دسته ها
سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱

رفع اختلاف نظر بین زوج ها با چند راهکار کاربردی

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۹ دی ۱۳۹۹
 • ۰

راهکارهایی که برای رفع اختلاف نظر میان زن و شوهر و اطرافیان ارائه می شود می تواند موجب سازگاری بیشتر فرد شوند افرادی که نمی توانند با تفاوت های یکدیگر کنار بیایند اغلب دچار تعارض هایی می شوند که ما در این بخش قصد داریم این تعارض ها را رفع کنیم. و در رابطه با برخی از این تکنیک ها و راهکارها نیز اشاره خواهیم کرد.

اختلاف نظر بنا به دلایل مختلفی در میان افراد وجود دارد این اختلاف می تواند میان زن و شوهر و میان والدین و فرزندان نیست در هر صورت در صورتی که مدیریت نشود می تواند عواقب بدی در یک رابطه داشته باشد. زمانی که اختلافاتی میان شما و اطرافیان ایجاد می شود شما باید شیوه هایی را به کار ببرید تا این حالت شما را بهتر مدیریت کنید به عنوان مثال: در صورت اختلاف با همسرتان باید بدانید که بهترین کار برداشتن کاغذ و قلم است در این صورت است که شما می توانید پیشنهادهای برای حل کردن این تعارض ها داشته باشید اما چه نکاتی مهمی را باید نوشت؟ مهم ترین نکاتی که باید در این زمینه بنویسید و به آن ها توجه کنید نوع صحبت هایی است که میان شما و دیگران رد و بدل می شود از سوی دیگر نیز می توانید به این مسائل فکر کنید که چگونه می توانید این تعارض ها را حل کنید. بنابراین این روش های رفع اختلاف نظر هستند که به شما کمک می کنند تا تعارض های خود را در هر شکل و رابطه ای حل کنید و با آن ها منطقی تر برخورد نمایید.

روش های کاربردی رفع اختلاف نظر:

نوشتن همیشه یکی از تکنیک های کاربردی برای تسلط یافتن بر شرایط است این تکنیک در روانشناسی بسیار کاربرد دارد و به آن اهمیت داده می شود افرادی که دارای اضطراب و افسردگی هستند می توانند با نوشت درباره چیزهایی که آن ها را آزار می دهد و موقعیت آن ها را بهبود می بخشد بنویسند و از این طریق به این موضوع پی می برند که برخی چیزها بسیار کم اهمیت هستند و آن ها اهمیت بیش از حد می دهند. در رابطه با این مشکل نیز می توان گفت که نوشتن یکی از راه حل های اصلی برای آن در نظر گرفته می شود و می تواند تاثیرات زیادی برای حل تعارضات داشته باشد.

اختلاف نظر چیست

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

با نوشتن روابط شما بهبود می باشد:

جالب است بدانید که در علم روانشناسی فرایند نوشتن یک فرایند نظارت بر خود تلقی می شود در واقع در این شیوه فرد می تواند به شناخت بیشتری از نقاط قوت و ضعف خود برسد و در نتیجه آن ها را مدیریت نماید. گویی شما با نوشتن زندگی خود را همانند فیلمی مرور می کنید و می توانید آن را اصلاح کنید و درباره آن به قضاوت بپردازید بازنگری کردن در این شیوه ها کمک می کند تا فرد بتواند شرایط بهتری را برای خود ایجاد کند.

زوجینی که با یکدیگر به اختلاف می رسند و دچار مشکل می شوند باید افکار خود را وارسی کنند در واقع بررسی افکار روزانه نشان می هد که شما چگونه می توانید درست عمل کنید با زیر و رو کردن افکار خود در طی روز می توانید به نکات مثبت و منفی که هر روز در ذهنتان است دست پیدا کنید در این صورت است که می توانید افکار منفی خود را تغییر دهید و مثبت اندیش شوید. این مرور کردن زمانی جدی تر و آسان تر می شود که شما افکار خود را بنویسید در این صورت می توانید با مدیریت بیشتری بر روی رفتارهای خود کار کنید. آموزش تغییر افکار منفی برای تحول در زندگی روشی است که کمک می کند تا بتوانید این افکار را تغییر دهید.

راه های رفع اختلاف نظر

توجه به تفاوت ها:

یکی دیگر از روش های رفع اختلاف نظر توجه کردن به تفاوت هایی است که میان افراد وجود دارد شما باید بدانید که تفاوت های کوچک زمانی می تواند مشکل ساز شوند بنابراین نباید به راحتی از آن ها بگذرید و آن ها را کنار بزارید زیرا زمانی دوباره این مشکلات بیشتر می شوند و اختلاف ها بیشتر دیده می شوند. همچنین باید توجه داشته باشید نحوه برخورد با تفاوت ها بسیار با اهمیت است زمانی که این اختلاف ها درست تصور نشوند می توانند مشکلات متعددی را در زندگی مشترک شما داشته باشند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

گفت و گو کردن:

شما باید درباره انتظارات خود با دیگران و همسرتان گفت و گو کردن این مذاکره ها می توانند شناخت بیشتری را به شما بدهند و کمک کنند تا این تفاوت ها را بهتر درک کنید سعی کنید انتظارات همسر خود را بدانید و به آن ها برسید توقعاتی که همسر شما دارد بسیار مهم هستند و باید بدانید که این توقعات چه هستند و شما چگونه می توانید آن ها را برطرف کنید. شما باید در این انتظارات و توقعات به یک نتیجه مطلوب و مثبت برسید و توافقاتی با همسرتان در این زمینه ها داشته باشید. این شیوه روشی دیگر برای رفع اختلاف نظر خواهد بود و دارای اهمیت زیادی است.

علت های اختلاف نظر

ارزش ها و باورها را بپذیرید:

برخی از افراد تصور می کنند که می توانند ارزش ها و باورهای دیگران را تغییر دهند این امر در روابط میان زن و شوهر ها بیشتر دیده می شود زیرا هر یک از زوجین تصور می کنند که می توانند تغییراتی را در فرد مقابل ایجاد کنند اما در واقع باید بدانید که برخی از نگرش ها ریشه در باورها و اعتقادات فرد دارند و تغییر دادن آن ها کار بسیار دشواری است بنابراین شما باید فرد را با همین تفاوت نگرش و عقایدی که دارد بپذیرید تا بتوانید راحت تر به این تفاوت ها مواجه شوید. شما باید در زمینه نگرش ها به یک توافق سالم و درست برسید توافقی که مبنی بر احترام باشد.

اختلاف نظر زن و شوهر

گاها تفاوت ها موجب می شوند تا زوجین به یکدیگر نزدیک شوند و شما باید از این امتیاز برای رسیدن به یکدیگر و نزدیک تر شدن به یکدیگر استفاده کنید زیرا همانطور که می دانید پیدا کردن دو نفری که کاملا شبیه یکدیگر باشند کار بسیار دشواری است زیرا افراد دارای ویژگی های متفاوتی هستند باورها و نگرش های آن ها با یکدیگر متفاوت است اما زمانی که این نگرش ها از سوی هر دو طرف پذیرفته می شود می تواند موثر باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.