دسته ها
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

کدام دیدنی های کشور غنا جذابیت بیشتری برای بازدید دارند؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

دیدنی های غنا از جذابیت های مختلفی برخوردار هستند این کشور دارای تنوع زیستی مهمی است و ارزش پوشش های گیاهی آن بسیار بالا است در این کشور تنوع جانوری بالایی نیز یده می شود که از جهت توریستی می تواند با اهمیت باشد. در این کشور فرهنگ به خصوص و ویژه ای وجود دارد همچنین جاذبه های تاریخی و بناهای تاریخی نیز در بخش هایی از آن وجود دارد.

غنا یکی از کشورهای واقع در آفریقا است این کشور دارای تمدن تاریخی بسیار زیادی است و از نظر باستانی جذابیت های زیادی دارد این قاره با قرار گرفتن در نزدیکی اقیانوس اطلس اهمیت جغرافیایی بیشتری پیدا کرده است و  این روزها نیز به عنوان یکی از قطب های گردشگری در دنیا شناخته می شود. این کشور با وجود سواحل زیبای خود مورد توجه است و جذابیت های بسیار زیادی دارد در این کشور سواحل بسیار زیادی وجود دارد و از مهم ترین سواحل آن نیز می توان به سواحل عاج اشاره نمود این کشور از نواحی اطراف خود با مناطق مختلفی هم مرز است و جذابیت های زیادی است. این کشور دارای جنگل های بسیار وسیعی است و دارای چشم اندازهای زیبایی است در این کشور طبیعتی بسیار بکر و دوست داشتنی وجود دارد همچنین در این منطقه تنوع زیستی و جانوری بسیار زیادی وجود دارد که اهمیت این کشور را بیشتر کرده است. از سوی دیگر وجود چشم اندازهای کوهستانی در اینگونه از مناطق موجب شده است تا به یکی از مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شود نواحی جلگه ای، مراتع سرسبز، مناظر کوهستانی و … اهمیت گردشگری این منطقه را بیشتر کرده است این کشور در سال های اخیر به دلیل پیشرفت های اقتصادی خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در ادامه این بخش نیز می توانید با جاذبه های بیشتری از آن آشنا شوید.

دیدنی های مهم کشور غنا:

غنا دارای مراتعی بسیار سرسبز و زیبا است این منطقه دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است و مورد توجه گردشگران زیادی است سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از طبیعت و چشم اندازهای این منطقه به غنا سفر می کنند و از جاذبه های طبیعی این منطقه دیدن می کنند.

 

آرامگاه قوام نکرومه:

شاید در میان جاذبه های طبیعی غنا و طبیعت و مراتع سرسبز جنگلی آن کسی فکرش به آرامگاه ها و بناهای تاریخی که در این کشور هستند نرسد این آرامگاه یکی از بناهای مذهبی و تاریخی در این منطقه است این آرامگاه متعلق به قوام نکرومه است او در سال ۱۹۰۹ متولد شده است قوام رهبر کشور غنا است که در سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۶ این کشور را در دست داشته است. استقلالی که در این کشور و در رهبریت این منطقه وجود دارد موجب شده است تا این کشور در سال های اخیر مورد توجه قرار بگیرد و پیشرفت های زیادی را در این منطقه داشته باشد.

دیدنی های غنا

  •  قاصدک 24

قلعه ساحل کیپ:

اگر علاقه زیادی به جاذبه های گردشگری و چشم اندازهای طبیعی در این کشور دارید باید سری به سواحل زیبای این کشور و مناطق قلعه ای و تاریخی آن بزنید این قلعه ساحلی یکی از جذابیت های باستانی به شمار  می آید که دارای چشم اندازهای ساحلی زیبایی می باشد. این قلعه یکی از مراکز تجاری و قدیمی در این سواحل بوده است و تجارت های زیادی در آن صورت گرفته است تجارت طلا و چوب نقش مهمی در اقتصاد در این منطقه داشته است بخش مهمی از کالاها در کشور غنا در این قلعه معامله می شده است این قلعه بازدیدکنندگان بسیار زیادی داشته است و از جذابیت های بسیار زیادی نیز برخوردار بوده است. در حال حاضر توپ و تانک های جنگی را در نزیکی این قلعه مشاهده می کنید که در این منطقه نگهداری می شده اند.

چشم انداز غنا

بوسوا:

یکی دیگر از دیدنی های کشور غنا منطقه بوسوا است بوسوا در شمار جاذبه های گردشگری مهمی به شمار می آید که بسیار زیبا است این روستا یکی از مناطق تفریحی و توریستی در غنا است و یک منطقه ساحلی و ویژه ماهیگیری است این روستا پر از سکنه است و در سال های اخیر نیز یکی از قطب های گردشگری بوده است. در گذشته این روستا دارای درختان نخل متعدد بوده است و به دلیل شیوع بیماری بسیاری از این نخل ها از بین رفتند اما در حال حاضر این روستا یک منطقه ساحلی پر جاذبه است.

جنگل های غنا

پارک ملی کاکوم:

غنا یکی از کشورهای مهم دنیا است که از تنوع زیستی و جانوری بسیار بالایی برخوردار است در این کشور وجود جنگل های انبوه و مناطق زیست محیطی موجب شده است تا جذابیت های زیادی در این منطقه وجود داشته باشد این پارک ملی نیز یکی دیگر از مناطق زیبایی است که جذابیت های مختلفی دارد این پارک ملی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و دارای جاذبه های مختلفی است جنگل های بارانی، تنوع جانوری و پوشش های گیاهی موجب شده اند تا کشور غنا و این پارک جذابیت های زیادی داشته باشد. برخی از گونه های جانوری که در این جنگل ها یافت می شوند از گونه های نادر جانوری هستند و اغلب آن ها در حال انقراض می باشند فیل های کوتوله، گربه ها و بوقلمون ها در شمار این حیوانات می باشند.

حیات وحش غنا

این پارک جذابیت های دیگری نیز دارد از دیگر جاذبه های این پارک ملی می توان به پل معلقی اشاره کرد که از میانه جنگل عبور می کند این پل معلق ۴۰ متر ارتفاع دارد و محلی برای عبور و مرور است در ساخت این پل از تخته چوب ها و سیم های آلومینیومی استفاده شده است. این پل نمای بسیار زیبایی به جنگل داه است و یکی از تفریحات هیجان انگیزی به شمار می آید که باید از آن دیدن کنید.

پارک ملی مول نیز یکی دیر از جاذبه هایی است که در کشور غنا واقع شده است و یکی از دیدنی های این کشور است این پارک ملی دارای جاذبه های بسیار زیبایی است و پوشش های گیاهی بسار متنوع دارد که چشم اندازهای طبیعی ویژه ای را در خود جای داده اند. این پارک از مکان های دیدنی غنا برای جهانگردان محسوب می شود. گذری در کشور کلمبیا با وجود جذابیت های خود نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و باید مورد توجه گردشگران زیادی باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.