دسته ها
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

معرفی دیدنی های شهر جذاب نیوکاسل انگلیس

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

نیوکاسل یکی از شهرهای جذاب و لاکچری در انگلستان است این شهر به دلیل جاذبه ها و دیدنی های خود بسیار مورد توجه است این شهر یکی از شهرهای پر جمعیت است و در سواحل زیبای رود تاین واقع شده است. زیبایی های این شهر به قدری است که می توانید از جاذبه های متنوعی در این شهر بازدید کنید وجود مرازک خرید، چشم اندازهای طبیعی و … به نوعی برای گردشگران جذابیت دارند.

نیوکاسل یکی از شهرهای زیبای کشور انگلیس است این شهر دارای جاذبه های مدرن و طبیعی مختلفی است هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از جاذبه های توریستی این شهر به نیوکاسل می روند این شهر در شمال شرقی انگلیس واقع شده است و یکی از شهرهای پر جمعیت است این شهر جذاب دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است. این شهر جاذبه های توریستی بسیار مختلفی دارد و از جاذبه های مهم آن می توان به سواحل زیبا و مراکز خریدی اشاره کرد که با وجود زیبایی های خود مورد توجه گردشگران هستند. این شهر دارای تنوع فرهنگی بسیار زیادی نیز می باشد و در تاریخ خود بسیار شناخته شده و غنی است خیلی از گردشگرانی که راهی سفر به شهر نیوکاسل می شوند به سراغ جاذبه های طبیعی و گردشگری این منطقه می روند شاید جالب است بدانید این شهر دارای قلعه های تاریخی مختلفی است که هر یک از قدمت تاریخی ویژه ای برخوردار هستند همچنین وجود جاذبه های فرهنگی همچون موزه ها و گالری های هنری موجب شده اند تا هر ساله گردشگران زیادی از جاذبه های این شهر بازدید می کنند.

دیدنی های شهر زیبای نیوکاسل:

شاید تاکنون نام موزه بزرگ شمال که در هنکاک واقع شده است شنیده باشید این موزه یک موزه تاریخی فرهنگی است و دارای جاذبه های بسیار زیادی است این مجموعه تاریخی فرهنگی دارای ارزش بسیار زیادی هستند و گاها دوره های تخصصی بسیار زیادی در این موزه ها برگزار می شوند.

 

گالری هنری لاینگ:

این گالری هنری یکی از جاذبه های فرهنگی ارزشمند و مهم در نیوکاسل است این گالری در سال ۱۹۰۱ ساخته شده است قدمت طولانی این بنا موجب شده است تا خیلی از گردشگران این موزه را به عنوان یک اثر تاریخی و فرهنگی بدانند بسیاری از مجموعه آثاری که در این موزه می توانید مشاهده کنید در تاریخ و فرهنگ معاصر این منطقه نقش مهمی داشته اند و بسیار مورد توجه بوده اند. این موزه دارای امکانات تفریحی بسیار زیادی برای گردشگران است محوطه ویژه برای گشت و گزار کودکان، کافه، مرکز خرید و بخش های آموزشی از مهم ترین بخش های این موزه برای گردشگران هستند که بسیار دیدن آن ها برای شما جذابیت دارد. این موزه برای خانواده ها بسیار مناسب است و امکان یک گشت و گزار خانوادگی را برای شما به همراه دارد بسیاری از آثار هنری موجود در این موزه ریشه ای در جنبش های فرهنگی هنری دارند و مجموعه آثار بومی معروفی در آن دیده می شود این گالری دارای آرامش فرهنگی بسیار زیادی است.

گالری نیوکاسل

  •  نهال بیبی شاپ
  •  بلیط کیش

قلعه نیوکاسل:

این قلعه یکی از مهم ترین دیدنی های نیوکاسل و جاذبه های تاریخی آن است این قلعه قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد و گردشگران زیادی را نیز به خود جذب می کند این بنا ویژه گردشگران و علاقه مندانی است که می خواهند سری از گذشته این شهر در بیارند و پیشینه تاریخی غنی این منطقه را بیشتر بشناسند. شاید یکی از جذابیت هایی که در بازدید از این بنا وجود دارد تلفیقی از مدرنیته و بناهای تاریخی است این قلعه یکی از مهم ترین بناهای تاریخی است و متعلق به قرون وسطی می باشد خیلی از گردشگران این بنا را به عنوان یکی از ارزشمندترین میراق تاریخی شهر می دانند.

بنای تاریخی نیوکاسل

رستوران بلک فرایزر:

شاید وجود چنین رستورانی به عنوان یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری نیوکاسل بسیار جالب توجه باشد این رستوران به دلیل سرو غذاهای خود شهرت دارد و یمی تواند یکی از انتخاب های مناسب و گزینش های اصولی برای گردشگران این شهر باشد. در منوی غذای این رستوران غذاهای سنتی نیز سرو می شوند این رستوران به دلیل خاطره انگیز بودن خود امتیاز زیادی دارد و در میان گردشگران این شهر بسیار شناخته شده است. به لحاظ دیزاین و معماری نیز بنای این رستوران بسیار شیک و زیبا است و توجه شما را به خود جلب می کند بنابراین می توانید با بازدید از این رستوران یک روز خاطره انگیز داشته باشیم این رستوران یکی از دیدنی های نیوکاسل است و مورد توجه گردشگران زیادی است.

جاذبه های نیوکاسل

مجسمه فرشته شمال:

این مجسمه یکی دیگر از مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی در این شهر است برای بازدید از این مجسمه باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه رانندگی کنید و در طول این مسیر نیز می توانید جاذبه های بسیار زیادی را مشاهده کنید این اثر هنری بسیار شهرت دارد و یکی از آثار هنری معروف در انگلستان است. این اثر هنری اثر آنتونی گورملی است و یکی از مجسمه های بلندی است که با وجود زیبایی های خود و نوع معماری اش دارای ارزش زیادی است و مورد توجه شما قرار می گیرد. این مجسمه شکوه بسیار زیادی دارد و با چشم اندازهای زیبای خود مورد توجه بسیاری از گردشگران است.

مجسمه نیوکاسل

مرکز خرید الدن گاردن:

دیدنی های شهر نیوکاسل برای گردشگران دارای تنوع بسیار زیادی است این شهر دارای بزرگ ترین و مدرن ترین مراکز خرید است این مرکز خرید بندهای معتبر را به فروش می رساند و به دلیل بوتیک های لاکچری و کافه های مختلفی که دارد بسیار مورد توجه است و گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. فضای لاکچری و مدرن این مراکز خرید از یک سو و از سوی دیگر مغازه ها و بویک هایی که در این مراکز وجود دارند بسیار جذب کننده هستند.

دیدنی های نیوکاسل

دیدنی های شهر نیوکاسل تنها به این جاذبه ها ختم نمی شوند در این شهر می توانید از جاذبه های توریستی مختلفی بازدید کنید این شهر یکی از مکان های دیدنی انگلیس برای گردشگران محسوب می شود و به دلیل جاذبه هایی که دارد هر ساله گردشگرانزیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.