دسته ها
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

بهترین دیدنی های رابر و نگاهی به زیبایی های مناطق اطراف آن

 • محدثه خاکشور
 • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
 • ۰

برای آشنایی بیشتر با دیدنی های رابر با این مقاله همراه باشید، شهرستان رابر از توابع استان کرمان می باشد که دارای آب و هوایی خاص، مناظری زیبا و طبیعی با آبشارها و دره ها است که هرساله مورد بازدید گردشگران زیادی قرار گرفته و می گیرد.

شهرستان رابر واقع در جنوب شرق استان کرمان که شهرتش به خاطر طبیعت زیبا و فرآورده های طبیعی اش می باشد، این شهرستان دارای جاذبه های دیدنی و منحصر به فردی دارد که آن را به یکی از قطب های توریستی تبدیل می کند.

شهرستان رابر در شهرستان استان کرمان قرار گرفته که دارای مکان های دیدنی زیادی با جذابیت های طبیعی و خاصی می باشد که موجب جذب تعداد زیادی گردشگر به این شهرستان شده است. اگر دوست دارید با دیدنی های رابر بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه بمانید.

چشم اندازهای زیبای شهرستان رابر

 • روستای کُنجان

پس از پشت سر گذاشتن تقریبا ۱۸۰ کیلومتری به رابر خواهد رسید، پس از عبور از روستاهای ننیز وسیه بونیه و جاده ای که از میان درختان گردو، باغها به این روستا می رسید. روستای پلکانی کُنجان در میان کوهها قرار گرفته که این کوهها زمان زیادی از سال را پوشیده از برف هستند، در کل این روستا در تابستان ها دارای آب و هوایی معتدل و در زمستان ها دارای آب و هوایی سرد می باشد که مطبوع بودن هوای آن در بهار موجب جذب گردشگران می گردد.

آشنایی با دیدنی های رابر شهرستان استان کرمان

 • روستای ننیز علیا

در شرق شهرستان رابر روستای ننیز قرار گرفته شده است که دارای تاریخچه ای ارزشمند و چند صدساله می باشد. طبق اطلاعاتی که از سفالینه ها به دست آمده است این طور برآورد می گردد که این روستا در دوران گذشته به آتش گردیده است.

 • روستای زمین انجیر

روستای زمین انجیر یا نهر انجیر در ۶ کیلومتری شرق رابر قرار گرفته که در زمینه های دامداری، باغداری، کارگری و کشاورزی مردم به فعالیت مشغول هستند. محصولات کشاورزی اصلی این روستا از جمله حبوبات، غلات و صیفی جات بوده و محصولات باغی آن مانند سیب، انار، زردالو، و البته شاخص ترین محصول این روستا گردو محسوب می گردد.

 • روستای سیه بنوئیه

در فاصله ۵ کیلومتری شهرستان رابر روستای دیدنی سیه بنوئیه یکی دیگر از چشم اندازهای این شهر واقع شده است، این روستا از لخاظ ساختار به صورت پلکانی بوده و دارای آب و هوایی کوهستانی خوبی می باشد که در این روستای سرسبز و خرم بندر سیه بنوئیه (دیزنگماه) قرار گرفته که آبشارهای دیمموئیه، غارمموشا، قله ی دیمموئیه، درخت توت ۴۰۰ ساله نیز در این بندر واقع شده است.

 • آرون گروپس

جاذبه های رابر شهرستانی تاریخی

 • روستای پدم آباد

در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رابر روستای پدم آباد قرار گرفته که دارای ۵۰ خانواده می باشد، این روستا یکی از روستاهای مرزی در شمال غربی شهرستان جیرفت است که اهالی آن به دامداری و کشاورزی مشغول هستند.

 • روستای کلدان

یکی دیگر از مکان های دیدنی رابر واقع در استان کرمان روستای کلدان است که در میانه شهرستان رابر و شهرستان جیرفت واقع شده است. اهالی این روستا نیز مانند اغلب روستاییان کشاورزی و دامداری است.

 • روستای لنگر

روستای لنگر از توابع شهرستان رابر واقع در استان کرمان می باشد که گردشگران حتما به این منطقه سر می زنند، در فاصله ۶ کیلومتری جنوب این شهر سازه ای دارای قدمت و مربع شکل وجود دارد که درب اصلی آن از مشرق گشوده گردیده و در دیگر آن نیز در سمت جنوب قرار دارد. این بنا مرقد امامزاده شاهزاده ابوالقاسم است..

 • آبشار کوه شاه

شاید بتوان به جرات گفت یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی رابر آبشار کوه شاه می باشد که در فاصله ۱۲ کیلومتری شمال غربی شهرستان رابر واقع در استان کرمان قرار گرفته است. آبشار نامبرده در دامنه های قله ۴۳۵۰ متری کوه شاه و در ارتفاعات کوه هزار قرار دارد.

معرفی مکانهای تماشایی شهرستان تاریخی رابر

 • آبشار عشق آباد

یکی دیگر از آبشارهای زیبا و مکان های دیدنی شهرستان رابر آبشار عشق آباد می باشد که در قسمت شمالی این شهرستان، و در دامنه های جنوب غربی رشته کوه لاله زار دره ی عشق آباد قرار دارد که دارای شیب ملایمی بوده که سرازیر شدن آب زلال از قله های لاله زار بر روی دیواره های سنگی باعث بوجود آمدن این آبشار زیبا و شده است. اگر عاشق طبیعت های بکر و خارق العاده هستید حتما به دیدن این مکان بروید.

 • آبشار چِهرِن

در روستای چِهرِن یکی از روستاهای شهرستان رابر، و در ۲ کیلومتری شمال این روستا رودخانه ای روان است که سرچشمه اش از بلندی های لاله زار می باشد. این آبشار دارای ۱۲ متر ارتفاع می باشد که آشار کوچک دیگری با ارتفاعی تقریبا ۳ متری، در بالای آبشار چهرن واقع شده است. در قسمت میان این دو آبشار طبیعتی زیبا و جادویی به نمایش گذاشته شده که هر بازدید کننده ای را به وجد می آورد.

دیدنی های رابر یکی از مکانهای جذاب برای توریست ها

 • آبشار آبسر

یکی از مکان های دیدنی رابر آبشار آبسر می باشد که از بلندی های ارتفاعات بحر آسمان آغاز شده و در فاصله ی تقریبا ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رابر سرازیر می گردد، برای رسیدن به این آبشار خارق العاده باید مسیری تقریبا ۷ کیلومتر از روستای سید مرتضی را پشت سر بگذارید.

جاذبه های شهرستان رابر و آبشارها و دره ها

 • رود چشمه عروس

در فاصله ۳ کیلومتری شهرستان رابر رودی به اسم چشمه عروس قرار دارد که از نظر طولانی بودن سومین رتبه را در رودهای استان کرمان به خود اختصاص داده است، این چشمه دارای طولی اندازه ۸۷ کیلومتر می باشد که با جذابیت های خاصی که دارد در فصل های بهار و تابستان مورد بازدید گردشگران زیادی از تمام نقاط قرار می گیرد.

آشنایی با چشم اندازهای طبیعی رابر در کرمان

 • دره گلی هوک

دره گلی هوک دره ای است که در قسمت شرقی شهرستان رابر قرار گرفته و در قسمت بالایی دره، فاصله دیواره ها بیشتر بوده و در نیمه های آن فاصله ی دیواره ها به یکدیگر نزدیک می شوند که تصویری از دره ای باریک را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارند.

جریان داشتن رودخانه ی سرمشک موجب فرسودگی دیواره های سنگی مرتفع و سخت گردیده و دره ای کم عرض را بوجود آورده است. این رودخانه از چشمه ی بد ذات سرچشمه گرفته و منظره ای دیدنی و بینظیر را پدید آورده است.

دیدنی های رابر و آشنایی کامل با این جاذبه ها

 • دره عشق آباد

یکی دیگر از مکان های دیدنی شهرستان رابر دره ی زیبای عشق آباده می باشد که در بین درخت های گردو، و چمن زار تفریحگاهی بزرگ و محبوب موجود است، در همین دره سرازیر شدن آب خنک بر دیواره های سنگی آبشار زیبایی به اسم عشق آباده را ایجاد می نماید که آن را در ابتدا بیان نمودیم.

 • بُندرِ هَنزاء

یکی از زیباترین و دست نخورده ترین چشم اندازهای شهرستان رابر بندر هنزاء است که در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق رابر و اطراف جیرفت، در کنار رودخانه ی بُندرِ هَنزاء این روستا توریست های زیادی را جذب می نماید که برای فرار از گرمای طاقت فرسای تابستان به این مکان آمده اند، منظره این روستا متشکل از درخت های سردسیری، درخت های گردو قوی، و … و رودخانه ی دائمی روان در بین آن بینظیر می باشد.

آشنایی با دیدنی های شهرستان رابر واقع در استان کرمان

 • تخت سرتشتک

در فاصله ۱۲ کیلومتری بندر هنزاء و تقریبا ۴۰ کیلومتری شهرستان رابر تخت سرتشتک قرار گرفته است، این منطقه زمینی یکدست دارای شیبی ملایم، آبگیرهای کوچک، چشمه های جاری که ارتفاعی به اندازه ۳۶۰۰ متر بالاتر از سطح دریا یکی از دست نخورده ترین و جذاب ترین چشم اندازهای طبیعی استان کرمان محسوب می گردد.

در این منطقه به دلیل برودت هوا درختی رشد نمی کند و فقط چمنزار یافت می شود، و به همین دلایل اغلب ماههای سال هیچ کسی در آن اقامت ندارد. اما از آغاز ماه اردیبهشت عشایر شهرستان های جنوبی استان کرمان مهمان این منطقه می شوند و حال و هوای خاصی را ایجاد می کند.

مکان های دیدنی و زیبای شهرستان رابر

 • غار جواران

در فاصله ۱۰ کیلومتری سمت شرق شهرستان رابر و ۴ کیلومتری طرف چپ جاده رابر -جیرفت روستای جواران قرار گرفته است، این روستا به دلیل دارا بودن باغ های گردو، چشمه هایی با آب زلال، استخرهای آب و … یکی از زیباترین چشم اندازهای رابر محسوب می شود که موجب جذب گردشگران زیادی به این منطقه می گردد.

 • منطقه بحر آسمان

در فاصله ۲۱۵ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان و در ۲۵ کیلومتری شرق رابر، و ۴۰ کیلومتری شمال غرب جیرفت قرار دارد که آب و هوایی سرد و خشک می باشد. این مکان مجموعه ای کوهستانی می باشد که به واسطه داشتن کوههای بارز بلندترین و طولانی ترین رشته کوه جنوب شرقی کشور را وجود آورده است.

بیان دیدنی های شهرستان تاریخی رابر

آب و هوای شهرستان رابر

رابُر یکی از شهرستان های استان کرمان که در منطقه ی کوهستانی واقع شده و دارای آب و هوای خوب و معتدل کوهستانی، طبیعتی جذاب و ۴ فصله می باشد که دارای منابع طبیعی دست نخورده و گیاهانی با ارزش بوده است. این شهرستان زمستان های سرد و تابستان هایی خنک و کوتاه مدت دارد که در دامنه کوههای بلند قرار گرفته است.

 • سوغات رابر

از جمله سوغات های مهم شهرستان رابر می توان به گردو، عسل، بادام و فرآورده های لبنی اشاره نمود که علاوه بر اینها در صنایع دستی مثل گلیم بافی، نخ ریسی نیز قابل توجه هستند.

آشنایی با دیدنی های شهرستان تاریخی و زیبای رابر

استان کرمان پهناورترین استان کشور ایران با مرکز کرمان است که دارای چشم اندازهای طبیعی و دیدنی فراوانی می باشد که می توان به دیدنی های رابر به عنوان یکی از شهرستان های این استان اشاره نمود؛ آبشارها، دره، آب و هوا و مناظر منحصر به فرد این منطقه از جمله جاذبه های این شهرستان محسوب می گردد. برای آشنایی با دیدنی های استان کرمان کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *