دسته ها
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن با ایده های جذاب و کاربردی

  • سحر هودانلویی
  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

محیط خانه برای تمامی افراد مهد استراحت و آرامش است که دارا شدن از این شرایط در اغلب موارد نیازمند بیشتر بودن فضای منزل می باشد. از این رو با تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن که ایده ای هوشمندانه و امروزی می باشد، می توان علاوه بر افزایش زیبایی به دکوراسیون منزل در افزودن فضای گسترده تری به آن نیز نقش موثری را ایفا کرد.

در عصر امروز یکی از دغدغه های اصلی برخی زوج های جوان به این صورت است که با کمبود جا و مکان در منزل خود مواجه هستند. برخی از این خانه های کوچک و نقلی از نشیمن های کوچک و برخی دیگر نیز اتاق خواب هایی با کمبود فضا برای استراحت مهمانان دارند. همچنین برخی از افراد با توجه به کمبود تعداد اتاق در منزل به محیطی برای انجام کار های خود نیاز دارند که با کوچک بودن فضا این امر امکان پذیر نمی باشد.

در این رابطه بسیاری از افراد به دنبال ایده و راهکار های مناسب برای افزودن فضا به منزل خود هستند که در این رابطه به شما کمک خواهیم کرد. تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن یکی از ایده های بسیار جالب برای افزایش فضا در منزل می باشد که با رعایت برخی نکات می توان دست به این چنین تغییر دکوراسیون در منزل زد.

با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا ایده و روش های کاربردی در رابطه با تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن را مطالعه نمایید.

تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن به چه صورت است؟

ایده های تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن

در ادامه با چند ایده کاربردی برای افزایش فضا و گنجایش در خانه های نقلی آشنا می شوید.

  • جدا کننده فضاهای داخلی

یکی از روش های جدید و نوین برای تلفیق اتاقی با اتاق دیگر استفاده از پارتیشن می باشد که در اصطلاحی دیگر به آن جدا کننده فضای داخلی نیز می گویند. شما می توانید انواعی از پارتیشن ها را به صورت دائم و ثابت در مکان مورد نظر نصب کنید. این جدا کننده ها در ۲ نوع تاشو و کشویی در بازار عرضه می گردند که با توجه به نیاز و باب دلخواه می توانید به انتخاب هریک از آنان بپردازید.

از این رو در تعریف کلی می توان این سبک را این گونه تعریف کرد که با استفاده از این پارتیشن ها می توان اتاق نشیمن را با اتاق خواب که از تخت متشکل شده است به صورت ظاهری جدا کرد. با این کار می توانید حریمی خصوصی در هر یک از مکان های مورد نظر برای خود و یا مهمان ایجاد کنید تا فضای کافی برای انجام امورات داشته باشید.

آشنایی با مبلمان چند منظوره

  • استفاده از مبلمان چند منظوره

در عصر امروز مبل های ۲ منظوره بسیار جدید و هوشمندانه ای وارد بازار شده اند، که در دکوراسیون های داخلی منازل تغییرات به سزایی را ایجاد کرده اند. این مبلمان در طرح و اندازه های بسیاری در بازار موجود می باشند که با توجه به نوع کاربرد مبل و نیاز خود می توانید به انتخاب آنان بپردازید. چیزی که توجه بسیاری از مردم را به این چنین مبلمان جلب کرده است؛ طراحی بسیار جالب و قرار دادن قطعاتی برای تبدیل آن به تخت خواب می باشد.

به عنوان مثال می توان این گونه بیان کرد که برای تلفیق دکوراسیون های داخلی خود می توانید از میز، مبل و یا کمد هایی که قابلیت تخت خواب شو دارند استفاده کنید. با این کار می توان عملکرد های دو مکان از منزل خود را با یک دیگر ترکیب کنید و به راحتی از افزایش فضای منزلی لذت ببرید. شما از این نوع وسایل دو کاربرده می توانید در طی روز و به هنگام کار از آنان استفاده کنید و سپس به هنگام شب و یا استراحت با حرکتی خیلی کوتاه آن را به تخت خواب تبدیل  کرده و در فضای آرام و لذت بخش خانه خود به استراحت بپردازید.

آشنایی با کاربرد سقف های بلند در منازل

  • کاربرد سقف های بلند در منزل

اگر در کنار اینکه از خانه کوچک و نقلی برخوردار هستید، سقفی بلند نیز دارا هستید؛ می توانید با چند اقدام هوشمندانه از این فضای گسترده منزل خود نهایت استفاده را ببرید. در این زمان می توانید از کتاب و کتابخانه های ایستاده استفاده کنید که در حین کاربردی بودن، به راحتی تبدیل به تخت می شوند و می توان از آنان به عنوان مکانی گرم و نرم برای استراحت استفاده کرد. با این عملکرد خود از اشغال هر گونه فضای دیگری در اتاق خواب جلوگیری می کنید، و به راحتی علاوه بر بخشیدن زیبایی به دکوراسیون منزل، از فضای بیشتری نیز برخوردار می شوید.

آشنایی با کاربرد میز های کنسولی

  • استفاده از میز تلویزیون های کنسولی

بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی بر این باورند که می توان با قرار دادن میز های کنسولی تلویزیون در فضای بین اتاق نشیمن و استراحت، فضای بیشتری در محیط ایجاد کرد و علاوه بر آن نیز در افزودن جذابیت رنگ و بویی دیگر در محیط منزل خود ایجاد کرد. با این اقدام خود می توانید علاوه بر دارا شدن از فضای گسترده ای در منزل، بسیاری از دکوری جات خود را در این کنسول ها قرار دهید.

کاربرد دیوار های های کوتاه در منزل

  • اقدام های هوشمندانه با دیوار های کوتاه

برای کم کردن شلوغی های و افزایش فضا و مکان گسترده در منزل می توانید از دیوار های خود نیز نهایت استفاده را ببرید، به این صورت که در درون آنان با توجه به گنجایش فضایی از یک اتاق خواب کوچک را تهیه کنید. اگر تراکم دیوار های شما به اندازه قرار گیری تخت خواب های تابشو در آن باشد می تواند علاوه بر افزودن تغییری در سبک دکوراسیون به شما در دارا شدن از فضای گسترده تری در منزل نیز کمک کند.

قابل به ذکر می باشد که در صورت عدم مکان مناسب در درون دیوار می توان از کمد دیواری نیز استفاده کرد.

معرفی ایده های تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن

اگر از مطالعه این مطلب لذت بردید، می توانید با کلیک به روی مطالبی همچون مدل دکوراسیون پذیرایی های کوچک، روش های بزرگ نشان دادن خانه های کوچک و طراحی دکوراسیون اتاق خواب باری دیگر با ما همراه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.