دسته ها
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

بازدید از آبشار آب ملخ و چشم اندازهای زیبای آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

آبشار آب ملخ یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی در سمیرم اصفهان است این آبشار مرتفع علاوه ر جاذبه ها و چشم اندازهای بسیار زیبایی که دارد مورد توجه است همچنین پیشینه تاریخی این منطق به قدری بالا است که آن را به یکی از جاذبه های تاریخی در اصفهان نیز تبدیل کرده است و مورد توجه علاقه مندان زیادی است و هر ساله گردشگران زیادی را جذب خود می کند.

آبشارها همواره یکی از جذاب ترین جاذبه های توریستی در نقاط مختلف دنیا هستند تنوعی که در میان این جاذبه ها وجود دارد موجب جلب توجه بسیاری از گردشگران می شود و در نقاط مختلفی از دنیا به ویژه ایران می توانید شاهد ریز مرتفع ترین آبشارها باشید بسیاری از این آبشار به عنوان مهم ترین جاذبه های توریستی و دیدنی های ایران به شمار می آیند. این بار قرار است در این بخش با یکی از زیباترین این آبشارها آشنا شوید آبشاری که نحوه پیدایش به شکلی عجیب مورد توجه است و امروزه نیز یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی در سمیرم محسوب می شود در شواهد بومی که درباره این آبشار زیبا وجود دارد اذعان می شود که این آبشار بسیار زیبا به شکل عجیبی بعد از جدا شدن یک تکه سنگ عظیم ایجاد شده است و اینک یکی از نقاط توریستی مهم در ایران به شمار می آید که نقش مهمی در جذب توریست این منطقه دارد. این منطقه ویژه علاقه مندان به طبیعت گردی است و دارای مناظری بسیار زیبا و بکر است که می تواند جالب توجه باشد طبیعت بکر این آبشار و نواحی اطراف آن موجب می شود تا علاقه مندان زیادی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه بیایند و زیبایی های آن را از نزدیک نظاره گر باشند. این آشار در روستایی زیبا از توابع اصفهان واقع شده است و از جمله جاذبه های کم نظیری است که دیدن آن می تواند برای خیلی از گردشگران جالب و دیدنی باشد آب این آبشار بسیار زلال است و با سرازیر شدن از دل کوه های این منطقه نمایی زیبا را به آن بخشیده است.

چشم انداز زیبای آبشار آب ملخ:

این آبشار دارای چشم اندازی زیبا است و از مراتع سرسبز برخوردار است در مسیر رسیدن به این آبشار باید از مسیر رودخانه عبور که به خودی خود دارای جذابیت های بی شماری است این منطقه دارای مراتعی بسیار سرسبز و پوشش گیاهی عالی است و هر ساله مورد توجه علاقه مندان زیادی واقع می شود. شما گردشگران و علاقه مندان برای اینکه از این آبشار بازدید کنید باید راهی شهر سمیرم اصفهان شوید زمانی که وارد روستای ملخ شدید باید یک مسیر یک ساعته را پیاده روی کنید تا به این آبشار زیبا و مرتفع برسید در طی مسیر پیاده روی خود نیز می توانید جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی را مشاهده کنید از جمله روخانه ای که در طی این مسیر باید از آن عبور کنید.

آبشار مرتفع ملخ

این  آبشار دارای زیباترین مناظر است در بسیاری از منابع تاریخی نیز نامی از آن ذکر شده است این آبشار یکی از تفرجگاه های قدیمی و مناطق شکاری در دوران صفویان و قاجاراین بوده است نام این آبشار در متون کهن نیز ذکر شده است و از این حیث دارای جنبه تاریخی می باشد و قدمت بالایی دارد. تماشای زیبایی های این آبشار از نزدیک با وجود شگفتی هایی که دارد توجه هر فردی را به خود جلب می کند طبیعت این آبشار بسیار زیبا و دیدنی است و می تواند چشم اندازهای متنوعی داشته باشد.

آبشار آب ملخ

با غار آبشار بیشتر آشنا شوید:

برای اینکه بتوانید یکی دیگر از زیبایی های منحصر به فرد این آبشار را مشاهده کنید باید به بالای این آبشار بروید با بالا رفتن از این آبشار مرتفع و مشرف شدن بر روی طاق آن می توانید از پل معروف این آبشار نیز دیدن کنید از دو طرف این پل آبشاری سرازیر شده است که به داخل غار می ریزد و زیبایی آن را دو چندان می کند. شاید جالب باشد که تجربه ماهیگیری در میان این آب ها را نیز داشته باشید و با یکی دیگر از تفریحات و سرگرمی های این منطقه آشنا شوید. با داشتن یک برنامه ریزی درست و سه روزه می توانید سفری دلنشین و خاطره انگیز به این منطقه از اصفهان داشته باشید طبیعت گردی در میان این آبشار و نواحی اطراف آن یکی از لذت های مهمی است که باید آن را تجربه نمایید. این منطقه ویژه کوهنوردانی است که می خواهند با سفر به این منطقه تجربیات بیشتر به دست آورند و همانطور که اشاره شد با سفر به این منطقه می توانید از چشم اندازها و زیبایی های بی شماری دیدن کند.

چشم انداز زیبای ملخ

روایت تخت سلیمان آبشار!

اهالی روستای ملخ می گویند که این آبشار در گذشته های دور محلی برای استراحت حضرت سلمیان بوده است و به همین دلیل به تخت سلمیان شهرت دارد تخته سنگ های عظیم و صخره ای با پوشش گیاهی سرسبز خود این امکان را فراهم کرده اند که سلیمان در طول مسیر در این امکان اقامت گزیند و استراحت کند. این قطعه سنگ بزرگ به شکلی کاملا طبیعی ساخته شده است و به شکلی عجیب و جالب دو طرف رودخانه و آبشار را به یکدیگر متصل کرده است خیلی از مردمان این منطقه این آبشار را دشمن ملخ های مهاجم می دانند و دلیل آن وجود همین صخره های مرتفع با پوشش های گیاهی سرسبز است که مانع ورود ملخ ها می شود این پوشش های گیاهی خاصیت کشندگی دارند و برای مزارع آفت کش هستند. طبق شواهد محلیان این منطقه دارای پیشینه تاریخی بالایی است و در دوران مختلفی قرآن معروف آن ربوده شده است و به شکلی یافت شده است همچنین بیان شده که وجود این آبشار موجب آفت کشی ملخ ها شده است و نامگذاری ان نیز بر همین اساس صورت گرفته است.

جاذبه های ملخ

شما علاقه مندان و گردشگران در این بخش با یکی از مهم ترین و تاریخی ترین آبشارهای ایران آشنا شدید آبشار آب ملخ که به دلیل برخورداری از چشم اندازهای بسیار زیبای خود  و وجود جاذبه های تاریخی اش در میان گردشگران شناخته شده می باشد ابن آبشار یکی از مکان های دیدنی اصفهان است و با معرفی مکان های دیدنی سمیرم اصفهان می توانید با این آبشار نیز آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.