دسته ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

معرفی دیدنی های قره باغ و نحوه سفر به این منطقه زیبا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۱ آبان ۱۳۹۹
  • ۰

دیدنی های جمهوری قره باغ از جذابیت های گردشگری زیادی برخوردار هستند قره باغ از جمهوری های استقلال یافته ای است که به دلیل هم مرزی با کشورهای همسایه ایران، ارمنستان و آذربایجان اهمیت گردشگری و جغرافیایی دارد. از مهم ترین جاذبه های توریستی در این منطقه می توان به کلیساها و صومعه های تاریخی اشاره نمود همچنین این منطقه از چشم اندازهای طبیعی زیبا برخوردار است.

سفر به منطقه قره باغ  می تواند تجربیات بسیار متنوع و جذابی را در اختیار شما قرار دهد این منطقه دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است و به دلیل هم مرز بودن با ایران یکی از مقاصد گردشگری نزدیک به این کشور از که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. قره باغ به خاطر داشتن جاذبه هایی همچون کلیساها، صومعه های تاریخی، جاذبه های طبیعی و مذهبی خود مورد توجه گردشگران زیادی است این منطقه موقعیت جغرافیایی مناسبی نیز دارد این جمهوری یکی از ایالت ها و جمهوری های مستقل در ارمنستان است نزدیکی از جمهوری به ارمنستان، آذربایجان و ایران اهمیت جغرافیایی زیادی به منطقه بخشیده است این جمهوری دارای فرهنگ و آداب ارمنی است این جمهوری در سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ به استقلال رسیده است در این سال ها وجود جنگ های قومیتی که در این منطقه حاکم بوده است آن را به سوی استقلال کشانده است در حال حاضر نیز این جمهوری یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی در این مرزها است و از مقاصد گردشگری مهم در دنیا است.

آشنایی با دیدنی های قره باغ:

قره باغ با وجود استقلالی که به دست آورده است هنوز مالکیت دقیقی ندارد اما با جدا شدن جاذبه های توریستی این منطقه از مباحث سیاسی می توان آن را یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در دنیا دانست که دارای طبیعتی بسیار زیبا است و با وجود جاذبه های مختلفی که در خود جای داده است می توان مورد توجه شما گردشگران باشد. در سال ها پیش جنگ های پی در پی در این منطقه تاثیرات منفی را بر روی این جمهوری و موقعیت های جغرافیایی آن داشته است اما با این وجود زیبایی های خاص خود را دارد و هنوز چشم اندازهای طبیعی آن مورد توجه هستند. در حال حاضر بازسازی هایی که بر روی بناهای این مناطق صورت گرفته است موجب به روزتر شدن خانه های منطقه شده اند و این نشان دهنده پیشرفت هایی است که می تواند اهمیت توریستی این منطقه را نیز ارتقا دهد.

دیدنی های مهم قره باغ

زیرساخت های این جمهوری در سال های اخیر به دلیل بازسازی ها انجام شده منطقه رو به مدرن شدن است اما با این وجود هنوز چشم اندازهای طبیعی و بکری در آن دیده می شود که می تواند مورد توجه شما گردشگران باشد و از مهم ترین دیدنی های قره باغ هستند. این منطقه ویژه افراد ماجراجو است که دوست دارند از زیباترین مناطق دنیا و طبیعت دیدنی آن ها بازدید کنند. سفر به این منطقه تجربه ای منحصر به فرد و متفاوت را در اختیار شما قرار می دهد انتظاراتی که در سفر به این منطقه دارید حتما برآورده می شود زیرا تنوع جاذبه های توریستی در این منطقه برای هر گردشگری جذاب می باشد. در میان تمامی این جاذبه های گردشگری و دیدنی های قره باغ این جمهوری مرکز جاذبه های گردشگری مذهبی است که هر ساله علاقه مندان زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند.

طبیعت قره باغ

  •  نهال بیبی شاپ
  •  قاصدک 24

وضعیت آب و هوایی:

شرایط آب و هوایی در قره باغ معتدل و مناسب است این منطقه کوهستانی به دلیل وجود ارتفاعات کوهستانی هوای نسبتا سردی دارد بنابراین تمامی فصل های سال می تواند زمان مناسبی برای سفر به این منطقه باشد و در هر یک از فصل های سال از جذابیت های طبیعی متنوعی در این منطقه دیدن خواهید کرد. این منطقه دارای هوایی نسبتا مرطوب است و در برخی از فصل های سال نیز دارای مه گرفتگی است و این می تواند جذابیت بیشتری را برای طبیعت زیبا و بکر قره باغ ایجاد کند.

چگونه به قره باغ برویم؟

با توجه به اینکه دیدنی های قره باغ از جذابیت زیادی برخوردار هستند هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند بهترین راه سفر برای رسیدن به این منطقه سفر از طریق ارمنستان است با عبور از ارمنستان نیز می توانید در طی مسیر خود از جاذبه های بسیار زیادی نیز دیدن کنید. نحوه سفر به این ارمنستان و دریافت ویزای ارمنستان را می توانید در لینک مطالعه کنید که به شما کمک می کند این کشور در شمار کشورهای بدون ویزا هستند که نحوه سفر به این کشور را برای شما راحت تر می کند.

بناهای تاریخی قره باغ

مهم ترین شهرها:

این جمهوری دارای شهرهای مختلفی است و از جذابیت های بسیار زیادی دارد از مهم ترین شهرهای جمهوری قره باغ می توان به استپاناکرت، شوشی، خوجاوند و … اشاره نمود هر یک از این شهرها دارای جذابیت های گردشگری خود هستند و مورد توجه شما گردشگران و علاقه مندان قرار می گیرد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری در این منطقه می توان به صومعه گندزاسار، صومعه دادیوانک، پاپیک تاتیک، تنگه هونوت، کلیسای قازانسچتسوتس، کلیسای کیش، غار آذوغ، دژ شوشی و … اشاره نمود وجود چنین جاذبه های تاریخی و باستانی در این جمهوری دارای اهمیت بسیار زیادی هستند.

صومعه تاریخی قره باغ

این منطقه از مکان های دیدنی ارمنستان است و با وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی که در خود جای داده است می تواند توجه هر علاقه مند و گردشگری را به خود جلب کند وجود بناهای تاریخی و غارهای قدیمی با جذابیت های منحصر به فرد خود از مهم ترین ویژگی های توریستی در این مناطق هستند که باید از آن ها آگاه شوید بیشتر با این جاذبه های توریستی آشنا شوید. با تفریح و گشت و گزار در روستاهای مختلفی از این جمهوری نیز می توانید با جاذبه های بیشتری آشنا شوید یکی از مهم ترین جاذبه های این جمهوری چنار ۲۰۰۰ ساله ای است که از با قدمت ترین درختان دنیا است و از جاذبه های مهم این جمهوری است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.