دسته ها
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

طرز تهیه ژله ابر و باد با ۳ روش متفاوت و خوشمزه

 • محدثه رمضانی
 • ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
 • دیدگاه‌ها برای طرز تهیه ژله ابر و باد با ۳ روش متفاوت و خوشمزه بسته هستند

آشنایی با طرز تهیه ژله ابر و باد که یکی از ژله های خوش مزه و پر طرفدار می باشد در این مقاله آماده است. با آرگا همراه باشید و از این ژله خوشمزه لذت ببرید.

طرز تهیه ژله ابر و باد که یکی از دسر های شیک و زیبا برای سرو در ضیافت ها و  مجالس مختلف می باشد. در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با سه آموزش متفاوت از طرز تهیه ژله ابر و باد آشنا نماییم.

ژله ها از پرطرفدارترین دسرها می باشد که با دستورها و روش های مختلفی می توان این دسرهای خوشمزه را تهیه کرد. علاقمندان به تهیه ژله ابر و باد با همراهی این مطلب علاوه بر تهیه این ژله به سه روش متفاوت می توانند با دستور تهیه دیگر ژله ها همچون ژله رنگین کمان و ژله هندوانه نیز آشنا شوند.

آشنایی با دستور تهیه ژله ابر و باد

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

مواد لازم

 • پودر ژله بلوبری: یک بسته
 • پودر ژله توت فرنگی: یک بسته
 • شیر: سه لیوان
 • آب جوش: سه لیوان

طرز تهیه ژله ابر و باد (روش اول)

در مرحله ی  نخست تهیه ژله ابر و باد پودر ژله را جداگانه در ظرف گودی بریزید. به هر بسته پودر ژله یک لیوان آب جوش می افزاییم.

ژله را به هم بزنید تا کاملا در آب جوش حل گردد. بعد یک لیوان آب خنک به آن اضافه فرمایید و خوب هم بزنید تا حل گردد. ژله حل شده را در دمای محیط قرار دهید تا کاملا با دمای محیط هم دما شود. ژله ها نباید داغ باشند.

شیر را از یخچال خارج کنید تا کمی ولرم گردد. سپس شیر را به ژله اضافه کنید و کاملا مخلوط نمایید و سپس هر ظرف را جداگانه در یخچال قرار دهید.

در این مرحله بگذارید ژله ها نیم بند شود و سپس ژله ها را برای انتقال به ظرف اصلی خارج کنید. در قالب اصلی از هر ژله یک قاشق برداشته و در کنار هم و یا به صورت متضاد روی هم بریزید تا تمام قالب پر گردد. قالب را به یخچال منتقل دهید و بگذارید تا ببندد و سپس به ظرف سرو انتقال دهید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

در تهیه ژله ابر و باد اگر بین لایه ها خالی مانده بود می توانید ژله آلوئه ورا شفاف و کاملا حل شده روی قالب بریزید تا قسمت های خالی ژله پر گردد.

آشنایی با دستور تهیه ژله ابر و باد

مواد لازم

 • شیر یا بستنی به اندازه سه چهارم
 • ژله در رنگ های مختلف
 • آب جوش سه چهارم لیوان

آموزش تهیه ژله ابر و باد (روش دوم)

ژله ی ابر و باد ترکیب رنگ ها می باشد. تهیه ژله ابر و باد می توان از دو رنگ شروع شود و تا چندین رنگ را در خودش جای بدهد. ژله را با سه چهارم لیوان آب جوش باز می کنیم و می گذاریم روی بخار کتری یا توی ماکروفر تا شفاف گردد.

سپس سه چهارم لیوان شیر یا بستنی را به مواد اضافه می کنیم. برای اضافه کردن شیر می بایست حتما ژله سرد شده باشد تا شیر بریده نگردد.

ژله هایی که با شیر درست می شوند معمولا سفت تر می باشند و راحت از قالب بیرون می آیند. رنگ شون یکنواخت تر و زودتر بسته می گردند.

برای اضافه کردن بستنی هم کمی که ژله خنک شد، بستنی که پانزده دقیقه زودتر از فریزر خارج کردیم و به دمای محیط رسیده و با قاشق هم زدیم تا نرم گردد را به ژله اضافه می نماییم.

به این نکته توجه کنید که ژله با بستنی خیلی مزه ی خوشمزه ای دارد اما باید حواسمان باشد که ژله و بستنی خوب با هم ترکیب گردند تا دو لایه در ژله ایجاد نشود. بعد از اینکه ژله مان آماده شد می گذاریم توی یخچال تا نیم بندد گردد.

این نیم بند شدن بسیار مهم می باشد. پس می گذاریم ژله ها نیم بند مایل به سفت شدن باشد. بعد بیرون می آوریم. حالا قاشق قاشق از هر کدام از ژله ها برمی داریم و کم کم قاطی قاطی می ریزیم در قالب مورد نظر.

در طرز تهیه ژله ی ابر و باد مهم نیست ترتیب داشته باشد فقط به صورت قاطی ژله ها را می ریزیم. اگر حس کردیم که ژله ها خیلی سفت شدن و مخلوط نمی شوند برای چند ثانیه سه الی چهار ثانیه قالبی که ژله ها را در آن قرار دادیم روی بخار کتری می گذاریم.

اگر هم ژله ها نرم بودند نیازی به این مرحله نداریم و خودشان با هم ترکیب می شوند. بعد قالب را می گذاریم در یخچال تا برای شش الی هفت ساعت در یخچال بماند و سرد شود.

ظرف سرو را خیس می نماییم تا اگر ژله را جا به جا برگردانیم یا کج شد بتوانیم به راحتی حرکتش دهیم. دور ژله را از قالب آزاد می کنیم و بعد قالب ژله را در ظرف محتوی آب گرم برای چند ثانیه کوتاه نگه می داریم.

بعد ظرف سرو را روی قالب می گذاریم و در یک حرکت قالب ژله را وارونه می کنیم تا ژله به ظرف سرو منتقل گردد و از قالب جدا شود.

آشنایی با دستور تهیه ژله ابر و باد

مواد لازم

 • یک بسته ژله بلوبری
 • یک لیوان آب جوش

آموزش تهیه ژله ابر و باد (روش سوم)

مواد را به هم بزنید تا کاملا ذرات ژله حل شود. بعد یک لیوان آب خنک به آن اضافه فرمایید و هم بزنید و آن را داخل ظرفی بریزید و داخل یخچال بگذارید.

قبل از بسته شدن کامل ژله آن را از یخچال خارج نمایید و با یک چنگال کاملا مخلوط کنید. قبل از بسته شدن کامل ژله آن را از یخچال خارج کرده و با چنگال کاملا هم بزنید.

مقداری از ژله زده شده را هم داخل جام ریخته و روی آن را خامه سفت زده شده بریزید و ژله را دوباره اضافه کنید و روی آن خامه بریزید تا ظرف پر شود و خامه ها شکلی شبیه ابر در ژله آبی پیدا شوند.

معرفی دستور تهیه ژله ابر و باد

 

امیدوارم با توجه به سه آموزش ارائه شده برای تهیه ژله ابر و باد به راحتی بتوانید این ژله خوشمزه و شیک را تهیه نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
دیدگاه‌ها برای طرز تهیه ژله ابر و باد با ۳ روش متفاوت و خوشمزه بسته هستند دیدگاه برای این نوشته