دسته ها
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

برای مهاجرت به کانادا چه اقداماتی انجام دهیم؟

 • سمیه نیک فرجام
 • ۹ تیر ۱۳۹۹
 • ۰

مهاجرت کردن به کشور کانادا امکان پیشرفت تحصیلی، کاری و … را در اختیار متقاضیان قرار می دهد مهاجرت کردن به این کشور با شرایط ویژه ای همراه است که هر متقاضی متناسب با هدفی که از مهاجرت خود دارد می تواند از شیوه های مختلفی استفاده کند. مهاجرت از طریق رزومه کاری، تحصیلی و سرمایه سه نوع مهم از شیوه های مهاجرتی در این کشور هستند که در ادامه بیشتر درباره آن مطالعه می کنید.

در سال های اخیر کشور کانادا به دلیل موقعیت های مناسبی که برای مهاجران ایجاد کرده است موجب شده تا خیلی از افراد به فکر زندگی و کار درر کشور کانادا باشند این کشور موقعیت های کاری و تحصیلی بسیار مناسبی دارد و در سال های اخیر نیز توانسته با پیشرفت های پی در پی در این زمینه به موفقیت بیشتر دست پیدا کند و نقش اقتصادی مهمی را در دنیا ایفا کند. این رشد اقتصادی موجب شده تا خیلی از مهاجران به فکر پیدا کردن راهی برای زندگی در این کشور باشند و همانطور که می دانید برای زندگی کردن و اقامت داشتن در یک کشور به ویژه کانادا باید مراحل متعددی را طی کنید تا بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

خیلی از افراد به قصد پیشرفت در زمینه کاری و تحصیلی خود به این کشور می روند و خیلی های دیگر نیز برای به دنیا آوردن نوزاد خود یا با ازدواج با فرد کانادایی مجبور به رفتن از ایران می شوند تمام این موارد راهی برای رفتن به کانادا و زندگی کردن در این کشور هستند. تمامی این راه حل ها با وجود سختی هایی که دارند این امکان را به وجود می آورند که شما زندگی راحت تری در کانادا داشته باشید و در ادامه این مقاله نیز توضیحات بیشتری را در این زمینه ارائه خواهیم داد. به علاوه متقاضیان عزیز می توانند با مراجعه به دفاتر وکالت معتبر در این زمینه اطلاعات کامل و لازم را دریافت نمایند و در صورت تمایل نیز می توانید تا ادامه این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات جامعی را در این زمینه به دست آورید.

درباره مهاجرت به کشور کانادا چه می دانید؟

برای مهاجرت کردن شما متقاضیان باید واجد شرایط باشید دریافت کردن ویزای این کشور و روش های انتخابی برای اقامت در آن بنا به درخواست و هدف فرد متفاوت است توجه کردن به شرایط دریافت ویزا و کسب آگاهی نسبت به این موارد کمک می کند تا بیشتر درباره شرایط رفتن به کشور کانادا بدانید و در نتیجه راحت تر فعالیت های خود را در این کشور ادامه دهید از مهم ترین شرایطی که برای دریافت کردن ویزای کشور کانادا وجود دارد می توان به شرایط زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک تحصیلی
 • داشتن مهارت مناسب در زیبان انگلیسی
 • ارائه دادن گواهی پزشکی و مدارک عدم سوء پیشینه
 • توضیح برنامه و هدف مهاجرتی
 • مدارک احراز هویت و شخصی

مهاجرت تحصیلی کانادا

 • کالا چیو
 • بلیط کیش

شیوه های مهاجرت:

یکی از متداول ترین سوالاتی که مهاجران برای مهاجرت به کانادا جویای پاسخگویی به آن هستند این موضوع است که آیا بدون داشتن وکیل می توانند کارهای لازم برای اقامت و دریافت ویزای خود انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برخی از سایت ها در این زمینه می توانند اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهند از سوی دیگر نیز برخی از دفاتر وکالتی و حقوقی می توانند در این زمینه کمک کننده باشند.  اما به طور کلی چند شیوه برای مهاجرت کردن وجود دارد مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، تولد فرزند و کارآفرینی شیوه های مهمی هستند که از این طریق ها می توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

۱- مهاجرت کاری:

این شیوه مهاجرتی محبوب ترین و بهترین شیوه مهاجرتی است با وجود اینکه این شیوه دشواری های خاص خود را دارد خیلی از متقاضیان برای مهاجرت به این کشور از این شیوه استفاده می کنند ۴ روش نیروی متخصص، خود اشتغالی، اکسپرس اینتری و ورکر از مهم ترین شیوه های مهاجرت کاری هستند. در این نوع مهاجرت داشتن سابقه کاری، مدرک زبان، سن، متاهل بودن و مدارک تحصیلی دارای اهمیت است همچنین باید مدارک لازم گواهی تحصیلی، گذرنامه، گواهی سلامت، دعوتنامه کاری، مدارک شغلی و گواهی سوء پیشینه را به سفارتخانه ارائه دهید. خیلی از متقاضیان برای داشتن این ویزا از طریق کارفرمای خود اقدام می کنند و با داشتن تاییدیه از کارفرما برای مهاجرت خود اقدام می کنند. متقاضیان می توانند درباره نحوه دریافت ویزای کار کانادا در لینک اطلاعات بیشتری را کسب کنند.

مهاجرت به کانادا

۲- مهاجرت با سرمایه گذاری:

از دیگر شیوه های مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است این شیوه مدت زمان زیادی برای پذیرش ویزا نیاز دارد و همانطور که می دانید یکی از شیوه هایی است که هزینه های بالایی می طلبد افرادی که قصد سرمایه گذاری کردن در این کشور را دارند باید ابتدا هزینه های سرمایه گذاری کردن پرداخت کنید و بعد از انجام دادن سرمایه گذاری در گزینه های مختلف باید هزینه های مهاجرتی را انجام دهید. از شرایط مهم برای انجام این شیوه مهاجرتی داشتن تمکن مالی، روزمه بالا، داشتن سرمایه و برنامه های سرمایه گذاری است که امکان راحت تر مهاجرت کردن را فراهم می کنند.

۳- مهاجرت کارآفرینی:

افراد کارآفرین می توانند از طریق مهارتی که دارند در کشور کانادا اشتغال زایی کنند و از این طریق ویزای این کشور را نیز دریافت نمایند این شیوه نیازمند تخصص و مهارت است در سال های اخیر این شیوه متقاضیان زیادی داشته است و امکان پیشرفت زیادی را برای متقاضیان به همراه داشته است این شیوه مهاجرت به کانادا شانس کمی را برای متقاضیان دارد.

نحوه دریافت ویزای کاناد

۴- مهاجرت تحصیلی:

این نوع ویزا نیز امکان پیشرفت تحصیلی را برای متقاضیان به همراه دارد برای دریافت این ویزا نیز باید هزینه هایی را پرداخت نمایید برای دریافت این ویزا باید هزینه های تحصیلی و اقامتی خود در کشور کانادا را داشته باشید همچنین هزینه های مهاجرتی را نیز باید پرداخت کنید. متقاضیان در این شیوه مهاجرتی می توانند فرم های درخواستی خود را برای دانشگاه مقصد ارسال کنند و در صورت پذیرش نیز می توانید مدارک تحصیلی و احراز هویت خود را ارائه دهید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

سایر روش ها:

از دیگر روش هایی که مناسب برای مهاجرت کردن است مهاجرت از طریق تولد فرزند در این کشور و یا ازدواج با فردی است که دارای تابعیت این کشور این دو شیوه ابتدایی ترین شیوه ای است که افراد انتخاب می کنند اما در شیوه تولد نوزاد نیز باید هزینه های زیادی پرداخت کنند و در شیوه ازدواج نیز سختگیری های بسیار زیاید در این زمینه وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. شرایط گرفتن ویزای کانادا ویژه است و در صورت تمایل می توانید در لینک اطلاعات بیشتری را درباره آن کسب کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.