دسته ها
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

شناخت کشور اندونزی و تاریخ، فرهنگ و دیدنی های این کشور

 • ملیحه بال افکن
 • ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
 • ۰

بهتر است بدانید که کشور اندونزی از دسته پر جمعیت ترین کشور های جهان محسوب می شود که دارای پیشینه و تاریخچه ای غنی می باشد و به همین منظور ما در این مطلب سعی داریم شما را با این کشور زیبا آشنا نماییم با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که کشور اندونزی در واقع کشوری در جنوب شرقی آسیا بوده و در میان هند و اقیانوس آرام قرار گرفته است و از دسته بزرگ ترین سرزمین های جزیره ای محسوب می شود که دارای بیش از ۱۷ هزار جزیره می باشد. جالب است بدانید که مساحت این کشور بیشتر از ۹۰۰ هزار کیلومتر می باشد و به همین خاطر چهارمین منطقه مسکونی جهان شناخته شده است.

آشنایی با کشور اندونزی

اندونزی در واقع کشوری وسیع و پهناور است که تعداد زیادی جزیره در خود جای داده و پایتخت آن که بزرگ ترین شهر نیز به شمار می آید جاکارتا است. جالب است بدانید که این سرزمین در واقع از دسته بزرگ ترین شهرها در میان کشور های اسلامی به شمار می آید. این کشور در میان اقیانوس هند و آرام واقع شده و از جهت شمال با مالزی، از شرق با تیمور و پاپوآ دارای مرز های مشترک می باشد و همچنین از جهت شمال با استرالیا و از شمال با فیلیپین و ویتنام همسایه می باشد. این کشور پس از کشور های چین و هند با ۲۴۰ میلیون جمعیت پر جمعیت ترین کشور در آسیای شرقی به شمار می آید.

تاریخچه کشور اندونزی

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

تاریخچه:

جالب است بدانید که مجمع الجزایر اندونزی در دوران های بسیار قدیم سلطان نشین بوده است و در قرن ۱۶ میلادی در ابتدا اسپانیایی ها و به دنبال آن پرتقالی ها این کشور را مورد تصرف خود قرار دادند. همچنین کمپانی شرقی هلند در قرن ۱۸ این کشور را تصرف کرد اما این تصرف چندان دوامی نیاورد و هلندی ها در سال ۱۷۴۰ با شورش مردم جاکارتا مواجه شدند که در این میان ۲۰ هزار نفر کشته شدند. پس از این جنگ مردم جاکارتا دولت مستقلی برای خود تشکیل دادند و در پی آن توانستند دولت خود را به صورت مستقل در بیاورند.

موقعیت جغرافیایی:

توجه داشته باشید اندونزی در واقع کشوری است که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده است و مجموع جزایر آن زمانی جز مهم ترین مناطق بازرگانی دریایی به شمار می آمد و این مسیر های بازرگانی از سده های هفتم میلادی میان پادشاهی چین و سریواجیا تشکیل شده بود. جالب است بدانید که بازرگانان مسلمان دین اسلام را با خود به این کشور آوردند و اغلب قدرت های اروپایی در این کشور برای گرفتن حق انحصاری تجارت از اندونزی در این منطقه با یکدیگر به دعوا و جدال پرداختند.

آشنایی با موقعیت جغرافیایی اندونزی

آب و هوا:

از آنجایی که این کشور بر روی خط استوا قرار گرفته دارای آب و هوایی گرم و مرطوب می باشد و به طوری که میزان تغییرات آب وهوایی در طول سال در این سرزمین بسیار کم است. البته توجه داشته باشید که هوا در ماه های آوریل تا اکتبر کم سرد تر خواهد بود ولی آنچنان محسوس نیست و بهترین زمان برای سفر به این کشور همین ماه های آوریل تا اکتبر می باشد زیرا که بارندگی و رطوبت بالا ممکن است برای برخی از گردشگران چندان جالب نباشد. همچنین بهتر است بدانید که سرزمین اندونزی به دلیل داشتن ساحل های فراوان در طول سال دچار سونامی های وحشتناکی می شود.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

پایتخت اندونزی:

بهتر است بدانید که پایتخت اندونزی شهر جاکارتا است که یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور به شمار می آید که به عنوان پایتخت سیاسی نیز شناخته شده است. توجه داشته باشید که این شهر در شمال غربی جزیره جاوا واقع شده و دارای آب و هوایی استوایی می باشد. از جاذبه های توریستی جاکارتا می توان به موزه ملی، بندر و پل عشق و قبرستان جنگ اشاره نمود و همچنین این شهر از لحاظ تاریخی نیز مورد اهمیت واقع شده و به طوری که در اغلب کتاب های تاریخی نیز از آن به عنوان محل انسان های نخستین یاد شده است.

آشنایی با پایتخت اندونزی

فرهنگ مردم:

بهتر است بدانید که در واقع هیچ گونه فرهنگ متحد و یکپارچه ای در این کشور وجود ندارد ولی روش های هندو به جا مانده در این کشور چارچوبی را برای بسیاری از سنت های فرهنگی فراهم کرده است. انجام بازی های خیمه شب بازی در این کشور بسیار محبوب است و اغلب روش های این بازی در کتاب های مختلفی نوشته شده اند و همچنین جشن ها و مراسم سنتی مذهبی در این کشور اجرا می شود. جالب است بدانید که به لطف دین اسلام فرهنگ این کشور با فرهنگ عرب ها نیز پیوند خورده است.

دین مردم:

توجه داشته باشید که دولت اندونزی ۶ دین را در این کشور به رسمیت شناخته که این دین ها شامل اسلام، هندوئیسم، کاتولیک، پروتستان، کنفوسیوس و بودائیسم می باشند و هر شهروند اندونزی بایستی یکی از این دین ها را برای خود انتخاب نماید حتی اگر ادیان دیگری را باور دارند. همچنین جالب است بدانید که در این کشور دو فرد با دین های متفاوت حق ازدواج با یکدیگر را ندارند ولی اگر یکی از آن ها بخواهد دینش را تغییر دهد هیچ مانعی نخواهد داشت.

دین مردم اندونزی

زبان مردم:

بهتر است بدانید که زبان رسمی در این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه می باشد. مردم ساکن در این کشور از اقوام مختلفی تشکیل شده اند که جاوه ای ها با حدود ۴۰ درصد بزرگ ترین قوم به شمار می آیند و پس از این گروه سوندانی ها با ۱۵ درصد قرار دارند.

جاذبه های توریستی سرزمین اندونزی:

بهتر است بدانید که اندونزی مجمع الجزایری استوایی با جاذبه های فراوان است که مقصدی محبوب برای اغلب توریست ها به شمار می آید. توجه داشته باشید که جاذبه توریستی آن هایی هستند تا بتوانند حسی فوق العاده به شما انتقال دهند و به همین منظور در ادامه به بیان برخی از مکان های دیدنی اندونزی خواهیم پرداخت:

کوه آتشفشانی برومو:

بهتر است بدانید که کوه برومو در واقع در پارک ملی که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری است واقع شده و این کوه آتشفشانی در وسط دشتی به نام دریای شن همراه با چند کوه دیگر قرار گرفته است. مردم این منطقه بر اساس رسم هندو ها هر سال بر بالای این کوه می روند و طبق رسمشان گل ها و غذاهایی را داخل دهانه این کوه می ریزند. به دلیل فوران های مکرری که این کوه داشته شما می توانید چشم انداز کوهستانی را از دور مشاهده نمایید.

آشنایی با جاذبه های توریستی اندونزی

پارک ملی کومودو:

پارک ملی اندونزی در واقع در مجمع الجزایر سوندای کوچک واقع شده و از سه جزیره بزرگ با نام های کومودو، پادار و رینکا تشکیل شده است. توجه داشته باشید که این پارک به دلیل بزرگ ترین خزنده جهان که دارای بیش از ۳ متر و وزنی حدود ۷۰ کیلوگرم و با نام اژدهای بزرگ شناخته می شود مشهور شده است. اگرچه این خزنده از لاشه جانوران مرده تغذیه خود را انجام می دهد ولی گاهی اوقات نیز پرنده ها و پستانداران زنده را نیز شکار می کند و به همین دلیل از دسته جانوران خطرناک به شمار می آید.

شناخت پارک ملی اندونزی

جزایر گیلی:

بهتر است بدانید که جزایر گیلی در واقع از جمله معروف ترین مکان های دیدنی این کشور به شمار می آیند که میزبان گردشگران فراوانی می باشد. این جزایر معمولا شامل بهترین مکان ها برای غواصی، یوگا و موج سواری به حساب می آید و همچنین اغلب زوج های جوان از آن به عنوان یکی از رمانتیک ترین جاذبه های گردشگری یاد می کنند. همچنین با رفتن به کافه های ساحلی این جزیره می توانید از موسیقی زیبای جامائیکایی لذت ببرید و توجه داشته باشید که هیچ ماشین و یا موتوری نیز در آن اطراف وجود ندارد که آرامش شما را بر هم بزند.

بازدید از جزایر زیبای الجزایر

پارک آبی:

پارک های آبی در واقع از دسته استخر های سر باز با امکانات فراوانی است که تفریحی جذاب برای علاقه مندان به شنا محسوب می شود. این پارک به دلیل داشتن قابلیت های فراوانی مانند سرسره های پرپیچ و تاب، تونل های آبی مختلف، استخر روباز در کنار فروشگاه ها و انواع رستوران ها به عنوان بهترین جاذبه گردشگری در این کشور محسوب می شود.

پارک آبی در کشور اندونزی

آفرود در جزیره:

توجه داشته باشید که لذت رانندگی با ماشین های شاسی بلند و آفرود چیزی نیست که همه افراد بتوانند آن را تجربه نمایند. تورهایی در این جزیره مخصوص برگزاری این کار هستند و پس از گرفتن هزینه به شما ماشین های خصوصی می دهند که شما می توانید با آن ها تمامی جزیره را بگردید و از پستی و بلندی ها محیط نترسید. بهتر است بدانید که علاوه بر ماشین ها موتور های چهار چرخ مخصوص هم می توانند گزینه مناسبی برای گردش در این جزیره باشند.

آفرود سواری در کشور اندونزی

تاب سواری در بالی:

بهتر است بدانید که تاب سواری در بالی یکی از کم هزینه ترین و در عین حال جذاب ترین جاذبه گردشگری در کشور اندونزی به شمار می آید و امروزه جزیره بالی به شدت معروف شده و هر فردی که به این جزیره می رود حتما از تاب های بالی نیز دیدن می کند و همچنین هیجان تاب سواری ۶۰ متری را نیز تجربه می کند و هم عکس های فراوانی می اندازد.

تاب سواری در بالی کشور اندونزی

مرکز هنری اوبود:

توجه داشته باشید که این مرکز هنر در واقع یک موزه صنایع دستی به شمار می آید که امکان فروش آن ها برای گردشگران و مسافران فراهم آمده است. روستاییان به دلیل شناخته شده بودن این موزه اغلب صنایع دستی های خود را برای فروش به این مرکز هنر می آورند و به همین منظور شما می توانید انواع هنر های محلی مانند شال و روسری،لباس های بومی و تیشرت های دستبافت،تابلو های نقاشی و ظروف کار شده را تهیه نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.