دسته ها
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

سیاره نیبیرو و دانستنی های شگفت انگیز درباره آن

 • سحر هودانلویی
 • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
 • ۰

طبق برخی از ادعاهای اختر شناسان؛ نیبیرو جرمی سرگردان است که هر ۳۵۰۰ سال از کنار زمین عبور می کند و فرا زمینی های ساکن در آن با انسان ملاقات می کنند. اگر شما نیز تمایل بسیاری به آشنایی با دانستنی های جالب در رابطه با سیاره نیبیرو دارد، با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

شاید تا به حال شنیده باشید که سومری ها از ابتدایی ترین تمدن های شناخته شده بر روی کره زمین می باشند. محل زندگی این قوم در قسمت عراق امروزی بوده است که در طی زندگی خود، لوح ها جالبی از زندگی و کشفیات شان بر جای گذاشتند. اگر بتوانید به ترجمه این لوح های سنگی به جا مانده از این قوم دست پیدا کنید، به بسیاری از حقایق امروزی و اعتقادات ادیان الهی پی می برید. این قوم که با سیاره نیبیرو نیز در ارتباط می باشد، از دانستنی و حقایق جالب دیگری برخوردار می باشد.

جالب است بدانید که سومری ها در علم ستاره شناسی نیز تبحر به خصوصی داشتند و برخی از آنان نیز بر این باور بودند که تعدادی از فراززمینی ها با آن ها در ارتباط بوده اند. اگر بتوان این قضیه به سادگی رد شد، به قسمتی باید رسید که این قوم به خوبی منظومه شمسی را در لوح ها سنگی خود توصیف کرده اند و حقایق بسیاری از نحوه پدید آمدن کره زمین و دیگر مطالب مربوط به ستاره شناسی که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تحقیق محققان امروزی به دست آمده است، برای آیندگان بر جای گذاشته اند.

دانستنی های جالب سیاره نیبیرو

سیاره نیبیرو

سومریان از تمدن های کهن در کره زمین می باشند که بدون نشانه ای در تاریخ پدید و سپس بدون بر جای گذاشتن ردی از خود ناپدید شدند. محل زندگی این قوم بین النهرین که بخش هایی از عراق و ایران کنونی را شامل می شد، بود. در بسیاری از شرح زندگی قوم سومری این چنین آمده است که؛ خدایانی به شبه پرندگان ما را در نیبیرو به وجود آوردند و سپس به اینجا انتقال مان دادند تا برایشان طلا استخراج کنیم. هنگامی که آن ها به فرود پرداختند با طوفانی درگیر شدند که در نهایت آنان را از بین برد و اثری از آنان دیگر مشخص نشد.

 • چرخش نیبیرو:

چرخش سیاره نیبیرو به دور خورشید در حدود ۳۵۰۰ سال به طول می انجامد. این سیاره بسیار گرم و داغ است که برای کاهش این حرارت نیاز به طلا داشتند. هم اکنون پس از گذشت ۳۵۰۰ سال در مناطقی از خاور میانه می توان آن را با کمک عینک دودی و یا شیشه های جوشکاری از سال ۲۰۱۸ به بعد در کنار ستاره خورشید مشاهده کرد.

قابل به ذکر است که رئیس سازمان ناسا این سیاره را تکذیب کرده است؛ چرا که بسیاری از افراد بر این باورند با ظهور این سیاره جنگ، سیل، قحطی، زلزله و دیگر بلا های طبیعی در بر مردم جهان را می گیرد.

 • معرفی نام های این سیاره

 1. نیبیرو؛ نامی که سومریان بر آن گذاشته اند.
 2. ماردوک؛ بر اساس نام گذاری بابلیان بوده است.
 3. دهمین سیاره؛ که بدون در نظر گرفتن ماه و خورشید مشخص می شود.
 4. ورم وود؛ در کتاب انجیل عهد جدید از آن نام برده شده است.
 5. سیاره ایکس؛ که در ستاره شناسی عطر امروز به کار برده می شود.
 6. tzoltze ek؛ در اختر شناسی قوم مایا نام گرفته شد.
 7. اریس؛که به معنای بزرگ ترین سیاره کوتوله در منظورمه شمسی شناخته شده است.
 8. سیاره xena؛ این اسم را قبل از رصد کامل بر آن برگزیدند.
 9. ub313 2003؛ نام برگزیده شده از نظر علمی است.
 10. نمسیس: به علت کوتوله سرخ فرضی به آن نمسیس نیز می گویند.
 11. سدنا؛ از سیارات فرا نپتونی به حساب می آید.
 12. v838 mon؛ از ستاره های تک شاخ در صورت فلکی می باشد.

آشنای با سیاره نیبیرو

 • نظریه های عجیب و غریب

برخی از شما ممکن است نظریه عجیب و غریب نابودی جهان در سال ۲۰۱۲ را شنیده باشید. این نظریه که درصد اعتباری به صفر دارا بود، از نظر هیچ یک از دانشمندان و اختر شناسان نیز تایید نشد. گفتنی است که از همان سال ها، شناخت این سیاره نیز در بین مردم رواج یافت و در بین بحث هایی راجع به نابودی زمین از سیاره نیبیرو نیز نام می بردند. با گذشت زمان بسیاری از آن موقع، تحقیقات بسیاری بر روی وجود و عدم این سیاره صورت گرفته است که در ادامه مطلب سعی کرده ایم آن ها را برای شما عزیزان علاقه مند به ستاره و کیهان بیان کنیم.

گفتنی است که در پی جریانات مربوط به نابودی زمین در سال ۲۰۱۲ که بدون هیچ تعجبی غلط از آب در آمد، شایعات بسیاری را در بین مردم پراکنده کرد. این شایعات به این شرح بودند که در زمان مقرر سنگ آسمانی بسیار بزرگی که نام سیاره نیبیرو را دارا است به کره زمین برخورد می کند و تماما آن را از بین خواهد برد. این زمان به طور تقریبی در پایان تقویم قوم مایا نیز مشخص شده است.

این جرم آسمانی که در اذهان برخی از افراد به منظور آخر الزمان نقش بسته بود، گمان مردم را به سوی روز رستاخیز و پایان جهان هدایت کرده بود. همچنین این شایعات در بسیاری از داستان و افسانه های کهن نیز راه پیدا کرده است که از این رو تاریخچه بسیار قدیمی را به خود اختصاص داده است.

دانستنی های شگفت انگیز از سیاره نیبیرو

حقایق جالبی از این سیاره توسط اختر شناسان ارائه شده است که در ادامه مطلب شگفت انگیز ترین های آن را مطالعه می کنید.

در صورت برخورد اسامی سیاره نیبیرو با زمین چه اتفاقی می افتد؟

 • کتاب گمشده انکی

انکی از کتاب های گشمده در رابطه با آفرینش انسان است که توسط زکریا سیتیچن از تعدادی لوح های به جا مانده از سومری ها ترجمه شده است. در کتاب انکی این چنین گفته شده است که ایگیگی ها برای خلاصی از سختی کار در معدن شروع به طغیان و داد و هوار کردند که در پی این سرپیچی ها از کار دست کشیدند. در این شرایط انکی ها برای جبران نیروی کاری خود دست به تغییرات ژنیتکی زدند؛ به این صورت که بر روی ژنتیک میمون ها تغییراتی اعمال کردند و در آزمایشگاه های خود گونه جدیدی از انسان را که به صورت هموساپینس ساپینس یا همان انسان دانای امروز بود، خلق کردند. پس از مدتی یکی از انکی ها بر خلاف عقیده و اجازه انوناکی ها با زنی از تبار زمین ازدواج کرد و با یک دیگر صاحب فرزند شدند.

بسیاری از افراد بر این باورند که فرزندان آنوناکی همان نیمه خدایان مصر هستند. به این صورت که مردم مصر، آتلانتیس و رب النوع این پسران و دختران را خدای خود می پنداشتند و به پرستش آنان می پرداختند. این ازدواج حاصل پیوند زمین و آسمان بود که در نگاه آنان بسیار مقدس شمرده شده بود.

این داستان تحیر برانگیز در باور بسیاری از تاریخ شناسان، انسان شناسان و باستان شناسان به صورت افسانه ای سومری نقش بسته است. همچنین در این رابطه پس از انتشار کتاب سیتچین، هواداران سرسختی برای این داستان پیدا شد که بعضی از آنان بر این باورند به زودی نیبیرو دیگری به کره زمین نزدیک می شود.

 • ارتباط بین موجودات فرا زمینی و سیاره نیبیرو

در سال ۱۹۹۵ فردی به اسم نانسی لیدر این چنین در وب سایت خود نوشت که سیاره ایکس علاوه بر قرار گیری در مسیر برخورد با زمین، محل زندگی و سکونت خدایان آنوناکی نیز بوده است. نانسی در آن زمان این چنین گفت که نیبیرو در سال ۲۰۰۳ از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد که طبق برخی شایعات آخر الزمان نیز می باشد. گفتنی است که این گفته ها تا به حال چیزی جز ادعا نبوده است و هیچ یک از آنان به تحقق نپیوسته است.

معرفی نام های متفاوت سیاره نیبیرو

بااین حال بسیاری از افراد بر این باورند که نویسنده ای به نام زچاریا سیتچین برای اولین بار سیاره نیبیرو را به جهان مدرن معرفی کرد. او گفته های خود را بر اساس تعبیراتی مبنی بر متون های بابلی نوشت. او در گفته های خود، حرفی از برخورد جرم آسمانی به کره زمین و آخر الزمان به میان نیاورده بود. او این چنین گفته بود که این سیاره محل زندگی خدایانی است که انسان را به روی کره زمین پدید آوردند. همچنین هر ۳۶۰۰ سال ۱ بار با عبور از زمین با مردم ملاقات می کنند که در باور برخی به صورت بلا های طبیعی شکل گرفته است.

همچنین از طرف این نویسنده دیگر ادعا های عجیب و غریبی گفته شده است؛ به این صورت که نیبیرو دوازدهمین سیاره منظورمه شمسی می باشد در صورتی که ماه، خورشید و پلوتون را هم در مجموع ستاره های منظومه شمسی به میان آورد.

با تمام گفته ها این چنین مشخص است که افرادی به مانند سیتچین و نانسی به ارتباط سازی افسانه های کهن با پدیده های علمی علاقه بسیاری دارند.

 • علت نام گذاری سیاره ایکس به روی نیبیرو

در گذشته ای نه چندان دور بسیاری از ستاره شناسان می خواستند علت انحرافات ایجاد شده در مدار سیاره اورانوس و نپتون را که خبر از وجود سیاره ای دیگر می داد، بررسی کنند. همان طور که می گویند تاریخ هرگز تکرار نمی شود، اما افرادی وجود دارند که از سال ۱۸۶۴ به دنبال کشف سیاره نپتون بر اساس محاسبات اوربین لوویه هستند و برخی دیگر به دنبال تکرار تاریخ برای کشف دیگر حقایق هستند.

 • تاریخ رصد این سیاره شگفت انگیز

این جرم آسمانی در اولین بار ۳۰ دسامبر سال ۱۹۸۳ توسط ایراس که ماهواره ای ستاره شناس با مادون قرمز است، مشاهده شد. بسیاری از طرفداران نیبیرو بر این باورند که تلسکوپ ایراس در حقیقت سیاره ای سرگردان را مشاهده کرده است.

حقایق جالب درباره سیاره نیبیرو

 • واکنش روزنامه ها به چه صورت بود؟

خبر مشاهده سیاره x توسط ایراس در طی ۶ روزنامه به چاپ رسید با این حال در سال ۱۹۴۸ سازمان ناسا به طور کلی وجود سیاره دهم را رد و تکذیب کرد.

 • قسمتی از گزارش نیویورک تایمز

در سال ۱۹۸۳ روزنامه نیویرک تایمز این چنین منتشر کرد که؛ چیزی در دور ترین ناحیه از منظومه شمسی وجود پیدا کرده است که سیاره اورانوس و سیاره نپتون را به سوی خود جذب می کند. این نیرو از قدرت جاذبه بسیار بالایی برخوردار است، به این شکل که این دو سیاره غول پیکر و بزرگ را دچار آشفتگی کرده است. این قدرت سبب بر هم ریختن جاذبه در بین مدار ها شده است که می توان این نیرو را مرتبط به قدرت های نامرئی و دور دانست. این جرم بزرگ که به تازگی حضور پیدا کرده است، همان سیاره ای که مدت ها به دنبالش بودیم و حال نام سیاره ایکس را برای خود برگزیده است.

بسیاری از ستاره شناسان چنان به این سیاره باور دارند که نامی برایش برگزیده اند و او را به صورت دهمین سیاره بدون در نظر گرفتن ماه و خورشید در منظومه شمسی مشخص کرده اند.

 • گزارشات انتشار یافته از واشنگتن پست

در آسمان جرمی به بزرگی و عظمت سیاره مشتری دیده شده است که به احتمال، آن چنان به سیاره زمین نزدیک است که می توان آن را در دل سیارات متعلق به منظومه شمسی گنجاند. سیاره نیبیرو تا به کنون در قسمتی از صورت فلکی اریون پیدا شده است و به علت رمز و راز های بسیار، محققان نمی دانند کدام یک از ویژگی های زیر را با او مرتبط سازند.

 1. از دیگر سیاره های منظومه شمسی است!
 2. در گروه ستاره های دنباله دار و غول پیکر قرار دارد!
 3. شبه ستاره ای است که تا به کنون آن چنان داغ نشده تا به سیاره تبدیل شود!
 4. متعلق به کهکشانی دور افتاده و جوان است که در مراحل ابتدایی تشکیل سازمان ستارگانش است!
 5. شاید این چنین باشد که به کهکشانی پوشیده از گرد و غبار تعلق دارد که هیچ نوری از ستارگان آن ساطع نمی شود!

معرفی سیاره نیبیرو

 • نتیجه شواهد و تحقیقات بر چه اساسی مطرح شد؟

تمام این اتفاقات در زمانی انجام شد که بحث سیاره ایکس در تمام جهان بسیار داغ شده بود و محققانی هم از دانشگاه کلتک کالیفرنیا، شواهد بسیاری از وجود سیاره ای ناشناخته ارائه کردند. این سیاره که در مداری دور افتاده تر از نپتون در حای گردش است، تا به کنون مستقیما دیده نشده است و به طور رسمی نیز وجود آن تایید نشده است.

دانشمدانی که ادعا از وجود این سیاره داشتند؛ در سال ۲۰۱۶ این چنین بیان کردند که رفتار برخی از سنگ های کمربند کوپیر از آن طرف نپتون این چنین مشخص می کند که جرمی به ابعاد ۱۰ برابر زمین در قسمت هایی به دور از منظومه شمسی قرار گرفته است که می توان به صورت غیر مستقیم وجود سیاره ۹ را تایید کرد.

همچنین گفته شده است که این جرم آسمانی در صورت وجود در مدار ۲۰ هزار ساله ای به دور زمین می چرخد و در حدود ۲۰ برابر نبپتون از خورشید نیز به دور است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.