دسته ها
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

برای مهاجرت به چین چه راه هایی وجود دارد؟

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۵ آذر ۱۳۹۹
 • ۰

مهاجرت کردن به کشور چین دارای امتیازات زیادی است خیلی از افرادد با توجه به موقعیت های اقتصادی و شغلی مناسب در این کشورها تقاضی مهاجرت کردن به آن ها را دارند اما همانطور که می دانید مهاجرت کردن سختی های خاص خود را دارد و شما باید از شیوه های درستی برای مهاجرت خود استفاده کنید که در این بخش با راهکارهای آن آشنا می شوید.

چین از کشورهای پیشرفته دنیا است که در سال های اخیر در زمینه تکنولوژی و صنعت فعالیت های زیادی داشته است این کشور به دلیل موقعیت های شغلی و تحصیلی مناسبی که دارد از کشورهای پر طرفدار برای مهاجران است زیرا در این کشور می توانند موقعیت های شغلی و تحصیلی خود را ارتقا بخشند. افراد با شیوه های مختلفی می توانند به این کشور بروند مهاجرت از طریق تولد فرزند، سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت شغلی، از طریق ازدواج و پناهندگی این امکان را در اختیار مهاجران قرار داده است تا به شیوه ای راحت تر به این کشور بروند و اقامت خود را دریافت نمایند و شما نیز در این بخش با راه های مهاجرت به چین بیشتر آشنا می شوید. همانطور که می دانید این کشور یکی از کشورهای پهناور دنیا است که دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است هر ساله خیلی از گردشگران به دلیل زیبایی ها و جاذبه های توریستی این کشور به این منطقه سفر می کنند و باید از ویزای توریستی این منطقه بازدید کنند. این کشور پهناور دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است بناهای باستانی و تاریخی که در این کشور وجود دارند بسیار جذاب می باشند این مجموعه آثار باشکوه از مهم ترین جاذبه های این کشور هستند و علاقه مندان زیادی نیز دارند. این کشور به عنوان سومین کشور پهناور در دنیا شناخته می شود که دارای گونه های جانوری و گیاهی مختلفی است مردمان این منطقه دارای آداب و رسوم و فرهنگ ویژه ای هستند مجموعه این ویژگی ها موجب می شود تا این کشور یکی از مهم ترین کشورهای توریستی و مهاجری دنیا باشد.

راه های مهاجرت به کشور چین:

در سال های اخیر به توجه به بالا رفتن میزان متقاضیان و مهاجران به این کشور میزان مهاجران رشد یافته است این رشد بنا به دلایل متعددی بوده است و یکی از مهم ترین دلایل آن نیز پیشرفت هایی است که افراد می توانند داشته باشند از سوی دیگر هزینه های پایین مهاجرت به این کشور نیز موقعیت بسیار مناسبی را برای مهاجران ایجاد کرده است.

 اقامت در چین

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

برای مهاجرت به این کشور بهتر است تا از شیوه های قانونی استفاده کنید زیرا در این صورت می توانید راحت تر به این کشور مهاجرت کنید و موقعیت بهتری نیز خواهید داشت همچنین اگر پشتوانه مالی بالایی دارید توصیه می کنیم تا از شیوه های مهاجرت سرمایه گذاری در این زمینه کمک بگیرید. این کشور به دلیل جاذبه های زیادی که دارد هر ساله تعداد زیادی ویزای توریستی نیز صادر می کند و علت آن حجم زیاد گردشگرانی است که می خواهند از مکان های دیدنی چین دیدن نمایند.

مهاجرت تحصیلی:

یکی از شیوه های مهاجرت به کشور چین مهاجرت تحصیل است این کشور در سال های اخیر پیشرفت های اقتصادی زیادی داشته است و دانشجویان زیادی برای برخورداری از شرایط شغلی و تحصیلی مناسب به این کشور مهاجرت می کنند با توجه به این امر یکی از راه های مهاجرت کردن به این کشور مهاجرت تحصیلی است. اما داشتن ویزای تحصیلی این کشور کمی با سختی همراه است خیلی از متقاضیان تنها با داشتن مدرک پذیرش از سوی دانشگاه نمی توانند ویزای این کشور را دریافت کنند تنها زمانی این امکان وجود که دانشگاه مقصد یکی از معتبرترین دانشگاه ها باشد در این صورت سفارتخانه ویزا صادر خواهد کرد.

راه های مهاجرت به چین

به طور کلی دانشگاه های چین به دو دسته دولتی خصوصی تقسیم بندی می شوند برخی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران هستند افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند باید زبان چینی را به خوبی بیاموزند همچنین این امکان برای دانشجویان وجود دارد که بعد از اتمام دوره ها به کار مشغول شوند.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

از دیگر راه های مهاجرت به کشور چین سرمایه گذاری کردن در این کشور است سرمایه گذاران خارج از این کشور این امکان را دارند تا برای پی آر خود درخواست داشته باشند شما نیز اگر قصد سرمایه گذاری سه ساله در این کشور را دارید باید برای مدتی مالیات نیز پرداخت کنید. همچنین سرمایه گذاری کردن در بخش های مختلفی از این کشور صورت می گیرد سرمایه گذاری های بیش از ۵۰۰ دلار در بخش های صنایع، سرمایه گذاری در بخش های غربی، سرمایه گذاری در بخش های مرکزی، سرمایه گذاری در بخش های جمهوری خلق چین و دیگر بخش ها که هر یک بر حسب میزان سرمایه گذاری های شما دارای سودهای مختلفی هستند.

تحصیل در چین

مهاجرت کاری:

مهاجرت کاری یکی از پر طرفدارترین انواع مهاجرت است برای این کار شما باید حتما دعوتنامه ای از سوی کارفرمای خود در این کشور داشته باشید با توجه به اینکه این کشور جمعیت بسیار زیادی دارد و یک کشور پهناور است شاید کمی پیدا کردن شغل در آن دشوار باشد و ممکن است شما برای مدتی با بیکاری در این کشور مواجه شوید. در این صورت بهترین شیوه ای که می توانید برای مهاجرت خود داشته باشید مهاجرت تحصیلی است زیرا در این صورت شما می توانید بعد از اتمام تحصیل خود به طور حتم مشغول به کار شوید.

ویزای چین

با توجه به اینکه قوانین جدیدی برای ویزای شانگ های طراحی شده است این امکان وجود دارد تا اقامت طولانی مدت داشته باشید و گرین کارت چین را دریافت کنید اگر شما در یک شرکت معتبر مشغول به کار باشید ویزای تایپ آر دریافت می کنید افرادی که می خواهند بیزنس جدای خود را داشته باشند باید ۲ سال اقامت این کشور را داشته باشند.

این کشور از بهترین کشورها برای مهاجرت است و امکان پیشرفت و ترقی را فراهم می کند همچنین شیوه های مهاجرتی دیگری نیز وجود دارد تولد فرزند در چین، ازدواج با فردی چینی، پناهندگی از دیگر شیوه های مهاجرت کردن به این کشور می باشند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.