دسته ها
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

نحوه براق کردن کفش با روش های جالب خانگی

 • سحر هودانلویی
 • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

همه افراد دوست دارند که در چشم عموم بسیار آراسته و شیک به نظر بیایند. چیزی که بسیار مد نظر است، کیف و کفش و تمیز بودن آن ها می باشد. در این بخش از مجله آرگا مطالبی به عنوان راهنمایی؛ که هر چند ساده می باشند، برای براق کردن کفش جمع آوری کرده ایم.

هر مدل کیف و کفش با هر نوع جنس که داشته باشید، باید همواره آن ها را تمیز نگه دارید و با ترفند های به خصوص آن ها را به بهترین نحو آراسته کنید. اگر شما نیز مایل هستید که در چشم عموم شیک و پاکیزه به نظر بیایید، توصیه ما به شما این است که از راهکار هایی که در این مطلب گفته می شود، به خوبی بهره بگیرید.

براق کردن کفش

روش های براق کردن کفش

با استفاده از روش های آسان و کم هزینه ای که در ادامه گفته می شود، می توانید به براق کردن کفش های خود بپردازید.

 • استفاده از واکس

برای به کار بردن این روش؛ ابتدا لازم است لکه های کفش را به خوبی پاک کنید. برای این منظور می توانید با آب و صابون این کار را به خوبی انجام دهید. برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد کفش هایتان، نسبت مساوی از آب و سرکه را با یک دیگر ترکیب کنید و با آن کفش هایتان را شستشو دهید، سپس با حوله ای نرم آن را خشک نمایید. بعد از انجام این کار ها ۱ ساعت صبر کنید، سپس به براق کردن کفش های خود با واکس بپردازید.

 • استفاده از وازلین

وازلین یا روغن کتان را برای تمیز کردن کفش هایتان می توانید استفاده کنید. برای این روش باید مقداری وازلین را به دستمال کاغذی آغشته کنید، سپس بر روی کفش هایتان بکشید. این روش برای کفش های چرمی بسیار اثر گذار می باشد.

استفاده از موز برای براق کردن کفش

 • استفاده از پوست موز

با استفاده از پوست موز همواره می توانید سطح خارجی کفش هایتان را تمیز و پاکیزه نگه دارید. لایه شیری نازکی که در داخل پوسته موز وجود دارد سبب براقی و درخشندگی کفش هایتان می شود.

 • استفاده از پوست پرتقال

اگر می خواهید کیف، کفش و دستکش چرمی خود را به خوبی برق بیندازید می توانید از یک تکه پوست پرتقال کمک بگیرید. برای این روش تکه ای از پوست پرتقال را بر روی جسم مورد نظر خود بکشید، سپس با دستمالی نرم آن را پاکسازی کنید. نتیجه این روش بسیار خارق العاده می باشد.

تمیز کردن انواعی از کفش ها

تکنیک های تمیز کردن انواع کفش ها

 • تمیز کردن کفش های اسپرت و کتانی

اگر از آن دسته افراد هستید که به پوشیدن کفش های کتانی و اسپرت بسیار علاقه مند هستید، باید با روش های تمیز کردن آن نیز به خوبی اطلاع داشته باشید. شامپو فرش در این کار به کمک شما می آید، برای استفاده از آن همان کاری که در هنگام فرش شستن می کنید، باید با کفش های کتونی خود کنید اما توجه داشته باشید که با ملایمت بیشتری باید انجام گیرد.

 • تمیز کردن کفش های جیر

برای تمیز کردن این دسته از کفش ها می توانید از ۱ مداد و پاک کن استفاده کنید. در ابتدا لکه هایی که باید پاک شود را مشخص کنید، سپس با پاک کن به جان آن ها بی افتید. پس از اتمام کار با استفاده از یک برس نرم که مخصوص کفش می باشد، گرد و غبار را به خوبی پاک کنید.

تمیز کردن کفش های رنگ روشن

 • تمیز کردن کفش های رنگ روشن

برای تمیز کردن کفش های سفید و روشن رنگ می توانید از خمیر دندان و مسواک کمک بگیرید. بدین منظور باید تکه پنبه ای را به خمیر دندان آغشته کنید سپس خطوط تیره رنگ را از بین ببرید. پس از اتمام کار برای پاکیزگی بیشتر، کفش را با آب شستشو دهید.

 • تمیز کردن پاشنه کفش

پاشنه کفش به طور معمول به خطوط و لکه های تیره رنگ دچار می شود. برای از بین بردن این خطوط می توانید از اسپری های رنگی ماشین کمک بگیرید.

روش های تمیز کردن کفش های چرمی

 • تمیز کردن کفش های چرمی

کفش های چرمی را بعد از شستشو هیچ گاه در مقابل بخاری و حرارت قرار ندهید. برای خشک کردن این کفش ها بهتر است با روزنامه درون آن ها را پر کنید تا به خوبی نم آن ها گرفته شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.