دسته ها
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

آشنایی با دریاچه مورین و چشم اندازهای زیبای آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

دریاچه مورین یکی از دریاچه زیبای دنیا است این دریاچه دیدنی در کانادا واقع شده است و به دلیل طبیعت زیبا و بکر خود مورد توجه است آب های نیلگون این منطقه موجب زیبایی های بیش از حد دریاچه شده اند و طبیعت سرسبز اطراف آن نیز مورد توجه است. تجربه سفر به این منطقه بکر و دیدنی است و در این بخش می توانید با جاذبه های بیشتری از آن آشنا شوید.

دریاچه مورین یکی از مهم ترین دریاچه های کانادا است واقع شدن این دریاچه زیبا در میان رشته کوه های سر به فلک کشیده این منطقه موجب شده است تا زیبایی های این منطقه بی نظیر و دیدنی باشد. سالانه گردشگران زیادی از زیبایی های این منطقه بازدید می کنند شاید جالب باشد بدانید که آب های این دریاچه به شکل شگفت انگیزی نیلگون و شفاف است رنگ فیروزه ای آن موجب شده است تا زیبایی های بی حدی را به خود اختصاص دهد. این منطقه در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی های مختلف است و از سوی گردشگران زیادی نیز مورد توجه قرار می گیرد در تابستان چشم اندازهای این دریاچه درخشان تر می شود و با فرا رسیدن زمستان شاهد یخچال های طبیعی این مناطق خواهید بود. این مناطق کوهستانی دارای چشم اندازهای دیگری نیز می باشند آبشارها، مناطق صخره ای و کوهستانی از دیگر زیبایی های مهم در این مناطق می باشند. دیدن اینگونه از مناظر به قدری دارای زیبایی است که گاها غیر واقعی به نظر می رسد و مانند پوسترهای نقاشی جلوه می کند.

دریاچه مورین را بشناسید:

 بهترین دیدنی های کانادا کدام اند؟  با توجه به اینکه سالانه تورهای گردشگری متعددی به کانادا برگزار می شود در این تورها شما می توانید به مناطق مختلفی سفر کنید و با زیبایی متعددی از آن آشنا شوید با نشستن در کنار این دریاچه و بازدید از چشم اندازهای آن می توانید آرامش بیشتری را از طبیعت بگیرید. پیاده روی در دامنه های کوهستانی این منطقه و استفاده از هوای پاک و تمیز آن نیز می تواند از دیگر ویژگی های مهم این منطقه تفریحی باشد.

آب های مورین

این منطقه به ویژه برای ماجراجویانی که می خواهند سفرهای گوناگونی به نقاط مختلفی از دنیا داشته باشند می باشد کوهنوردان و افرادی که زندگی در دامان طبیعت را دوست دارند با سفر به این منطقه تجربه های ویژه تری را کسب می کنند. واقع شدن این دریاچه در اطراف دهکده لوئیس موجب شده تا زیبایی های آن برای گردشگران بیشتر باشد ترکیب رنگ های طبیعی در این مناظر از شگفتی ویژه ای برخوردار می باشد و هر فردی را خیره می کند.

در مسیر رسیدن به دریاچه می توانید از زیبایی های دیگری نیز دیدن کنید خیلی از گردشگران با سفر به این منطقه تجربه کوهنوردی و دوچرخه سواری را نیز از دست نمی دهند و در طول مسیر نیز از زیبایی های آن ها استفاده می کنند. با توجه به اینکه چشم اندازهای این دریاچه در فصل های مختلفی از سال به ویژه در تابستان و پاییز دیدنی تر می شود می توانید در هر یک از این فصل ها به دریاچه مورین سفر کنید.

چشم انداز مورین

مسیر جاده پر پیچ و خم این دریاچه نیز از سوی دیگر برای گردشگران هیجان انگیز می باشد همچنین امتیازاتی نیز برای گردشگران در نظر گرفته می شود که موجب راحتی آن ها در طی سفر به این مناطق خواهد شد به ویژه پارکینگی که برای اقامت گردشگران در نظر گرفته است. در فصل زمستان نیز تجهیزاتی برای گردشگران در نظر گرفته می شود تا از خطر وقوع بهمن در امان بمانند و خطرات جانی آن ها را تهدید نکند.

این دریاچه کجا واقع شده است؟

این دریاچه دیدنی در منطقه پارک ملی بنف در کانادا واقع شده است و امروزه با وجود زیبایی های کم نظیر خود از سوی گردشگران زیادی مورد توجه است بسیاری از افراد این دریاچه را با نام دریاچه موراین نیز می شناسند. در فاصله ۱۴ کیلومتری از این دریاچه دهکده ای توریستی و پر جاذبه واقع شده است که می تواند توجه گردشگران را به خود جلب کند دهکده ای با نام لوئیس که از مناظر خارق العاده و شگفت انگیزی برای علاقه مندان خود برخوردار می باشد.

دریاچه مورین

این دریاچه زیبا مساحتی بالغ بر ۵۰ هکتار دارد آب این دریاچه به محض ذوب شدن یخچال ها بیشتر می شود و از جذابیت های طبیعی برخوردار است در برخی از فصل های سال آب های این دریاچه به بیشترین حد خود می رسند قله های برفی که در فصل های زمستانی می بینید مناظر این دریاچه در فصل زمستان از زیبایی های بیشتری برخوردار است و برای عکاسی کردن بسیار مناسب خواهد بود.

همانطور که اشاره کردیم آب های این دریاچه دارای رنگ فیروزه ای و نیلگون است و از مناظر بسیار زیبا و دیدنی برای گردشگران برخوردار است دریاچه مورین یکی از مهم ترین مکان های دیدنی کانادا برای گردشگران است که هر ساله علاقه مندان زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند.

طبیعت مورین

این دریاچه خوش منظره از زیبایی های بسیار زیادی برخوردار است و شما علاقه مندان با سفر به این منطقه می توانید تجربیات ویژه ای داشته باشید یکی از پیشنهادات ویژه برای شما دوچرخه سواری و پیاده روی در طبیعت زیبای این منطقه است که می توانید به خوبی از این فرصت استفاده کنید. برای اقامت در این منطقه نیز می توانید اسکان داشته باشید و یا به نزدیک ترین اقامتگاه ها در نزدیک روستا و شهر بروید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.