دسته ها
پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱

دیدنی های شگفت انگیز ترکیه در زمستان

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۴ آذر ۱۳۹۹
 • ۰

دیدنی های ترکیه به ویژه در فصل زمستان می تواند از تنوع و جذابیت های زیادی برای گردشگران و علاقه مندان برخوردارد باشند این کشور از شهرهای مختلفی برخوردار است شهرهایی همچون اسکی شهیر، کارس، استانبول و … که هر یک به خودی خود از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا می باشند و شما علاقه مندان نیز در این بخش با جاذبه های مهم و شگفت انگیزی از آن آشنا می شوید.

ترکیه یکی از کشورهای پر جاذبه دنیا است کشوری همسایه که به دلیل نزدیکی به ایران مقصد بسیاری از گردشگران می باشد و مورد توجه علاقه مندان زیادی است این کشور در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی های منحصر به فرد است به ویژه در فصل های زمستان نیز برخی از مناطق و برخی از شهرهای آن دارای جذابیت های بیشتری می باشند. این کشور محبوب از سوی توریستان زیادی مورد توجه است و در اغلب فصل های سال نیز گردشگری می پذیرد سفر زمستانی به این منطقه می تواند تجربه ای منحصر به فرد و ویژه برای شما باشد این مقصد گردشگری از جذابیت های زیادی برخوردار است که در ادامه این بهش با آن ها آشنا می شوید. از مهم ترین جاذبه ها و دیدنی های ترکیه آن هم در فصل زمستان می توان به شهر بورسا اشاره نمود این شهر دارای مناظر بسیار زیبایی است و یکی از مهم ترین استراحت گاه های مناسب برای اسکی سواری است این شهر در سطح جهانی نیز از محبوبیت های زیادی برخوردار است.

دیدنی های مهم ترکیه در فصل زمستان:

سفر به ترکیه و شهرهای مختلف این کشور می تواند برای هر گردشگری هیجان انگیز باشد این کشور دارای جاذبه های بسیار زیادی است شاید خیلی از گردشگران زیبایی های این کشور را با وجود شهرهای بزرگی همچون استانبول به خاطر بیاورند اما در واقع با سفر به دیگر شهرهای زیبای این کشور نیز می توانید تجربیات منحصر به فردی از سفرتان داشته باشید به عنوان مثال سفر به شهر زیبای اسکی شهری با تجربیات هیجان انگیزی همراه است این شهر با وجود پر جمعیت بودن هنوز جذایت های زندگی آرامش بخش را حفظ کرده است.

 

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

کاپادوکیا:

از جمله زیباترین شهرهای کشور ترکیه می توان به شهر توریستی کاپادوکیا اشاره نمود این شهر از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است و دارای چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبایی است سفر به این شهر پر جاذبه با تجربه های ویژه ای برای گردشگران خود همراه است. این شهر با وجود مناظر زیبا و دیدنی خود شناخته شده است خیلی از گردشگران در سفر به این منطقه تجربه بالن سواری داشته اند بالن سواری گزینه بسیار مناسبی برای تفریحات شما خواهد بود. از دیگر تفریحات ویژه زمستانی در این شهر می توان به دودکش های جن که در زیر برف های هستند اشاره نمود. این شهر زیر زمینی از دیدنی های ترکیه در فصل زمستان است. آشنایی با دیدنی های کاپادوکیا برای خیلی از گردشگران در این کشور اهمیت دارد.

دیدنی های ترکیه

شهر بولو ترکیه:

این شهر در غرب ترکیه قرار دارد و از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار است این شهر گزینه مناسبی برای سفرهای زمستانی شما است این شهر با وجود مساحت کمی که دارد از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد و یکی از مکان های دیدنی ترکیه است. این شهر دارای مکان های تفریحی زیادی است دریاچه های زیبا، سفره خانه های سنتی و امکانات تفریحی از امتیازات سفر به این منطقه است.

پارک های ترکیه در زمستان

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

شهر کارس:

این شهر نیز یکی دیگر از زیبایی های کشور ترکیه است که می توانید از آن دیدن کنید این شهر در منطقه شرقی از آناتولی واقع شده است و از جمله سردترین بخش های این کشور است تجربه سفر به این شهر نیز بسیار ویژه و منحصر به فرد است در این منطقه این امکان وجود دارد تا از تفریحات زمستانی و اسکی سواری استفاده کنید.

دیدنی های تریکه در زمستان

پارک ملی هفت دریاچه ترکیه:

این پارک ملی در همه فصل های سال جاذبه های زیبا دارد و می تواند مورد توجه باشد این پارک ملی به دلیل وجود مناظق زیبا و بهشت مانندی که در آن وجود دارد مورد توجه است چشم اندازهای این پارک بسیار دیدنی است به ویژه در فصل های زمستان دارای طبیعت زیباتری می باشد که باید از آن دیدن کنید. این منطقه در فصل زمستان و تابستان دارای مناظر باشکوه و چشم نواز است و یکی دیگر از دیدنی های ترکیه در زمستان محسوب می شود.

طبیعت ترکیه در زمستان

اسکی شهیر:

دیدنی های اسکی شهیر ترکیه بسیار زیبا و جذاب هستند این شهر یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه است که از چشم اندازهای طبیعی بسیار ویژه ای برخوردار است و با دیدنی طبیعت زیبای آن هر گردشگری به آن جذب می شود. این شهر نسبتا پر جمعیت است و در شمار شهرهای مدرنی است که در این کشور قرار دارد موقعیت جغرافیایی و استراتژی این شهر موجب شده است تا به یکی از مهم ترین مکان های دیدنی ترکیه تبدیل شود. بعد از شهرهای آنکارا و استانبول این شهر یکی از مهم ترین شهرها محسوب می شود و مقصد گردشگران زیادی است این شهر همچنین دارای قدمت تاریخی بسیار زیادی است از مهم ترین جاذبه های این شهر می توان به موزه، پارک، بناهای تاریخی و … اشاره نمود.

دیدنی های زمستانی ترکیه

این شهرها از زیبایی های بسیار زیادی برخوردار هستند و در هر یک از فصل های سال می توانند از چشم اندازهای ویژه خود برخوردار باشند شما با سفر به اینگونه از مناطق می توانید جاذبه های متنوعی را مشاهده کنید به ویژه در فصل های زمستان نیز امکانات تفریحی و توریستی این منطقه بیشتر می شوند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.