دسته ها
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

شناخت دیدنی های اوپرت و لذت تماشای اقیانوس ابرها

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

اوپرت یکی از مهم ترین مناطق مرزی در میان استان سمنان و مازندران است دیدنی های اوپرت دارای جذابیت های کوهستانی و جنگلی بسیار زیادی هستند این منطقه تلفیقی از جاذبه های کویری و جنگلی را در خود جای داده است و از این حیث دارای اهمیت زیادی است هر ساله گردشگران زیادی از جاذبه های زیبای این منطقه دیدن می کنند که بسیار مورد توجه شما هستند.

اوپرت یکی از نواحی مرزی با اهمیت در مسیر سمنان به مازندران است این منطقه مرزی با وجود طبیعت زیبای خود و آسمان ابری اش شناخته شده است این نواحی مرزی به دلیل برخورداری از چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبا مورد توجه است و می تواند به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های این مناطق باشد. این مرز استانی دارای طبیعتی بکر و پر جاذبه است و یکی از مهم ترین مناطق طبیعت گردی به شمار می آید که مورد توجه گردشگران زیادی است. طبیعت فراموش نشدنی این منطقه مرزی موجب می شود تا چند روزی از فضای آلوده شهرها دور بمانید و احساسات بیشتری را به دست آورید این منطقه مرزی دارای مناظر بسیار شگفت انگیزی است و می تواند برای گردشگران جذابیت های بسیار زیادی داشته باشد. جاذبه های طبیعی در نقاط مختلفی از دنیا می توانند مورد توجه باشند به ویژه جاذبه هایی همچون مناطق مرزی و پر جاذبه اوپرت که زیبایی های ویژه ای را در خودی جای داده اند جاذبه های توریستی این منطقه ارزش طبیعی دارند کوهستان ها و جنگل های این منطقه می تواند به دلیل جذابیت های بی شمار خود مورد توجه باشد شما با سفر به این منطقه می توانید تجربه های جدیدی را به دست آورید و با یکی دیگر از مناطق پر جاذبه در ایران آشنا شوید.

دیدنی های منطقه زیبای اوپرت:

اوپرت در منطقه مرزی استان سمنان و مازندران واقع شده است این مرز بین کوهستان و جنگل قرار گرفته است و دارای طبیعتی بسیار بکر و زیبا است این منطقه خوش آب و هوا به دلیل برخورداری از هوای معتدل مورد توجه است این منطقه در فاصله ۵۵ کیلومتری از شهرستان مهدیشر واقع شده است و توسط دیوارهای بلند فلات ایران محاصره شده اند مرز کویری و جنگلی که تلاقی گاه این مرز است موجب شده است تا این منطقه یکی از مهم ترین مکان های گردشگری در مسیر سمنان و مازندران باشد که هر ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کنند.

طبیعت اوپرت

  • بلج

اوپرت یک منطقه ییلاقی به شمار می آید که به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد مورد توجه است در این منطقه به دلیل دشت های وسیع و کوهستان هایی که وجود دارند زندگی روستایی و کشاورزی رونق بسیار زیادی دارد این منطقه نه تنها هوای مناسبی دارد بلکه دارای طبیعتی بسیار بکر، سرسبز و پر جاذبه است این منطقه روستایی دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است و بر فراز ارتفاعات آن می توانید بهترین چشم اندازها را مشاهده کنید.

دیدنی های اوپرت

اقیانوس ابرها در اوپرت:

دیدنی های اوپرت بسیار جذاب و زیبا هستند این منطقه مرزی به دلیل آسمان زیبایی که دارد به سرزمین اقیانوس ابرها شناخته می شود این منطقه شگفت انگیز با طبیعت زیبای خود بسیار حیرت انگیز است و جاذبه های اسرارآمیزی را به خود اختصاص داده است. سفر به این سرزمین شگفت انگیز ابرها به دلیل مناظر بسیار زیبایی که دارد مورد توجه است و هر ساله نیز گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند کوه های اوپرت بسیار زیبا هستند و از مناظر شگفت انگیز و ویژه ای برخوردار می باشند. ارتفاعات و بلندی های این سرزمین در زمان های بارش باران بسیار دیدنی تر هستند ابرهای باران زا با مناطق جنگلی و کوهستانی خود بسیار زیبا می باشند و می توانید از نزدیک چنین جاذبه هایی را مشاهده کنید. همانطور که می دانید استان سمنان یکی از مناطق کویری هستند از سوی دیگر منطقه مازندران دارای زیبایی های بی نظیری است و یکی از مناطق جنگلی مهم است تلفیق این دو جاذبه با چشم اندازهای خود موجب می شود تا اوپرت به عنوان یکی از مهم ترین مناطق مرزی به شمار آبد.

زیبایی های اوپرت

تجمع ابرها در آسمان این منطقه نیز شگفت انگیز و ویژه است دیدن چشم اندازهای کویری و جنگلی در کنار یکدیگر می تواند توجه شما را به خود جلب نماید و با وجود زیبایی هایی که دارند بسیار تماشایی و چشم نواز می باشند. طبیعت اوپرت بسیار جذاب و وصف ناپذیر است این مرز با وجود چشم اندازهای خود جلوه ویژه ای را به خود اختصاص داده است گردشگری و گردش در میان این مناطق مرزی ویژگی های منحصر به فردی را خواهند داشت و این منطقه را به عنوان یکی از مهم ترین مکان های گردشگری تبدیل کرده اند.

تفریحات اوپرت:

جدای از دیدنی های اوپرت و جاذبه های ویژه ای که دارند امکانات تفریحی ویژه ای در این منطقه وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید در دامنه های کوهستانی این منطقه کوهنوردی یکی از سالم ترین تفریحاتی است که باید از آن لذت ببرید این ارتفاعات باشکوه دارای جذابیت های بی شماری است و مورد توجه گردشگران است. پیاده روی، روستاگردی و قدم زدن در میان جنگل ها و کوهپایه ها از دیگر جذابیت ها و امکانات تفریحی است که در این منطقه یافت می شود و می تواند شور و شوق زیادی را در شما ایجاد کند.

کوهستان اوپرت

جاذبه های طبیعی اوپرت:

اوپرت پوشیده از چشم اندازهای طبیعی ویژه و زیبایی است دشت های وسیع و سرسبز این مناطق بسیار دوست داشتنی و ویژه هستند تماشای مناظر زیبای این منطقه می تواند بسیار ویژه و مورد توجه باشند این منطقه دارای چشم اندازهای زیبایی همچون چشمه ها و آبشارها است. روستاگردی نیز یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و مهمی است که با دیدن جاذبه های آن می توانید از زیبایی های ویژه ای دیدن نمایید زندگی عشایری در اینگونه از مناطق نیز بسیار بکر و دوست داشتنی هستند و دیدن سبک زندگی این قومیت ها مورد توجه است.

اوپرت یکی از مکان های دیدنی مازندران به شمار می آید که با دیدن جاذبه های آن می توانید نهایت لذت را ببرید این منطقه کوهستانی و جنگلی دارای تلفیقی از جاذبه های کوهستانی و جنگلی است سفر به اوپرت در فصل های بهار و تابستان این منطقه را بسیار دیدنی تر کرده است و مورد توجه خیلی از گردشگران است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.