دسته ها
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

توصیه های کلیدی برای عمق بیشتر و استحکام رابطه

  • مریم صبوری
  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

نکات کلیدی برای استحکام رابطه یک زندگی موفق باید هر طرف با همدیگر تلاش کنند تا اوضاع را سروسامان دهند، از با هم بودن برای رسیدن به مقصد راه محبت کردن را یادآوری کنند، با وجود نداشتن رابطه فیزیکی نگرانی به دل راه ندهند، در هنگام عصابیت خود با همدیگر مشورت کنند و با احترام و تشویق یکدیگر به هم امیدواری دهند.

راه کار های داشتن یک رابطه موفق نیازمند حس رضایت مندی هر دو طرف است که با هم مهربان و صمیمی باشند. پایه و اساس هر رابطه ای مستلزم عشق و دوستی دو طرفه است که با تلاش به دست می آید. ما در این مقاله به موضوع تقویت و استواری رابطه می پردازیم که نیازمند یکسری از نکات مهم است. با مجله آرگا همراه باشید.

راه های استحکام رابطه

راه های استحکام رابطه

اگر رابطه تان به تازگی شکل گرفته است و می خواهید برای مدت طولانی در آن بمانید می توانید با ساختن این پیوند او را عمیق تر کنید. با استفاده از اعتماد و صمیمیت و درک متقابل و سازگاری می توان شوق و لذت احساسات را میان یکدیگر خوب و پایدار جلوه داد. اگر شما جزو از افرادی هستید که می خواهید از تجربه دیگران استفاده کنید تا در زندگی مشترک به مشکلی برنخورید و تمامی روز هایش دلچسب و پسندیده باشد با ما همراه باشید که در این بخش ما چند راه برای استحکام رابطه پیشنهاد می دهیم تا به بهترین شکل عشق و دوستی تان را ثابت نمایید.

حفظ یک رابطه عاطفی

  • برای استحکام رابطه ارتباطی عمیق داشته باشیم.

در خیلی از جهات مخالفت های دیده می شود که همراهان در یک رابطه با قضاوت و نادیده گرفتن هم پیش می روند و خیلی کم احساسات خود را با هم بیان می کنند. مسائل و توجه کمی نسبت به هم دارند که هر روز کمرنگ تر هم می شود. با همدلی یکدیگر و احترام متقابل به احساسات و افکار و هیجانات طرف مقابل رابطه خود را تقویت کنید. شما باید در نظر بگیرید زمانی که اتفاقی رخ نداده است مسائل را با هم به اشتراک بگذارید تا یک رابطه دوستانه شکل بگیرد. در نهایت برای داشتن ارتباطی گرم و صمیمی با دقت به حالات پذیرش هم توجه کنید که بسیار با ارزش می باشد.

استحکام رابطه با روش های مطلوب

  • با شوق و صمیمیت علاقه داشته باشید.

داشتن اشتیاق در ارتباط صمیمانه درازمدت رو به فضایی گرم تبدیل می کند. در حقیقت شور و اشتیاق علتی است که برای فرد و پیروزی در عشق باید او را بجوید و با او ارتباط برقرار کند. این در واقع رازی می باشد که دو شخص عاشق را با طلب انگیزه بیشتر به سمت هم می کشاند. برای برقراری رابطه طولانی مدت با اشتیاق دوست داشتن امری ضروری و مهم است. با در نظر گرفتن بعدی که در رابطه های همسران نا دیده گرفته می شود پس از مدتی که با هم راحت تر می شوند. با این احساس هیچ تلاشی نکرده که برای به دست آوردن احساسات یکدیگر و جذب و اشتیاق همدیگر می انجامد. در این زمان روابط خسته کننده شده و با وجود رضایت هر روزه کمتر می شود و زن و مرد نسبت به هم بدون هیچ شور و شوقی بی عشق زندگی می کنند که زندگی شان رو به سقوط می رود. متاسفانه همچین واکنش هایی جای تاسف دارد که باید در نظر بدارید حتی با کوچک ترین شعله عشق خود را بروز دهید. در اولین قدم باید به ظاهر و سر و وضع خود رسیدگی کنید با پوشیدن لباس های جذاب خود نمایی کنید. همچنین با یکسری از ابزار های فیزیکی مثل: بغل کردن و بوسیدن و لمس یکدیگر احساس خوشایندی را به هم دهید.

چگونه استحکام رابطه را افزایش دهیم؟

  • در مورد مشکلاتتان بحث کنید.

شما اگر در رابطه ای عالی هم به سر ببرید بازهم با یکسری مشکلات مواجه خواهید شد که در این زمان باید با تعامل و مذاکره و پختگی و رفتار بزرگانه به حل آن اقدام نمایید. هیچکس کامل نیست و در رابطه با هر فرد و تقاضایی نیاز به تمایلات خاصی دارد. که در گاهی مواقع این اختلاف نظر ها بالا می گیرد. زمانی که از سمت یکی از طرفین اشتباهی صورت می گیرد به راحتی قابل حل نیست. بعضی از این همسر ها سرشان را مثل کبک به زیر برف می کنند و از نگاه به آن موضوع خودداری می کنند. برخی کینه ای را برای همیشه به دل گرفتن دارند و نه فراموش می کنند و نه می بخشند. این مسائل نمی گذارد زندگی به خوبی پیش رود. ما باید بدانیم که چگونه به شکل تاثیر گذار مسائل را حل و فصل کنیم و تمامی رفتار های بد طرف مقابل را اصلاح کنیم. بخشیدن اشتباه طرف مقابل هیچ نکته ای را به دیگری نمی آموزد و با تنبیه طولانی هم سرد و سخت شدن احساسات هم می انجامد. ولی گفتگو و درست کردن همدیگر با گام های صحیح به حل مسئله کمک می کند. که با مطرح کردن دقیق مسئله دست یافتن به نتیجه عادلانه و آگاهانه جایگزین نیاز های دو طرف باشد که با هماهنگی بیشتر و استحکام در رابطه به دست می آید.

روابط زناشویی

  • تشکر و سپاسگذاری را تمرین کنید.

هر دو طرف کار های زیادی را برای همدیگر انجام می دهند که حضور جفتشان در زندگی واجب است. زن و مرد کنار هم می آیند که با هم زندگی کنند و تنها نمانند ولی در عمل یکی از همسر ها به شکلی نامرئی می شوند و حمایت و لطف و مهربانی شان هر روزه نادیده گرفته می شود. در این بین امکان این وجود دارد که یکی از دو طرف کم آورده و انگیزه ادامه رفتار و احساسات آسیب دیده بیشتر شود. راه حل برای این مشکل ساده به زمانی اختصاص دارد که لحظاتی را به قدردانی و قدر شناسی هم ادامه دهند. یک تشکر با چند کلمه محبت آمیز برای جذب طرف مقابل و حمایت کردن او می تواند روشی عالی باشد.

تقویت و تحکیم ارتباط زناشویی

  • پاداش و بخشش را از یاد نبرید.

روابط برای رسیدن به هدف ارزشمندی که رضایتمندی را در پی دارد از طریق روابطی با احساس خوب به دست می آورد. برای داشتن استحکام رابطه خود به دنبال عشق و رضایتمندی و حمایت باشید که این اهداف در رابطه فراموش خواهند شد. رفتار های خوشایند اغلب اوقات با پاداش و رفتار مثبت دریافت می شود. که با نهاین سطح کیفیت با روابط پایین مثل غر غر کردن و ناله و شکایت و یا دستور دادن از خواسته با رفتار مثبت به دست می آید. پس بهترین کار در این عمل دادن پاداشی مناسب است که با اطمینان خاطر از طرف مقابل با انجام رفتاری خوب تامین می شود. همه ما در ذهنمان نیاز به تکراری و یادآوری هایی داریم که نتیجه مطلوب به ما می دهد. پس با برخورد خوب و رفتار مطلوب از احساس رضایت همدیگر خاطر نشان شوید.

حفظ رابطه دوستی

سخن پایانی:

پس در حالت کلی نباید روابط را به امری راز آلود و امری پیچیده دریافت کرد. رابطه صحیح و خوب تنها با کمی فکر و مراقبت و توجه روزانه قابل حل است. پس با ارسال کلمه ای خوب در یک لحظه و بوسه ای در لحظه و تشکری حس رضایت بیشتری به رابطه دهید. تا در تمام این دوران زندگی موفقیت آمیزی را سپری کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.