دسته ها
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

آشنایی با معنی اسم آتنا و نام های مشابه دخترانه و پسرانه با این اسم

  • مریم صبوری
  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۹
  • ۰

معنی اسم آتنا در عربی یعنی ببخش به ما، عطا کن به ما که همینطور آتنا در اسطوره یونان به معنای الهه نگهبان شهر آتن می باشد معنایش الهه عقل و خرد، زیبایی، مظهر اندیشه و هنر دانش، صنایع دستی کشاورزی، جنگاوری می باشد.

اغلب پدر مادر هایی که چشم انتظار ورود دختر کوچولوشون هستند به دنبال پیدا کردن نامی زیبا برای فرزند خود هستند. بسیاری از آن ها براساس اعتقادات فرهنگی شان بهترین اسم قرآنی را برای دخترشان انتخاب می کنند. که ما در این جا به یک نام دخترانه مذهبی زیبا که قرآنی هم هست شما را آشنا می کنیم، با مجله آرگا همراه باشید.

معانی نام دخترانه آتنا

معنی اسم آتنا چیست؟

آتنا یکی از نام های دخترانه قرآنی است که از آن در سوره های بقره، کهف، آل عمران از آن یاد شده است. این اسم به معنای ببخش به ما، عطا کن به ما می باشد. که همینطور آتنا در اسطوره یونان به معنای الهه نگهبان شهر آتن می باشد که معنایش الهه عقل و خرد، زیبایی، مظهر اندیشه و هنر دانش، صنایع دستی کشاورزی، جنگاوری و جنگ دفاعی می باشد و علت نامگذاری آتن به خاطر افتخار چنین اسمی بوده است. همچنین اسم آتوسا هم به معنای الهه باکره دختر زئوس بوده است. خانواده ها براساس فرهنگ و عقیده دینی خود به دنبال اسم مذهبی هستند که این نام دخترانه جز آن هاست و دارای مشابهات زیادی از جمله نام های دخترانه و پسرانه دیگر است. این نام دخترانه ریشه عربی و یونانی و فرانسوی داشته که قابلیت ثبت در اداره ثبت احوال را دارد و بالغ بر هفتاد هزار نفر این اسم را دارند.

آشنایی با معنی اسم آتنا

سایر معانی اسم آتنا

  • الهه زیبایی و عقل
  • مظهر اندیشه و فکر
  • هنر و دانش

اسم های متشابه نام آتنا

مشابه اسم پسرانه: آتیلا، آترینا، آتیال، آتین، آتور، آتان

مشابه اسم دخترانه: آتریسا، آسنا، آتوسا، آرمینا، آوینا، آرمانا، آدنا، آینا، آدنا، آتنایا، آتنه، آتینا، آتاناز، آترا و آنا

بهترین معنی اسم آتنا

دل نوشته نام آتنا

آتنا قشنگم

زندگی تو را داشتن است، نداشتن تو را که همه دارند

*.*.*.*.*

آینا عزیزم دخترم قشنگم

هرتکه از قلب من به تو تعلق دارد

هر پرتوی خورشید از سوی تو به من می رسد

هر نفسی که می کشم برای توست

*.*.*.*.*

همسر عزیزم، تو تنها یار و همدم زندگی ام هستی

چه بخواهی چه نخواهی تا ابد در قلب می مانی

دوستت دارم عزیز تر از جانم آتنا جان

امیدواریم این مقاله با عنوان معنی اسم آتنا مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد و مورد پسند برای انتخاب نام دختراتان پیشنهاد می کنیم با سایر مقالات این مجله در حیطه معنای سایر اسم ها آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.