپری ها و عطرها و عرق کردن می باشد. در مطلب چند روش موثر و طبیعی برای درمان تیرگی زیر بغل را برای شما آورده ایم. امیدواریم این روش ها موثر واقع شوند و بتوانید با استفاده از آن ها نسبت به رفت و درمان تیرگی زیر بغل اقدام نمایید.

رفع تیرگی زیر بغل

 برترین روش های رفع تیرگی زیر بغل

اگر زیر بغل شما تیره می باشد، نیازی به نگرانی نیست. احتمال آن کم است که تیرگی زیر بغل نشانه شرایط یک بیماری باشد. تیرگی زیر بغل معمولا بدلیل مسدود شدن منافذ پوست با تیره شدن پوست نمایان می شود، همچنین وقتی در معرض نور خورشید زیاد قرار می گیرید زیر بغل شما تیره می شود. تیرگی زیر بغل می تواند دلایل مختلفی از جمله از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از کرم های موبر، تعریق زیاد و استفاده از اسپری ها داشته باشد. در موارد نادر، می تواند نشانه شرایط پزشکی باشد که نیاز به درمان دارد. در این مطلب روش های خانگی درمان تیرگی بغل با قدرت شگفت انگیز را بیان خواهیم کرد.

جوش شیرین

یکی از دلایل اصلی تیرگی زیر بغل تجمع سلول های مرده در آن ناحیه است. ما اغلب لایه برداری زیر بغل را انجام می دهیم و در نتیجه با مشکل مواجه می شویم. ماسک جوش شیرین در لایه برداری بسیار عالی و موثر می باشد. دو قاشق چایخوری جوش شیرین و چند قطره آب را ترکیب کنید تا خمیر نسبتا ضخیمی بدست آید و آن را برای زیر بغل خود مورد استفاده قرار دهید. آن را به صورت حرکت دایره ای به آرامی زیر بغل بمالید. این عمل را بطور منظم سه تا چهار بار در طول هفته انجام دهید باعث می شود منافذ پوست شما باز شود و تمام سلول های مرده از بین بروند بنابراینبا رفع تیرگی زیر بغل شما را روشن می کند.

رفع طبیعی تیرگی زیر بغل

لیموترش و خیار

لیموترش و خیار هر دو درمانی عالی برای روشن کردن پوست می باشند. همه ما می دانیم که آبلیمو برای سال ها برای روشن کردن پوست مورد استفاده قرار می گرفته است. به عبارت دیگر، خیار دارای ویژگی های طبیعی است و برای تسکین بخشیدن و خنک سازی پوست موثر می باشد. با استفاده از آب خیار و آبلیمو ترکیبی تهیه کنید و آن را روی محل مورد نظر قرار دهید تا در رفع تیرگی زیر بغل به شما کمک کند. همچنین می توانید از آب خیار و یا لیمو به همراه پودر زردچوبه استفاده کنید تا نتایج بهتری بدست آید. برای بدست آوردن نتایج فوق العاده می توانید این عمل را هر روز انجام دهید.

رفع تیرگی های زیر بغل

 آرد نخود و ماست

آرد نخود لایه بردار و روشن کننده پوست عالی می باشد. با استفاده از دو قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق غذاخوری ماست، یک قاشق چایخوری آبلیمو و مقداری پودر زردچوبه خمیری تهیه کنید. قبل از اینکه دوش بگیرید از آن برای زیر بغل خود استفاده کنید و برای سی دقیقه صبر کنید. با آب سرد آن را بشویید و با حوله ای آن را خشک نمایید. برای بدست اوردن نتایج بهتر برای از بین بردن تیرگی زیر بغل این عمل را هر روز و یا یک روز در میان انجام دهید.

ماسک رفع تیرگی های زیر بغل

عسل و شیر

ماسک عسل و شیر یک درمان عالی امتحان شده برای روشن کردن پوست می باشد. اسید و ویتامین موجود در شیر مواد اصلی هستند که به روشن شدن پوست کمک می کنند. یک قاشق چایخوری شیر را با مقدار مساوی عسل ترکیب کنید و مقداری پودر زردچوبه با آبلیمو به آن اضافه کنید و از این ترکیب برای زیر بغل خود استفاده کنید. روش دیگر استفاده از شیر ترکیب کردن آن با مقداری آرد نخود و عسل و بدست آمدن خمیر است. خمیر را روی زیر بغل خود قرار داده و اجازه دهید خشک شود. وقتی بطور کامل خشک شد، با آب سرد آن را بشویید و با یک حوله تمیز آن را خشک کنید. این عمل کمک فراوانی به رفع تیرگی زیر بغل شما می نماید

رفع تیرگی های زیر بغل با عسل

روغن نارگیل

روغن نارگیل توسط افراد زیادی برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از روش هایی که بیشتر از همه برای روشن شدن پوست زیر بغل مورد استفاده قرار گرفته است روغن نارگیل می باشد. روغن نارگیل حاوی عوامل روشن کننده پوست مثل ویتامین E است. ده دقیقه قبل از دوش گرفتن هر روز ده دقیقه از روغن نارگیل استفاده کنید. ناحیه مورد نظر را با حرکات دایره ای ماساژ دهید و سپس آن را با آب ولرم و صابون بشویید. از این دارو بطور منظم استفاده کنید تا در دوره کوتاه زمانی نتایج عالی بدست آید.

رفع و درمان تیرگی زیر بغل

اپیلاسیون یا لیزر

استفاده از تیغ یا کرم های موبر یکی از دلایل اصلی تیرگی زیر بغل است. برای حذف موهای زائد بهتر است از موم استفاده کنید. در این روش مو از ریشه کنده می شود و در نتیجه پوست زیر بغل بلافاصله چند درجه روشن تر می شود. استفاده از موم باعث می شود موهای شما به تدریج نازک و کم شوند. اگر به دنبال روشی دائمی هستید می توانید از لیزر استفاده کنید با استفاده از لیزر به تدریج تیرگی زیر بغل درمان می شود.

تعداد کمی ماسک روشن کننده پوست و روش های درمان برای رفع تیرگی زیر بغل وجود دارد. که تمام آن ها توسط افراد در سراسر جهان مورد استفاده و ارزیابی قرار گرفته است. جدا از استفاده کردن از این داروها، همچنین می توانید مطمئن شوید که اقدامات پیشگیرانه را برای کاهش و رفع تیرگی پوست انجام داده اید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.