دسته ها
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

معنی اسم سلین و آشنایی ریشه، مفهوم و اسامی مشابه

 • ساناز براتی
 • ۲۹ دی ۱۳۹۸
 • ۰

اسامی هستند که باعث هویت بخشیدن به فر می شوند. هر کس با نامی که برایش انتخاب شده مورد خطاب قرار می گیرد. سلین نام زیبای دخترانه ایست که در فرهنگ های مختلف معانی متفاوتی دارد. معنی اسم سلین در زبان ترکی سیل و خروشان است. همچنین این نام در فرانسه به معنای آسمان یا آسمانی عنوان شده است.

  اسم برای شناسایی هر فرد یا شیء استفاده می گردد و باعث هویت دادن به فرد می شود. معمولا اسامی توسط پدر و مادر ها برای فرزندان انتخاب می شوند. والدین همواره به دنبال یافتن نامی مناسب برای فرزندشان هستند. در حال حاضر انتخاب اسم برای فرزندان به دغدغه ای برای والدین تبدیل شده است و اکثر والدین به دنبال نامی اصیل و با معنا هستند تا بر روی کوکشان بگذارند.

معنی اسم زیبای سلین

همانطور که می دانیم نام باعث هویت بخشیدن به انسان می شود و در کشور ها و فرهنگ های مختلف متفاوت است. هر کشور با توجه به فرهنگ و گذشته خود نام هایی خاص خود را دارد. ثبت اسامی در ایران به تایید ثبت احوال نیاز دارد. انتخاب نامی زیبا و اصیل از دغدغه های شیرین برای والدین است. البته در ایران بجز والدین سایر اعضای خانواده مثل خاله، عمه و پدر بزرگ و مادر بزرگ ها در این موضوع سهیم بوده و مشارکت دارند.

معنای سلین

سلین نامی دخترانه است که در فرهنگ های مختلف معانی متفاوتی دارد. معنی اسم سلین در زبان ترکی آذری سیل و خروشان عنوان شده است. سلین در زبان لاتین به صورت Selin بوده که گفته می شود ریشه در نام Selina دارد. همچنین معنی اسم سلین در یونان، ماه و در زبان فرانسه به معنای آسمان است. سلین به صورت Celine ریشه فرانسوی داشته و همانطور که گفته شد معنای آسمان را می دهد.

 • بلیط کیش
 • چکاد بام

معنای اسم دخترانه سلین

ریشه اسم سلین

سلین با تلفظ Selin همانطور که گفتیم ریشه ترکی آذری دارد. در بیشتر منابع خارجی سلین با تلفظ Celine و Selin ریشه فرانسوی و یونانی دارد.

معنای سلین در زبان فرانسه

نام سلین در زبان فرانسه آسمان عنوان شده است. همچنین معنای آسمانی یا همان بهشتی نیز برای آن آورده شده است. اما اگر با تلفظ Selene باشد معنای ماه را می دهد.

معنی اسم قشنگ سلین

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

نام سلین در ثبت احوال

همانطور که می دانیم هر اسمی برای ثبت نیار به تایید ثبت احوال دارد. خوشبختانه نام سلین نیز مورد تایید ثبت احوال بوده و والدین می توانند بدون نگرانی این نام زیبا انتخاب نمایند و بر روی کودک خود بگذارند. معنای اسم سلین در ثبت احوال به صورت زیر است.

سلین نامی ترکی است به معنای سیل مانند که نام رودخانه ای در آذربایجان است که از قره داغ سرچشمه گرفته است.

معنی و ریشه نام سلین

فراوانی

فراوانی و تعداد اسم سلین در ثبت احوال ایران در مهرماه ۱۳۹۸ به اندازه ۶۴۰۴ نفر عنوان شده است.

اسامی مشابه با سلین

برای نام دخترانه سلین اسامی مشابه دخترانه و پسرانه زیادی وجود دارد که با برخی از آن ها آشنا می شویم:

 • مشابه دخترانه مثل سلینا، ساینا، سوین، آیلین، یاسمین، الین، نسیم، گلین، پرین، سلما
 • مشابه پسرانه مثل سامان، آروین، متین، رایین، رادان، رابین، آرشین، سابین، ساتکین، سارین، سامین، سورین، سیروان، سیوان.

معنی نام دخترانه سلین

ابجد نام سلین

دو نوع ابجد داریم ایجد صغیر و ابجد کبیر. ابجد کبیر برای اسم سلین ۱۵۰ بوده و ابجد صغیر برای آن عدد ۱۸ است.

متن زیبا برای اسم سلین

دخترم، سلین زیبایم زمستان با تو بهار می شود

دخترم تو امید فردای منی، محرم اسرار منی، تو گل باغ منی

دخترم تو یکدانه و دردانه منی و من همیشه دوستت خواهم داشت

************

دختر زیبایم سلین قشنگم

روزی بزرگ خواهی شد، شبیه به من و باعث افتخار من

جان من، عشقم

یادت نرود با بزرگ شدنت جوانیم خواهد رفت

آن وقت است که می خواهم کنارم باشی و باشی و باشی

معنی اسم زیبای سلین

انتخاب اسم مناسب

در زمان انتخاب اسم مناسب باید به این مسئله توجه داشته باشیم که تایید اسم به وسیله والدین، متفاوت بودن اسم، کمتر استفاده شدن آن و یا بی معنا بودن اسم حتما به سود کودک نیست. در برخی موارد والدین اسامی را بر می گزینند که معنا و مفهوم بدی داشته و ممکن است کودک را در آینده دچار مشکل نماید. نامی که برای نوزاد انتخاب می شود تا پایان عمر همراه او خواهد بود پس در انتخاب اسم برای فرزندتان دقت کافی را به کار بسته و اسمی با معنا و اصیل برایش انتخاب کنید. همچنین می توانید برای آشنایی با معنی اسم همتا و معنی اسم دلسا کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.