دسته ها
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

دیدنی های عباس آباد و امکانات رفاهی این منطقه توریستی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۸ آبان ۱۳۹۹
  • ۰

عباس آباد یکی از منازق بسیار زیبا در استان مازندران است که در نزدیکی کلاردشت واقع شده است این منطقه توریستی دارای طبیعت جنگلی بسیار بکر و چشم نوازی است و زیبایی های بی حدی را در خود جای داده است. دیدنی های عباس آباد شامل جاذبه های جنگلی، دریاچه، حوضچه و خانه های روستایی است که هر یک به نوعی برای علاقه مندان دارای زیبایی می باشند.

عباس آباد یکی از مناطق توریستی پر جاذبه در استان مازندران است این منطقه از توابع تنکابن است و از چندین روستای پر جاذبه تشکیل شده است و به دلیل برخورداری از زیباترین چشم اندازهای خود مورد توجه گردشگران زیادی است از مهم ترین روستاهای این منطقه می توان به تازه آباد، پرچ ور، دراسرا، جمشید آباد، ماشال آباد و امرجکلا اشاره نمود. این روستا دارای چشم اندازهای طبیعی بسیار زیادی هستند و یکی از بکرترین مناطق سرسبز مازندران می باشد پوشش گیاهان این منطقه بسیار با ارزش است و از تنوع گیاهای بسیار بالایی برخوردار می باشد همین تنوع گیاهی جذابیت توریستی منطقه عباس آباد را بیشتر کرده است. سفر به این منطقه و بازدید از دیدنی های عباس آباد می تواند برای خیلی از گردشگران جذابیت داشته باشد این منطقه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است وجود جنگل های انبوه با گونه های مختلف درختی و دیگر جاذبه های طبیعی موجب شده است تا این منطقه از مکان های تفریحی و توریستی مهم در استان مازندران باشد.

دیدنی های منطقه تفریحی عباس آباد:

این منطقه از مازندران به دلیل برخورداری از جنگل های زیبای بسیار مورد توجه گردشگران است از مهم ترین مناطق جنگلی در منطقه عباس آباد می توان به جنگل های زیبا و سرسبز خشکه داران اشاره نمود این جنگل یکی از مناطق جنگلی کمیاب در ایران است و به دلیل وجود جاذبه های طبیعی خود بسیار با ارزش می باشد تنوع زیستی این منطقه جنگلی به قدری بالا است که ارزش زیست محیطی بالایی به آن بخشیده است این منطقه محافظت شده به دلیل برخورداری از طبیعت بکر خود یک منطقه توریستی و گردشگری است. آشنایی با یکی از مکان های دیدنی کلاردشت  می تواند در این بخش برای شما علاقه مندان جذابیت زیادی داشته باشد.

 

پلاژ ساحلی عباس آباد:

این پلاژ ساحلی از دیگر جاذبه های مهم و ارزشمند است و این منطقه را به یکی از جاذبه های تفریحی مازندران با امکانات تفریحی متنوع تبدیل کرده است این پلاژ ساحلی دارای امکانات تفریحی و رفاهی برای گردشگران خود می باشد امکانات تفریحی که در این پلاژ برای گردشگران ایجاد شده است موجب راحتی آن ها می شود و تنوع این پلاژها را بیشتر می کند. در سال های اخیر طرح های سالم سازی زیادی بر روی این مناطق صورت گرفته است که به حفظ محیط زیست این مناطق کمک بیشتری کرده است و موجب شده تا محیطی امن برای شنای عزیزان فراهم شود در این خط ساحلی امکاناتی همچون رستوران، سفره خانه و سوئیت های اجاره ای وجود دارند که موجب راحتی بیشتر برای گردشگران می شوند.

ساحل عباس آباد

دریاچه عباس آباد:

یکی از مشهورترین و مهم ترین جاذبه های توریستی در این منطقه دریاچه زیبای عباس آباد است این دریاچه از مهم ترین دیدنی های این منطقه محسوب می شود و وسعت آن ده هکتار است  دور تا دور این دریاچه توسط گیاهان و درختان جنگلی احاطه شده است و از این جهت خیلی از گردشگران این دریاچه را همانند جزیره ای پنهان می شناسند. تصویر بسیار زیبا و دیدنی از جنگل های اطراف که انعکاس آن ها در آب قرار می گیرد موجب زیبایی های بیشتری در این منطقه توریستی می باشد این دریاچه در بسیاری از فصل های سال دارای زیبایی های بی حدی است و می تواند از سوی شما گردشگران مورد توجه قرار گیرد. ترکیب زیبایی از مناطق جنگلی و این دریاچه این منطقه را به یک منطقه گردشگری تاریخی و طبیعی تبدیل کرده است از سوی قرار گرفتن عمارتی قدیمی و تاریخی در میان این دریاچه جذابیت های تاریخی این منطقه تفریحی را بیشتر کرده است.

مناظر عباس آباد

پارک جنگلی خرماچال:

این پارک جنگلی می تواند یکی دیگر از جاذبه های توریستی در منطقه عباس آباد باشد شما گردشگران عزیز در مسیر جاده کلاردشت به عباس آباد می توانید پارک جنگلی خرماچال را مشاهده کنید این مسیر جنگلی در فاصله هفت کیلومتری از جاده عباس آباد واقع شده است و یکی از پارک های جنگلی با چشم اندازهای رویایی می باشد. این پارک جنگلی دارای آب و هوای بسیار مطبوع و خنکی است و سایه وسیع درختان امکان اسکان را برای شما گردشگران ایجاد کرده است. شما گردشگران در سفر به این منطقه جنگلی این امکان را دارید تا به ویلاهای کلاردشت بروید و برای سکونت خود در این مناطق این ویلاها را انتخاب کنید از دیگر جذابیت های تفریحی در این منطقه می توان به حوضچه های آب، رودخانه و آلاچیق هایی اشاره نمود که برای رفاه شما گردشگران تدارک دیده شده اند.

طبیعت عباس آباد

منطقه تفریحی مازیچال:

یکی دیگر از دیدنی های مهم در عباس آباد منطقه تفریحی و توریستی است مازیچال دارای زیبایی های بسیار زیادی است بخشی از این جنگل که گودالی وسیع است و پر شده از بلوط های درختی جذابیت این جنگل را برای گردشگران بیشتر کرده است علت نامگذاری این جنگل به جنگل مازیچال نیز وجود همین بلوط های درختی می باشد. روستایی که در نزدیکی این منطقه جنگلی واقع شده است بسیار تماشایی است و در بسیاری از فصل های سال گردشگران زیادی دارد خیلی از پایتخت نشینان برای گذراندن روزهای تعطیل خود این منطقه خوش آب و هوا را انتخاب می کنند.

دیدنی های عباس آباد

عباس آباد یکی از مناطق پر جاذبه و مکان های دیدنی مازندران است که با وجود زیبای های جنگلی و طبیعت بکر خود مورد توجه است از دیگر جاذبه های توریستی در این منطقه می توان به غار دهچال اشاره نمود این غار رمز و رازهای زیادی دارد و ارزش طبیعی بالایی دارد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.