دسته ها
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

صورت های باریک را چگونه آرایش کنیم؟

  • ندا خوشرو
  • 21 ژانویه 2020
  • ۰

در این بخش از آرایش صورت مجله آرگا ترفندهایی برای آرایش صورت باریک با جدیدترین متدهای میکاپ روز دنیا مخصوص خانم ها و دختران جوان را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

نوع میکاپ تاثیر زیادی روی لاغر یا چاق تر نشان دادن صورت دارد از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب مدل آرایش خود به فرم صورت و سایر ویژگی های ظاهری تان توجه داشته باشید تا بتوانید میکاپی بی نظیر و مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

ترفندهایی برای آرایش صورت باریک

اغلب خانم هایی که دارای صورت باریک و لاغر هستند تمایل دارند به کمک ترفندهایی صورت خود را پرتر کنند و اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید می توانید به کمک تکنیک هایی به صورت خود فرم و حالت بی نظیری ببخشید و تا حدی باریک بودن صورت تان را بپوشانید.

آرایش صورت باریک

در هنگام میکاپ صورت باریک باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

۱. ابتدا کرم پودر و کانسیلری مناسب را برای یکدست سازی پوست صورت و پوشاندن عیب های موجود در صورت انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که کرم پودر و کانسیلری که شما انتخاب می کنید می تواند روی پرتر یا باریک تر به نظر رسیدن صورت تان تاثیر زیادی داشته باشد از این رو بهتر است رنگ کرم پودر و کانسیلر را با دقت بیشتری انتخاب نمایید و رنگی را انتخاب نمایید که با تن صورت تان هماهنگی و مطابقت بیشتری داشته باشد.

کرم پودر و کانسیلر

۲. رژگونه را بهتر است به صورت افقی بکشید. اگر تا به حال رژگونه را روی استخوان گونه ها تا نزدیکی بینی خود می کشید بهتر است شیوه کشیدن آن را عوض کنید و رژگونه را از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی بکشید همچنین توجه داشته باشید که رژگونه نباید به سمت نوک بینی تان گسترش پیدا کند زیرا این امر موجب کشیده تر به نظر رسیدن صورت شما می شود. در صورت تمایل می توانید با زدن مقداری رژگونه رنگ تیره و مات در ناحیه چانه از کشیدگی صورت خود بکاهید.

کشیدن رژگونه

۳.برای آرایش صورت لاغر بهتر است از کانتور بدرستی استفاده نمایید. کشیدن کانتور را از بخش گیجگاه خود شروع کنید و مسیر را تا روی خط رویش موها ادامه دهید. برای باریک سازی چانه به کمک کانتور بهتر است بخش مرکزی چانه را به کمک پودر کانتور پوشش بدهید. برای بینی نیز می توانید اطراف آن را با انجام یک حرکت رو به پایین کانتور نمایید.

برای کانتور کردن پلک چشم ها بهترین روش رسم یک قوس است و شما می توانید به کمک یک براش کوچک و مناسب از قسمت خارجی و گوشه چشم ها به سمت گوشه داخلی آن ها حرکت نمایید.

زدن کانتور

۴. آرایش چشم ها مهم ترین مرحله از میکاپ صورت باریک به شمار می روند و اگر شما تمایل دارید کشیدگی صورت تان کمتر به نظر برسد بهتر است مژه هایتان را بلند و پرپشت تر نمایید تا نگاه ها به سمت چشم های شما جلب شود. برای پر پشت کردن مژه ها می توانید از مژه مصنوعی یا اکستنشن مژه استفاده نمایید.

پرپشت کردن مژه ها

۵. برای کشیدن سایه چشم بهتر است از رنگ های روشن و پاستلی سایه استفاده نمایید. سایه ها با رنگ های تیره باعث می شوند تا صورت شما لاغر و باریک تر به نظر برسد.

آرایش چشم ها

۶. خط چشم گربه ای پهن باعث می شود تا چشم ها کشیده و درشت تر به نظر برسند از این رو بهتر است شما از این مدل خط چشم برای فرم دادن به چشم هایتان استفاده نمایید همچنین بعد از کشیدن خط چشم می توانید مژه ها را با فرمژه فر دهید و به کمک ریمل به مژه هایتان حالت و فرم ببخشید.

مدل خط چشم

۷. یکی از چیزهایی که روی متناسب به نظر رسیدن فرم صورت تاثیر زیادی دارد مدل ابروها است. اگر شما صورت باریک و لاغری دارید بهتر است برای برداشتن ابروهایتان از مدل ابروهای پهن و پرپشت استفاده نمایید همچنین برای پرتر به نظر رسیدن ابروها بهتر است از مدل ابروهای کمانی استفاده نمایید. اگر ابروهای شما دارای قسمت های خالی هستند می توانید به کمک ریمل یا مداد ابرو قسمت های خالی آن ها پر کنید تا پرپشت و خوش فرم تر به نظر برسند.

مدل ابرو برای صورت باریک

۸. گریم لب ها مهم ترین مرحله در آرایش صورت به شمار می رود. برای گریم کردن لب ها ابتدا به کمک خط لبی که با رنگ رژلب تان همخوانی و مطابقت بیشتری دارد لب هایتان را گریم کنید سپس به کمک رژلب با رنگی مناسب به لب های خود فرم و حالت بی نظیری ببخشید.

آرایش صورت لاغر

۹. برای ثابت ماندن آرایش، می توانید در مرحله آخر از پودر فیکس استفاده نمایید.

استفاده از پودر فیکس

مدل های میکاپ صورت باریک

اگر مدل آرایش صورت بدرستی انتخاب شود عیب های موجود در صورت کمتر به نظر برسند از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب مدل میکاپ صورت خود توجه بیشتری را به خرج دهید.

توجه داشته باشید که رنگ های روشن باعث پرتر و زیباتر به نظر رسیدن فرم صورت لاغر و باریک می شوند از این رو بهتر است شما رنگ وسایل آرایشی تان را از بین رنگ های روشن و خاص انتخاب نمایید تا صورت تان پرتر و خوش فرم تر به نظر برسد.

برای آرایش صورت باریک می توانید از انواع مدل های میکاپ لایت و غلیظ و مجلسی و … استفاده نمایید که این مدل میکاپ های صورت برای خانم ها و دختران جوان می توانند انتخابی مناسب و ایده آل محسوب شوند.

میکاپ صورت باریک

آرایش صورت لاغر

آرایش صورت زنانه

مدل آرایش صورت زنانه

میکاپ صورت مجلسی

میکاپ صورت دخترانه

آرایش صورت زیبا و شیک

آرایش صورت دخترانه

میکاپ صورت لاغر

میکاپ صورت کشیده

آرایش صورت شیک و کشیده

آرایش صورت ملایم

میکاپ صورت کشیده

آرایش صورت ملایم

 صورت باریک با متدهای جدید

میکاپ صورت لایت

آرایش صورت زیبا و جذاب

مدل میکاپ صورت

میکاپ صورت باریک و مجلسی

مدل آرایش صورت با متدهای جدید

آرایش صورت زیبا و شیک

میکاپ مجلسی صورت باریک

میکاپ صورت جدید

میکاپ صورت شیک و جذاب

آرایش صورت زیبا و شیک

در این مطلب با روش هایی برای میکاپ صورت باریک آشنا شدید که امیدواریم به کمک این ترفندها بتوانید میکاپ بی نظیری را داشته باشید و جذاب تر از همیشه به نظر برسید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.