دسته ها
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

نحوه و میزان استفاده از پماد همرکس و آنچه باید درباره این کرم موضعی بدانید

  • مهتاب علی پناه
  • 18 ژانویه 2020
  • ۰

بواسیر یا هموروئید از بیماری های شایع دردناک می باشد که بسیاری از افراد را به خود گرفتار می کند و با کمک پماد همرکس می توانید این مشکل را برطرف کنید، اما بهتر است پیش از استفاده از این دارو درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید به همین خاطر ما در این مقاله اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

در بیماری بواسیر یا هموروئید رگ های کنترل کننده خروج مدفوع در مقعد گشاد شده و در نتیجه با نشانه هایی چون خارش، سوزش و خونریزی همراه است که به منظور درمان هموروئید کرم موضعی همرکس استفاده می شود که سبب برطرف کردن خارش، درد و تحریکات داخلی و خارجی مقعد می شود.

آشنایی با میزان مصرف همرکس

همه انسان ها بواسیر دارند اما علت دردناک شدن آن یبوست، رژیم غذایی نامناسب می باشد در صورتی که حداقل روزی یک بار دفع ندارید احتمال خطر ابتلا به هموروئید در شما افزایش پیدا می کند، این بیماری مانند واریس است و از گشاد شدن رگ های اطراف مقعد ایجاد می شود و دارای دو نوع خونی و غیر خونی است که یکی از روش های درمان بواسیر استفاده از کرم موضعی همرکس است.

اطلاعات دارویی پماد همرکس

این کرم موضعی در تیوپ های ۳۰ گرمی تولید می شود که اجزای فراورده آن شامل آب هاماملیس (hamamelis virjiniana) تنتوربنژوئن(Sumatra benzoin) و اکسید روی (zinc oxid)می باشد این دارو بر اساس بالزامیک اسید استاندارد شده است، پماد همرکس به دلیل داشتن تانن و فلانوئید های موجود در عصاره گیاه هاماملیس که در همرکس وجود دارد به تنگ شدن رگ های گشاد شده بر اثر بواسیر و متوقف شدن خونریزی کمک می کند و همچنین این گیاه دارای پرانتوسیانیدین می باشد که از خواص ضد التهابی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد میکروبی برخوردار است و باعث برطرف کردن التهاب در قسمت مذبور می شود.

عصاره هاماملیس به دلیل داشتن تانن اثر ضد التهاب و ضد عفونت دارد و در نتیجه عفونت ها را از بین می برد و به بهبود سریع تر بیمار کمک می کند و همچنین تنتوربنژوئن و اکسید روی موجود در این پماد به عنوان مکمل هاماملیس محسوب می شوند به همین خاطر در درمان بواسیر تاثیر آن چندین برابر می شود.

اطلاعات دارویی پماد همرکس

مواد مصرف

این پماد در درمان هموروئید و همروئید های پر خون استفاده می شود که سبب درمان درد، خارش و تحریکات داخلی و خارجی مقعد می شود و در دوران بارداری مصرف آن با احتیاط مشکلی ندارد.

میزان مصرف این پماد

پیش از استفاده از این پماد محل مورد نظر را با آب سرد شسته و تمیز کنید سپس دو بار در روز صبح و شب با استفاده از اپلیکاتور داخل جعبه از طریق مقعد اعمال کنید.

درمان هموروئید با کرم موضعی همرکس

آشنایی با عوارض جانبی

این دارو نیز مانند بسیاری از دارو های دیگر با عوارضی همراه است که ممکن است در افراد حساس به گیاهان دارویی باعث ایجاد واکنش آلرژیک مختصر شود که در مشاهده علایم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.

روش نگهداری

کرم موضعی همرکس را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد و به دور از کودکان نگهداری نمایید.

در پایان پیشنهاد می کنیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اطلاعات دارویی می توانید بر روی لینک کلیک نمایید تا در مورد داروی مورد نظرتان اطلاعات کافی به دست آورید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open

علی بابا