دسته ها
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

آموزش ساخت رنگ طلایی، نقره ای و مسی

  • ملیحه بال افکن
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

بهتر است بدانید که ساخت رنگ طلایی از آنجایی که کمی پیچیده و دشوار است نیاز به دانستی های لازم دارد که حتما باید مطالعه نمایید و به همین منطور در این مقاله شما را با برخی از اصول لازم برای ساخت این رنگ و دستورالعمل آن آشنا خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که معمولا ساخت رنگ طلایی و ترکیب آن یکی از مهم ترین قسمت های کار رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان محسوب می شود که با اشتباه کردن در روند آن موجب از دست رفتن وقت، هزینه و نیاز به دوباره کاری و در نتیجه عدم رسیدن ب نتیجه دلخواه خواهد شد و به همین منظور اغلب توصیه می شود که پیش از ساخت حتما آموزش های لازم را به یاد داشته باشید.

ساخت رنگ طلایی، مسی و نقره ای

بهتر است بدانید که رنگ های طلایی، رنگ های مسی و نقره ای اغلب در بازار به صورت رنگ هایی آماده طلایی، مسی و نقره ای به فروش می رسند و علت این امر تسریع در رسیدن مشتری به هدف نهایی می باشد. البته که لازم است بدانید این رنگ ها مانند رنگ هایی که خودتان اقدام به ساخت آن ها می کنید دارای شفافیت و براقیت زیادی نیستند و به همین دلیل توصیه می شود که تا حد امکان خودتان اقدام به ساخت رنگ کنید و برای انجام این کار بایستی پودر رنگ های طلایی، رنگ نقره ای و رنگ مسی را تهیه و با انجام دستورالعمل هایی که بیان شده رنگی براق و شفاف بسازید. همچنین توجه داشته باشید که ساخت رنگ ساختمان از جمله مسی، نقره ای و طلایی نیاز به مقداری کیلر روغنی و یا جلای آلکیدی دارند تا بتواند جلوه بیشتری داشته باشند.

چگونگی ساخت رنگ طلایی

دستورالعمل ساخت رنگ:

برای ساخت رنگ طلایی در ابتدا بایستی مقداری کیلر روغنی و یا جلا را درون ظرف مورد نظر بریزید و کمی آن را رقیق کنید.

سپس مقداری پودر طلایی یا مسی بدان اضافه نمایید و به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر پودر بیشتری درون جلا یا کیلر بریزید کیفیت رنگ شما بیشتر خواهد بود.

  • کالا چیو
  •  قاصدک 24

به طور کلی رنگ های پودری مانند طلایی، نقره ای مسی و تمام رنگ هایی که به شکل پودر به فروش می رسند بایستی با ترکیب جلا و کیلر مورد استفاده قرار بگیرند تا کیفیت مطلوبی داشته باشند و با گذر زمان کم رنگ و سیاه نشوند.

دستورالعمل ساخت رنگ

به این نکته توجه داشته باشید که رنگ های مسی و طلائی پس از گذشت تقریبا یک سال خود به خود کیفیت خود را از دست می دهند و سیاه می شوند به همین دلیل هر چه مقدار پودر مصرفی بیشتر باشد کیفیت و ماندگار رنگ نیز بیشتر خواهد بود.

بهتر است بدانید که برای کیفیت و ماندگاری دو چندان رنگ ساخته شده بایستی از پودر های طلایی خارجی استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.