دسته ها
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

مفهوم بازی با حلقه ازدواج چیست؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

با توجه به اینکه حرکات و رفتارهای انسان دارای معانی و تعابیری واقعی است می توان گفت که بازی با حلقه ازدواج که یکی از رفتارهای رایج در میان انسان ها است دارای معانی و تعابیری است انجام این حرکت می تواند مفاهیم مختلفی را به مخاطب القا کند. توضیح در رابطه با معانی این رفتار و حرکت عادی می تواند شما را در رابطه با این رفتار عادی و رایج آگاه نماید که باید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

انسان در فعالیت های روزمره خود فعالیت هایی را انجام می دهد که نوعی عادت هستند این قبیل از عادت های روزمره علاوه بر اینکه ریشه ای روانشناختی در فرد دارند نشان دهنده برخی از مفاهیم می باشند به عنوان مثال یکی از رفتارهای رایجی که می توانید در روابط روزمره خود ببینید تکان دادن حلقه ازدواج در دست است شاید تا کنون با این رفتار رو به رو شده اید که فردی هنگام صحبت کردن با شما در حال حرکت دادن حلقه در دست خود باشد این رفتار دارای معنایی است که باید در روابط خود به آن توجه داشته باشید. ممکن است این رفتار از سوی شما نیز انجام شود و بنابراین با داشتن آگاهی نسبت به این روابط می توانید کنترل بیشتری بر روی آن داشته باشید و بدانید که انجام دادن این حرکت و عادت دارای چه معانی می باشد. این عادت زمینه روانشناسی دارد بر این اساس طبق تحقیقات روانشناسی و نظرسنجی هایی که درباره علت های انجام این رفتار صورت گرفته است نشان داده می شود که انجام این رفتار از سوی افراد معانی مختلفی می تواند داشته باشد که افکار و حالات درونی فرد را نشان می دهد به عنوان مثال ممکن است زمانی که دچار عصبانیت می شوید حلقه را در دستان خود حرکت دهید و با این کار سعی دارید تا عصبانیت خود را کاهش دهید.

 بازی با حلقه ازدواج دارای چه تعابیری است؟

ارتباط احساسی که میان این کار و احساسات فرد وجود دارد بسیاری از معانی را به افراد القا می کند همانطور که می دانید در تمامی فرهنگ ها حلقه ازدواج و قرار دادن آن در انگشت چپ نیز نماد و تعبیری دارد و این یک نماد بین المللی است و از این رو حلقه ازدواج جدای از جنس و ظاهری که دارد در همه فرهنگ ها به یک معنا و تعبیر می باشد. افراد بعد از مدت ها با حلقه ازدواج خود نوعی ارتباط احساسی پیدا می کنند و این به گونه ای است که گاها خیلی از عادت ها و احساسات خود را نیز از طریق همین حلقه ازدواج و بدون اینکه آگاهی کاملی نسبت به آن داشته باشند بروز می دهند به همین دلیل پی بردن به برخی از این عادت های رایج می تواند شما را نسبت به رفتارها و عادت های افراد آگاه تر نماید.

مفهوم حلقه ازدواج

پی بردن به معانی بازی با حلقه ازدواج نوعی ترجمه زبان بدنی است و همانطور که می دانید انسان ها علاوه بر زبان گفتاری خود دارای زبان بدنی هستند و در واقع بسیاری از رفتارهای خود را از طریق حرکات بدن و با استفاده از چشم، دست و دیگر اعضای بدن انجام می دهند. یکی از رایج ترین حرکت های بدنی که افراد می توانند داشته باشند استفاده از حلقه ازدواج است در حقیقت افراد زمان هایی که احساسات درونی آن ها مقلب است سعی می کنند تا با حرکت دادن حلقه در دستان خود احساسات خود را به نحوی بروز دهند و آن را تخلیه کنند طبق برخی از تحقیقات فرد با انجام این رفتار سعی دارد تا خلاء های عاطفی خود را پر کند و تغییراتی را در وضعیت خود ایجاد کند. در این بخش آشنایی با تعابیر و معنای این حرکات می تواند اطلاعات مهمی را درباره این رفتارها در اختیار شما قرار می دهد که در این بخش می توانید بیشتر نسبت به آن اطلاعات کسب کنید.

بازی با حلقه ازدواج

فرار از صحبت کردن:

اگر در روابط روزمره خود با فردی رو به رو می شوید که مدام با حلقه خود بازی می کند باید پی ببرید که ممکن است این رفتار او نشان دهنده فرار از صحبت با شما باشد این رفتار زمانی رخ می دهد که ناگهانی فردی را در خیابان یا محیط کاری مشاهده می کنید و به محض دیدن شما و گفت و گو شروع به انجام این کار می کند. این فعالیت در حین صحبت کردن با دیگران صورت می گیرد و باید نسبت به رفتار آگاه باشید.

جلب توجه کردن:

این مفهوم زمانی درست است که مردی در حین صحبت کردن با شما سعی دارد تا توجه شما را به حلقه خود جلب کند درآوردن و گذاشتن حلقه در دست در حین صحبت کردن می تواند نشان دهنده جلب توجه کردن فرد باشد همچنین با این رفتار فرد سعی دارد تا توجه کامل شما را به خود جذب کند. برخی از تحقیقات روانشناسی درباره این رفتار نشان می دهد که فرد با این کار سعی دارد تا به همسرش وفادار بماند او در این لحظه به فکر همسر خود می باشد.

نشانه های حلقه ازدواج

دروغ گفتن:

یکی دیگر از نشانه ها و مفاهیم بازی کردن با حلقه ازدواج دروغ گفتن فرد است به طور کلی در علم روانشناسی زمانی که فردی در حین صحبت کردن با شما و یا دیدن شما با دستان خود بازی کند و یا اینکه حلقه خود را حرکت دهد در واقع ممکن است در این لحظه به شما دروغ بگوید و از این رو با پی بردن به این رفتار می توانید نشانه های روانشناسی آن را بیشتر بشناسید و علم بیشتری نسبت به آن داشته باشید.

علت کار کردن حلقه ازدواج

نگرانی و استرس:

انجام دادن این رفتار از سوی فرد می تواند نشان دهنده استرس، نگرانی، عصبانیت و دیگر احساسات درونی در فرد است افرادی که درگیری های فکری دارند ممکن است با این رفتار سعی در جلب توجه فرد داشته باشند که ارتباطی میان احساسات درونی آن ها داشته باشد. همچنین این رفتار می تواند نوعی عادت رفتاری برای فرد باشد که گاهی بدون داشتن هیچ دلیلی انجام شود و تنها از روی عادت و سرگرمی باشد این رفتار در هر فرد می تواند نشانه های شخصیتی مختلفی را داشته باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.