دسته ها
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

ویژگی ها و مشخصات فرد تلاشگر و سختکوش را بهتر بشناسید

 • مریم صبوری
 • ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
 • ۰

در رابطه با ویژگی و مشخصات فرد تلاشگر باید بگوییم که آن ها همانند مبارزانی هستند که با افکار منفی اطراف خود می جنگند و بسیار خستگی ناپذیرند چون مانعی را در مقابل سد راهشان نمی یابند.

چیزی که اشخاص موفق و زحمتکش را از سایر افراد دیگر متمایز می کند سختکوشی آن هاست. این ها یادگرفته اند چگونه توانایی ها و ویژگی های بارز خود را که صفات طبیعی شان است تا به رسیدن به آرزوهایشان رقم می خورد شخصی متفاوت از بقیه قرار بگیرند. این افراد مسائل را به گونه ای متفاوت نگاه می کنند که با صفات و مهارت های خود به بهبودی نزدیک می شوند و در همین امر از سایر مردم جلوتر می افتند. اگر شما هم میل به رسیدن به آرزو های خود را دارید باید شرایط را به نحو منحصر به فردی تغییر داده تا به خواسته دلخواه دست پیدا کنید. در ادامه مطالب همراه مجله آرگا باشید.

سختکوشی افراد باهوش

خصوصیات افراد سخت کوش و موفق چیست؟

 • آن ها اشخاصی هدف گرا و انعطاف پذیر هستند.
 • اعتماد داشتن به خود بدون هیچ ترسی از نمونه ویژگی های منحصر به فرد آن هاست.
 • افراد موفق بسیار بلند پرواز هستند.
 • یکی از مشخصات فرد تلاشگر زیر فشار و کار آرامش خود را از دست نمی دهند.
 • این ها تعهد مشتاقانه و اقدام کننده هستند.
 • افراد سخت کوش بسیار کنجکاو و خود آگاه می باشند.
 • بسیار مسئولیت پذیر و قدرتمند از صفت های بارز آن هاست.
 • آن ها واقع گرایانه و با چشم روشن به مسائل نگاه می کنند.
 • همچنین داشتن ارتباط قوی از دیگر خصوصیات شان می باشد.
 • در مقابل خطرات بسیار قوی و مقاوم هستند.
 • این اشخاص در زندگی خود تعادل را حفظ می کنند.
 • یکی دیگر از ویژگی و مشخصات فرد تلاشگر پرورش دادن ذهنیت تان است.
 • در مواجه با یادگیری و آموختن سیری ناپذیرند.
 • هیچ وقت حسود و آزار دهنده در مقابل دیگران نخواهند بود.
 • افراد موفق هیچ موقع از دست آورد خود به صورت کامل راضی نیستند.

صفت انسان های پرکاربرد

درباره ویژگی ها و مشخصات فرد تلاشگر چه می دانید؟

تلاشگر به معنای وظیفه شناسی و زحمتکشی و فعال می باشد که نقش و عملکرد شخص بسیار در سازماندهی و رهبری مهم و ضروری است. فرد با داشتن ویژگی عزم و انضباط فردی اش با انگیزه ای که دارد می تواند شاخصه خود را بسنجد به عنوان مثال: با داشتن اهداف فردی می توانند بفهمند چه چیزی را در نظر دارند که چگونه به آن برسند و برای رفع و برآورده کردن آن هدف نیازی به سوم شخص نخواهد بود تا آن را مدیریت و یا تشویق نماید. این ها خود را وقف کار می کنند تا سازمان یافته تر برخروجی کار خود تمرکز کنند.

افکار افراد سخت کوش

به هر اندازه که نمودار پرکاری در فرد شدت بیشتر داشته باشد به این معناست که او برنامه ریزی و کنترل دقیق تری داشته و با برنامه به مسیر بلند و طولانی مدت خود فکر کرده است. این اشخاص می دانند که در هر لحظه باید به چه هدفی برسند همینطور در روزها و هفته ها و سال های آینده خود. مشخصات فرد تلاشگر می تواند حاصل کار برنامه ریزی و میل رسیدن به هدف در تمرکز بر نتیجه و خروجی کارش باشد. اگر نقش رهبری در سازمانی را دارد علاوه بر نقش و برنامه کنترل و مدیریت کار های خودش باید برای نتیجه بهتر مسئولیت کنترل و برنامه ریزی های دیگران را هم عهده دار شود. این سری افراد رهبر باید به اولویت های سازمان و خود بی اندیشند و هیچ کدام را فدای کار دیگر نکنند.

مشخصات شخصیتی فرد تلاشگر

نمونه بارز این رهبران سازمانی با توجه به تحقق اهداف خود و سازمان باید هر دو گزینه را مد نظر داشته باشند. به گونه ای که به صورت منسجم و مدیریتی آن ها را پیگیری نماید و در برابر تمام مشخصات و ویژگی های فردی در نقش رهبر نمودار زحمتکشی آن با درجه پایین به معنای بدی نخواهد بود. در این سری شاخصه که شدت کمی وجود دارد نشان می دهد این افراد نسبت به اوضاع و تغییرات ناگهانی خود را وقف بیشتری داده و پذیرا و بااستقبال تر هستند که امکان این وجود دارد محبوبیت زیادی در بین اشخاصی که برنامه و زمان کنترل را دائم کنترل می کنند داشته باشند. در کسانی که شدت نمودار تلاشگری شان کمتر است می توان به دنبال خلاقیت و کار های هنری بود که خود را منعطف و آماده وقف با هر شرایطی هستند حتی این ها نمی دانند که در ادامه روز چه وقایعی در انتظار شان خواهد بود.

اهداف و مشخصات فرد تلاشگر

کلیت ماجرا این افراد چگونه هستند؟

در مجموع این سری خصوصیات ها در برخی از کار و مشاغل خوب و مفید می باشد که در مذاکرات بازاریابی اشخاص باید بتوانند به نحوی خود را با شرایط تطبیق داده و در فرصتی که دارند برای استفاده آن تاخیر نکنند. در این بازخورد روحی نیازمند یکسری زحمتکشی پایین هستیم. کسانی که سطح تلاشگری زیادی دارند می توانند اهداف بلند مدت و برنامه هایی برای خود طراحی کنند که انگیزه شان را بالا ببرد و در پیروی از برنامه ها و رسیدن به هدف شان به انگیزه برسند که این ها بسیار باهوش و استعداد هستند تا حتی فرصت های خارج از چارچوب را از دست بدهند. افراد با میزان زحمتکشی پایین تر هر آنچه که در محیط اطراف می بینند به آن ها انگیزه می دهد. این در واقع می تواند سطح انگیزه آن ها را کمی سخت تر کند. ولی در افراد با تلاشگری بالا خودشان به خود انگیزه می دهند تا زمانی که از شدت تلاش کم شود و با یک عوامل بیرونی مثل یک رخداد فرد انگیزه ای دوباره می گیرد. این افراد در تمام مراحل کار از این که طبق برنامه کار کنند انگیزه دارند. ولی در افراد با شدت کم این ها آینده یک ماه خود را نمی دانند که موعد تحویل چه چیزی هستند ولی در مواجه با هر چه نزدیک تر شدن به این زمان انگیزه و هیجان شان برای اتمام کار بیش از قبل خواهد بود.

ویژگی ها و مشخصات فرد تلاشگر

همه ما می بینیم که برخی از اشخاص با یک جرقه می توانند در شغل و موقعیت که دارند یک ایده و انگیزه ای را پیدا کنند. و در نهایت آن ها یک کار بزرگ و متفاوت را می توانند انجام دهند. در نتیجه همه کسانی که سطح کاری شان زیاد و کم است می توانند یک روز کاری را به اتمام برسانند که در تلاش کمتر برای تداوم کار بهتر است با انگیزه در اطراف محیط و فرد در حال انجام باشد. پس همیشه شاخصه خوب یا بد وجود ندارد و استفاده نادرست از هر یک از آن ها عواقب بد و منفی می تواند داشته باشد.

مشخصات فرد تلاشگر چیست؟

شدت نیاز حد نمودار هر فرد به چه شکل است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بعد از پرداختن به مقادیر نمودار در شدت کم یا زیاد باید بگوییم زمانی شخصی بیش از حد تلاشگر و وظیفه شناس باشد یعنی خود غرق در برنامه و هدف کرده که به سختی می کوشد تا خودش تعیین گر سازمانش باشد. این فرد غیر منعطف بوده و به هر دلیلی در تغییر در برنامه قبلی اش محال است رضایتمند واقع شده باشد. در این ها علائمی مثل: کمال طلبی دیده می شود که دوست دارند سر همان موقع خود به هدف اصلی برسند. نکته دیگری که قابل ذکر است در فرد با مشخصات تلاشگر زیاد اگر راه بحرانی اتفاق بیوفتد واکنش به افراد به بحران زمان زیادی خواهد برد این به معنای طول کشدن رفتار و شیوه های کاری که در رفع و مواجه با بحران نسبت سازی می شود.

مشخصات فرد تلاشگر را بگویید؟

خرسندیم که ما در این مقاله از مجله آرگا با عنوان مشخصات فرد تلاشگر همراهی کردید. بهترین کار برای رسیدن به موفقیت باید بتوانید به کاری که دوست دارید برسید. پس فقط کافیست خصوصیات بارز این افراد را دنبال کنید و همانند الگو نمونه برداری نمایید تا ذهنیتی قوی و سرشار از فکر تلاشگری داشته باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.