دسته ها
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱

تعبیر خواب سنگ به روایت چند معبر اسلامی و غربی

 • فاطمه میرزایی
 • ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
 • ۰

سنگ ها دارای اشکال و تنوع زیادی می باشند و معبران قدیمی تعابیر مختلفی برای آن نوشته اند. حال برای آگاهی از تعبیر خواب سنگ می توانید در ادامه این مطلب از آرگا همراه ما شوید.

دیدن سنگ در خواب از نظر تعبیرگران مختلف دارای تعابیر متفاوتی است. ابن سیرین تفسیر رویای سنگ را به معنی سختی کار می داند و در صورتی که کسی مشغول جمع کردن سنگ باشد، به نشانه بدست آوردن مال به سختی است. همچنین مطیعی تهرانی دیدن سنگ در خواب و خریداری آن برای ساختمان سازی را بیانگر آن می داند که برای به سرانجام رسیدن کارتان، یک سری عوامل به شما کمک می کنند.

آشنایی با تعبیر خواب سنگ از دیدگاه تعبیرگران مشهور

انسانها در طول عمر خود خواب های زیادی می بینند که تنها برخی از آنها صادقانه بوده و نیاز به تعبیر دارند. در مطالب پیشین تاکنون انواع تعبیر خواب حصیر، تعبیر خواب تاریکی و … را به شما معرفی کرده ایم، حال در صورت علاقمندی برای آگاهی از تعبیر رویای سنگ می توانید، ادامه این مطلب را بخوانید.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

تفسیر رویای سنگ های رنگی کوچک

تعبیر خواب از دیدگاه ابن سیرین

اگر کسی خواب سنگ را ببیند، دلالت بر سختی کارش دارد، در صورتی که ببیند که آب در زیر سنگ جمع می کرد به معنای آن است که مالی را با مکر و حیله و رنج جمع آوری می کند و اگر ببیند که از  کوه سنگ می تراشید به نشانه آن است که مالی را با مکر و حیله از مرد بزرگ و سخت دل بدست می آورد.

اگر ببیند، سنگ از بیابان جمع می کند به معنای آن است که مالی را با مکر و حیله و از سفر بدست می آورد.

اگر ببیند که سنگ به کسی می زد، یعنی اینکه با رنج و کراهت، چیزی از مالش را به کس دیگری می بخشد.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

همچنین اگر کسی در خواب دید که سنگریزه به خانه اش می آورد، بیانگر آن است که به همان مقدار به مال می رسد.

تأویل رویای سنگ

تعبیر خواب امام صادق (ع)

دیدن سنگ در خواب از نظر امام صادق (ع) بر ۴ وجه می باشد :

 • مال
 • مهتر
 • سختی در کارها
 • کسب و رنج

تعبیر خواب مطیعی تهرانی

اگر ببینید که قلوه سنگی در مسیر راهتان افتاده است، در اینجا قلوه سنگ تعبیری مشابه با سنگ ندارد، زیرا مانعی در مسیر شما بوده که مانع پیمودن راهتان است و گاه به پا آسیب زده و موجب زخمی شدن انگشتان پا می شود.

تفسیر خواب سنگ از نظر معبران

این قلوه سنگ ها در واقع بیان کننده مشکلاتی هستند که در مسیر پیشرفت کارهایتان قرار می گیرند و نیز اهمیت شان به تعداد سنگ ها بستگی دارد نه به کوچکی و بزرگی آنها. بنابراین اگر در خواب ببینید که به صورت پیاده و یا سوار بر اسب یا اتوموبیل در حرکت هستید و در مسیرتان با این قلوه سنگ ها مواجه می شوید به نشانه وجود موانع و مشکلات است.

در صورتی که سنگها کوچک بوده و با دست جمع آوری شوند، یعنی اینکه موانع و مشکلات نیز خیلی زود برطرف می شوند و بالعکس اگر در مسیر زیادی این قلوه سنگ ها وجود داشت، بیانگر آن است که تلاش و زحمت زیادی باید بکشید.

دیدن دیوار سنگی در خواب

دیدن دیوار سنگی در خواب، در صورتی که پی یک ساختمان باشد به معنای قدرت و استحکام است.

اگر درب ورودی مکانی که همیشه از آنجا عبور می کردید، را به صورت دیوار سنگی ببینید به نشانه آن است که مشکلی دارید و پیروز شدن بر آن سخت است.

اگر دیوار سنگی را دارای نقش و نگار ببینید به طوری که نقش و نگار ها توجهتان را جلب کرده باشد به نشانه گمراهی، فریب و منحرف شدن از راه درست است.

در صورتی که خواب ببینید که برای ساختمان یا خانه تان سنگی خریداری کرده اید به نشانه آن است که به منظور تقویت کار های تان از عوامل زیادی و به طور یکسان بهره می برید. ضمن اینکه چیز هایی یافت می شوند که موقعیت اجتماعی شما را تقویت می کنند.

جمع کردن سنگریزه در خواب

اگر کسی خواب ببیند که سنگریزه جمع آوری می کند به نشانه بدست آوردن مال با تلاش و زحمت فراوان است. همچنین کندن یا برداشتن سنگریزه ها از کف چشمه یا کاریز نیز به معنای بدست آوردن مال با حیله و تزویر می باشد.

عکس تعبیر خواب سنگ

تعبیر خواب به روایت ابراهیم کرمانی

از نظر این معبر اسلامی دیدن سنگ به مال و مهتری تفسیر شده است، ضمن اینکه هر چه سنگ نرم باشد، خیر و منفعت آن نیز بیشتر است و تأویل خواب سنگ سخت برعکس حالت قبلی است.

اگر کسی خواب ببیند که صاحب سنگی سفید شد و یا شخصی به وی داد، بیانگر آن است که با شخص بزرگی که گشاده روی و خوش طبع است، همصحبت شده و از او منفعت می بیند.

تعبیر داشتن سنگ سیاه در خواب

اگر کسی خواب سنگی سیاه را ببیند، دلالت بر همصحبتی وی با مهتری بد سرشت و کینه ای و منفعت بردن از وی می باشد.

تأویل داشتن سنگ سرخ در خواب

در صورتی که در خواب ببینید که سنگ سرخی دارید نیز به نشانه منفعت بردن از همصحبتی با مهتری بد سرشت، بدخواه و مفسد می باشد.

اگر در خواب ببینید که سنگی سیاه سفید دارید به نشانه همصحبتی با مردی منافق و منفعت بردن از آن به همان اندازه می باشد.

تعبیر خواب سنگ به روایت آنلی بیتون

این معبر غربی، دیدن سنگ را به نشانه رویارویی با شکست های پی در پی و نیز ناراحتی ها می داند.

اگر ببینید که از بین سنگ ها راه می روید به معنی داشتن مسیری سخت و نا هموار می باشد.

خرید و فروش زمین های سنگلاخ، دلالت بر پیروزی بعد از بدست آوردن تجربه های بسیار می باشد. حال عدم کسب سود از خرید و فروش زمین های سنگلاخی به نشانه گرفتار نا امیدی شدن می باشد و داشتن اضطراب و نگرانی به هنگام انجام این معامله، به نشانه موفق شدن در آن و تحصیل سود است.

تعبیر رویای سنگ

اگر خواب ریگ های کوچکی را ببینید، بیانگر آن است که از مسائل کم اهمیت و جزئی عصبانی و ناراحت می شوید. تعبیر خواب پرتاب کردن سنگ در هوا نیز به معنای پند و اندرز دادن به کسی است.

پرتاب کردن سنگ به سوی شخصی پرخاشگر در عالم خواب به نشانه آن است که به دلیل رعایت کردن مسائل اخلاقی، خطری از بیخ گوش تان می گذرد.

در پایان امیدواریم، این مطلب سودمند واقع شده باشد، در صورت تمایل برای خواندن تعبیر خواب های متعدد خود می توانید با کلیک بر روی قسمت تعبیر خواب از مطالب قبلی آرگا در این زمینه دیدن کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.