دسته ها
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

دیدنی های لیسبون پرتغال و آشنایی بیشتر با این شهر زیبا

  • سمیه نیک فرجام
  • 23 فوریه 2020
  • ۰

لیسبون یکی از شهرهای توریستی و دیدنی در کشور پرتغال است این شهر زیبا مقصد گردشگران جهان است دیدنی های لیسبون ویژه علاقه مندانی است که می خواهند از جاذبه هایی همچون صومعه های تاریخی و اقیانوس آرام دیدن کنند. این شهر چشم اندزاهای بکر و جذابی دارد و با وجود جاذبه های مدرن یکی از مناطق گردشگری اروپا است.

لیسبون شهری تاریخی در نزدیکی تپه های رودخانه تاگوس است این سرزمین ناشناخته در گذشته یکی از مکان های مهم کشتی رانی بوده است و در سال های ۱۵ تا ۱۶ سفرها و تجارت های زیادی از طریق کشتی در این مناطق صورت می گرفته است. بعد از اینکه این سرزمین شناخته شد نقشه برداری هایی از روی آن انجام شد این منطقه در عصر طلایی و در دوران اکتشافات از فرهنگ و آثار تاریخی زیادی برخوردار است و از همین دوران تاریخ و تمدن این منطقه شکل گیری شده است.

این شهر که پایتخت پرتغال است شهری رنگارنگ با جاذبه های توریستی متنوع است به لحاظ آب و هوایی و جغرافیایی نیز موقعیت مناسبی دارد وضعیت آب و هوا در این مناطق گرم و آفتابی است و اغلب افراد این شهر را با وجود آفتاب های آن می شناسند. در این شهر آثار تاریخی و باستانی متعددی وجود دارند و مهم ترین موزه های جهان نیز در این شهر قرار دارند جذابیت های این شهر تنها به این موارد محدود نمی باشد و گردشگران با وجود جاذبه های افسانه ای به این مناطق جذب می شوند. محله های قدیمی که در گوشه و کنار این شهر هستند صفای خاص خود را دارند و همواره فرهنگ و سنت های خود را حفظ کرده اند خیلی ار گرشگران برای راحتی سفر خود از تورهای مسافرتی استقبال می کنند زیرا می توانند به راحتی به این شهر سفر کنند و از تمامی جاذبه های آن دیدن کنند.

 دیدنی های شهر زیبای لیسبون:

شهر لیسبون یکی از بزرگ ترین شهرهای پرتغال هست این شهر تاریخی دارای آثار باستانی بسیار متنوعی است جدای از جاذبه های تاریخی و طبیعی در این شهر جاذبه های مدرنی نیز وجود دارند که از جمله آن ها می توان به کافی شاپ ها و رستوران هایی اشاره کرد که محل تردد بسیاری از علاقه مندان و گردشگران است. آشنایی با کشور پرتغال و دانستنی های جالب درباره این کشور نیز اطلاعات گردشگری مهمی را درباره این شهر در اختیار شما قرار می دهد و توجه شما را به خود جلب می کند.

 

صومعه جیرونیموس:

مناظر تماشایی شهر لیسبون بسیار متعدد هستند این صومعه نیز دارای مناظری تماشایی و جذاب است که در قرن ۱۶ ساخته شده است و امروزه یکی از آثار باستانی برجسته ای است که به لحاظ فرهنگی و تاریخی اعتبار زیادی در میان علاقه مندان خود دارد. این بنا به دلیل اعتبار و ارزشی که دارد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و یکی از پرستشگاه های مهم است که نماد ثروت در عصر اکتشافات است این منطقه در تجارت ادویه بسیار مشهور است. یکی از بخش ها مهم در این صومعه که یکی از دیدنی های لیسبون نیز به شمار می آید مقبره ای است که داخل کلیسا واقع شده است این مقبره متعلق به داگاما است.

مکان های دینی لیسبون

برج بلم:

این بنا یکی از جاذبه های برجسته تاریخی و باستانی است این برج نیز در اطراف رودخانه تاگوس واقع شده است و یکی دیپر از بناهای کشف شده ای است که در عصر اکتشافات اعتبار زیادی داشته است. این بنا متعلق به قرن ۱۶ است و در سال ۱۵۱۵ از استحکامات نظامی به شمار می آمده است. جریان آب اطراف این برج بعد از چندین سال تغییر پیدا کرده است جذابیت هایی که در این بنا وجود دارند به دلیل معماری ها و تزئینات آن است. معماری تزئینی این بنا که مانوئلین است جذابیت این برج را برای بازدیدکنندگان دو چندان می کند این بنا نیز یکی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو و یکی از دیدنی های لیسبون است. این برجی یکی از دیدنی های پرتغال است که در راهنمای معرفی مکان های دیدنی پرتغال و راهنمای سفر به کشور پرتغال به آن اشاره شده است و گردشگران و طرفداران خاص خود را دارد.

نمای دیدنی لیسبون

بنای یادبود عصر کاوش:

یکی از جذابیت هایی که در اسکله بلم واقع شده است بنای یادبود عصر کاوش است این بنا یک سنگ بزرگ است که دارای زاویه می باشد این بنا نیز در نزدیکی رودخانه تاگوس قرار گرفته است و به عنوان نماد کشتی نوردان به کار رفته است. ساخت این بنا نیز به قرن ۱۵ باز می گردد این منطقه محلی برای کاوشگری ها بوده است در طراحی و معماری این بنا ظرافت و جذابیت های زیادی به کار رفته است در کتیبه ای که بر روی این یادبود وجود دارد افراد مشهور و برجسته ای طراحی شده اند.

بنای تاریخی لیسبون

موزه کالوست گلبنکیان:

این موزه نیز یکی دیگر از دیدنی های لیسبون است این موزه جواهر طلایی در لیسبون است و به عنوان یکی از موزه های معروف در اروپا شناخته می شود در این موزه گنجینه ارزشمندی از آقار هنری وجود دارند که دارای قدمتی طولانی هستند. بسیاری از آثار تاریخی و باستانی که در این موزه وجود دارند متعلق به دوران مصر باستان هستند و قدمتی ۴۰۰۰ ساله دارند این آثار متعلق به دوره های مختلفی تاریخی هستند و دارای تنوع زیادی می باشند. در میان این آثار هنرهای اسلامی نیز وجود دارند که در بخش های از این گالری واقع شده اند در سمت دیگری از این گالری نیز می توان آثار کلاسیک را مشاهده کرد.

موزه لیسبون

موزه ملی کاشی لیسبون:

این موزه شاید کمی از دیگر جاذبه ها دور باشد اما ارزش دیدن را دارد و توصیه می شود تا در سفر خود از آن نیز دیدن کنید برای گشت و گزار در این موزه باید وقتی را صرف کنید تا به خوبی تنوع کاشی ها را در این موزه نظاره گر باشید. برای بازدید از این موزه باید به خیابان کنوود بروید گردشگران این موزه را با وجود هنر برجسته آن می شناسند و به دلیل تغییراتی که در سبک های کاشی ایجاد شده است می توانید جذابیت های زیادی را در این موزه مشاهده کنید.

دیدنی های لیسبون

مکان های دیدنی لیسبون پرتغال و جذابیت های گردش در این شهر یک تجربه متفاوت از سفر اروپایی شما خواهد بود چشم اندازهای طبیعی و توریستی که در این شهر وجود دارند بی شک توجه هر علاقه مندی را به خود جلب می کنند. از سوی دیگر این شهر یکی از مناطق باستانی و تاریخی مهمی است که در طول تاریخ جذابیت های زیادی دارد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.