دسته ها
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

راهنمای بلند کردن ناخن بدون شکسته شدن

 • مریم صبوری
 • ۷ شهریور ۱۳۹۹
 • ۰

برای بلند کردن ناخن ها یکسری نکات کاربردی وجود دارد که اگر آن را اصولی رعایت کنید ناخن های جذابی خواهید داشت. در ابتدا باید به مصرف ویتامین های ضروری بدن اشاره کرد که با کمبود آن ناخن ضعیف و شکننده خواهد شد. این مواد مغذی باید متشکل شده باشد از ویتامین ب، روی، کلسیم، منیزیم و زینک که نقش مهمی در این باره دارد.

بر اساس مشاهدات در آکادمی درماتولوژی آمریکا ناخن ها از کراتین ساخته شده که کراتین همان پروتئین موجود در پوست و مو می باشد. سلول های زنده انگشتان پروتئین را ساخته و به طرف انتهای انگشت ها برده و در نهایت آن را سفت و محکم کرده تا بافت ناخن تشکیل شود. عوامل مختلفی مثل: محیط، بیماری، سن و مصرف می توانند ناخن را شکننده و ضعیف کنند که راه های طبیعی زیادی برای تقویت کردن آن ها وجود دارد. مراقبت از ناخن در برابر عوامل محیطی یکی از عالی ترین روش ها می باشد تا ناخن تان را تقویت کنید که روش های مفید دیگری هم در این زمینه وجود دارد تا ناخنی سالم و جذاب بدون شکستگی داشته باشید. در ادامه مطالب همراه مجله آرگا باشید.

اصول و نگهداری بلند کردن ناخن

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

ترفندهایی برای بلند کردن ناخن

برای داشتن ناخن های سالم و زیبا نیازمند یکسری محافظت ها می باشد که داشتن آن آرزوی خیلی از بانوان است. این کار خیلی هم آسان نمی باشد چون برخی از ناخن ها تا بخواهد به اندازه دلخواه برسند آسیب می بینند و می شکنند. در این راه باید چکار کرد تا ناخن های بلند و جذابی داشته باشیم؟ باید به نحوی از او خوب مراقبت کنیم تا دیر تر شکسته شوند تا به اندازه و طول دلخواه برسند. محصولات و راه های زیادی برای تقویت ناخن وجود دارد که ما به آن ها اشاره خواهیم کرد.

بلند کردن ناخن با راه کار اصولی در منزل

 • ناخن را از یک جهت سوهان بزنیم:

اغلب اشتباهی که در هنگام سوهان زدن به چشم می خورد حرکت رفت و برگشت سوهان می باشد. این عمل موجب ترک خوردگی در بدنه ناخن شده و در نهایت موجب شکستگی بزرگی می شود. پس اگر ناخن های سفت می خواهید باید آن ها را از یک سو سوهان زده و در آن موقع فشار کمی به آن وارد نمایید. بعد هر حرکت سوهان را بلند کنید و بر طبق همان سمت حرکت را تکرار نمایید.

 • به کوتیکول ناخن دست نزنیم:

اگر ناخن هایتان را دست کاری می کنید و کوتکول هایش را به عقب کشیده و جدا می کنید باید گفت در گذشت زمان پایه ناخن ها ضعیف شده و موجب رشد عفونت و باکتری خواهد شد. هر چند این کار باعث زیبا تر شدن آن می گردد ولی این روش امکان دارد ناخن، را از دست بدهید. شما به جای عقب ترکشیدن کوتیکول ناخن از روغن برای نرم و صاف و بلند کردن ناخن تان استفاده نمایید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

ناخن های بلند و کشیده

 • استفاده نکردن از ناخن به جای ابزار:

اگر عادت دارید از ناخن هایتن به جای ابزار استفاده کنید باید گفت یکی از علل اصلی شکستن همین کار می باشد. زمانی که در ظرفی را با ناخن باز می کنید و یا چسب بر روی بطری ها را با ناخن می کنید این را بدانید باید شانس بیاورید تا ناخن تان نشکسته باشد. ولی این کار به مرور ترک هایی را بر روی او ایجاد می کند که خم گشته و به مرور زمان شکسته می شود. شما با استفاده از ابزار هایی مثل: دربازکن و قیچی و پیچ گوشتی و دستکش در هنگام شستشو ظروف و لباس مانع از شکسته شدن ناخن شوید.

توصیه هایی در جهت بلند کردن ناخن

 • گوشه ناخن ها را گرد نمایید:

با فرم دهی گوشه های ناخن به شکل مربع که حالت تیزی دارند زودتر از گوشه های دایره ای شکل شکسته می شوند. چنانچه شما می خواهید ناخن های بلند و زیبایی داشته باشید گوشه آن را فرم دایره ای دهید. بنابراین برای داشتن گوشه های گرد ناخن باید سوهان را به صورت منحنی فرم دهید، تا در دو سمت ناخن به شکل منحنی نیم دایره دربیاید.

 • بگذارید ناخن تان نفس بکشد:

با لاک زدن شما جلوی تنفس ناخن هایتان را می گیرید که بعد آن ها به مرور زمان می شوند و شکننده به جای استفاده از چند لایه لاک یک مدتی آن ها بدون هیچ پوشش خاصی نگهداری نمایید. با نفس کشیدن آن ها بعد مدتی می توانید با کمک سوهان و روغن زیتون ناخنی شیک و براق و جذاب داشته باشید.

رشد سریع ناخن دست

توصیه هایی در جهت رشد بهتر ناخن ها

ما در ادامه مقاله در مجله آرگا به روش ها و نکات برای افزایش رشد بلند کردن ناخن می پردازیم که با استفاده از این راه کار ها امیدواریم به نتیجه مطلوب برسید.

بلند کردن ناخن با تقویت آن ها

 • استفاده از تاپ کوت:

یکی از روش ها برای تقویت و کشیده تر شدن ناخن بکار بردن از تاپ کوت محکم کننده است که نه تنها سطح لاک را براق و جلا می دهد. همچنین زیر سطح اش را صاف کرده و موجب بهتر خشک شدن و محکم شدن ناخن می شود. خیلی از تاپ کوت ها مخصوص رشد ناخن هستند که می توان تهیه کرد و برای محکم کردن ناخن زیرسازی کرد.

 • کاربرد سیر در بلند کردن ناخن:

طبق نظریه برخی افراد زدن سیر به همراه تاپ کوت منجر به افزایش رشد ناخن ها می شود. که برای اثبات این ادعا کافیست یکبار امتحان نمایید تا تاثیر آن را با چشم خودتان ببینید. شما با خرد کردن ۱ حبه سیر آن را درون ظرف تاپ کوت بریزید و هر چند وقت بر روی ناخن بزنید.

استفاده درست از سوهان برای زیبا و بلند کردن ناخن

 • بکارگیری از ژل های افزایش دهنده:

چنانچه ناخن هایی با رشد کم دارید حتما با نوعی از مواد مغذی بدن شما روبرو شده است که باید برای درمان آن اقدام نمایید. اگر دوست دارید ناخن هایی با رشد بالا داشته باشید استفاده از ژل های افزایش دهنده در بازار وجود دارد. که شما برای تهیه آن کافیست مراحل و توضیحات نوشته شده در روی کالا را بررسی کرده و به آن عمل نمایید. ترجیحا با مشورت و تجویز پزشک انجام شود بهتر است.

 • استفاده از پاک کننده های بدون استون:

درون استون ماده ای وجود دارد که برای پاک کردن لاک کاربرد دارد از آن ماده می تواند ناخن و پوست شما را بی نهایت خشک کند که این عمل موجب شکنندگی و ضعیفی ناخن خواهد شد. پس در این راستا باید گفت اگر هدفتان بلند کردن ناخن هایتان است باید از پاک کننده های استفاده نمایید که فاقد استون باشد.

ناخن های کشیده و قوی

 • بهره مندی از مواد بیوتین دار:

با توجه به گفته های قبل که گفتیم متوقف شدن رشد ناخن از علائم و بیماری های کمبود ویتامین موجود در بدن مثل: مواد مغذی و معدنی است. ضروری ترین ماده ای که ناخن به آن احتیاج دارد بیوتین است که از آن می توانید در ویتامین گروه ب یافت کنید. این ویتامین نقش تاثیرگذاری در رژیم غذایی دارد که باید از آن به مقدار کافی دریافت نمایید. پس مکمل های غذایی و مولتی ویتامین ها را فراموش نکنید.

 • استعمال لوسیون و کرم:

در مواقعی که شکستگی ناخن به خاطر خشکی آن می باشد از مرطوب کننده ناخن استفاده کنید تا راهی برای تقویت باشد. شما برای بکارگیری از لوسیون یا کرم در هر بار که دستان خود را چرب می کنید می توانید مقداری از آن را برداشته و بر روی ناخن ها بمالید تا بافت آن نرم و انعطاف پذیر شود. شما از شب تا صبح بگذارید بماند تا رطوبت از طریق این موارد وارد ناخن شده و کمتر باعث شکستگی خواهد شد.

چطور ناخن های جذاب و زیبا داشته باشیم؟

 • استفاده از لاک بی رنگ:

بکارگیری از لاک های همرنگ ناخن موجب بهتر نتیجه گرفتن در امر بلند کردن ناخن نخواهد شد فقط آن می تواند ناخن هایتان را جذاب و بلند تر نشان دهد. با بهره گیری از لاک های فاقد رنگ یا همرنگ ناخن ها می توانید زیبایی آن را دوچندان کنید که استفاده از مانیکور فرنچ در این امر سلیقه فردی می باشد تا از آن کمک بگیرید.

 • کاربرد ناخن یا تیپ مصنوعی:

این روش برای کسانی که عجله دارند و نمی توانند تا بلند شدن ناخن صبر کنند راهی نتیجه بخش است. ولی ما آن را توصیه نمی کنیم به هر حال چون رشد ناخن ها تا ۲ ال ۳ هفته زمان لازم دارد این راه کار می تواند موثر باشد. شما با بکارگیری از ناخن مصنوعی که آن را با چسب بر روی ناخن می توانید بچسبانید استفاده کنید. این روش نسبت به ناخن ژلی و کاشت ناخن ضرر و عواقب کمتری خواهد داشت.

راهنمای بلند کردن ناخن اصولی

چند نکات کاربردی برای بلند کردن ناخن

 1. با مراقبت از ناخن در آب و هوای خشک می توانید از شکنندگی و خشکی ناخن ها جلوگیری کنید.
 2. برای بهتر نتیجه گرفتن هنگام شستشوی ظروف و لباس از دستکش استفاده کنید تا در زیر ناخن ها آب نرود و ضعیف نشود.
 3. برای بلند کردن ناخن هرگز آن ها را نجوید و گاز نگیرید.
 4. برای داشتن ناخن های قوی آن ها را هیدراته کنید.
 5. استفاده از مکمل های ویتامین ب را جدی بگیرید که مصرف ۲ و نیم گرم بیوتین در تقویت ناخن می تواند بسیار کمک کننده باشد.
 6. برای بکارگیری از سوهان از ابزار مناسب خودش استفاده نمایید که به نام سوهان ناخن کریستالی در بازار موجود می باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.