دسته ها
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نحوه بستن قفل فرمان و آنچه باید درباره مزایای این قفل بدانید

  • رسول پنق
  • ۹ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

قفل فرمان یکی از ابزار هایی است که امنیت خودرو را تا حدودی افزایش می دهد. شما می توانید با استفاده است قفل فرمان از دزدیده شدن خودروی خود جلوگیری کنید و یا آن را به تاخیر بندازید. در مطلب با ما با آموزش نحوه بستن قفل فرمان همراه باشید.

یکی از معضلاتی که دارندگان خودرو با آن درگیر هستند، نگرانی از سرقت خودرو می باشد. یکی از راهکارها که از دید بسیاری از کارشناسان مهم و ضروری می باشد استفاده از لوازم ایمنی مرتبط با خودرو می باشد. هرچند این راهکار به صورت صد در صد از سرقت جلوگیری نمی کند اما در برخی موارد می تواند مانع سرقت خودرو شود. نصب دزدگیر، قفل فرمان، قفل پدال و سایر لوازم ایمنی رایج می باشند اما از بین این لوازم قفل فرمان و دزدگیر همه گیرتر می باشند. قفل فرمان برای جلوگیری از جابجا کردن ماشین کاربرد دارد. برای ایمنی بیش تر بهتر است که قفل فرمان را حتی در زمانی که ماشین را برای لحظاتی پارک می کنید نیز استفاده کنید چرا که برای سارقان دزدیدن ماشین در حداقل زمان امکان پذیر است. قفل فرمان باید همیشه به فرمان چفت شود و خود فرمان نیز قفل باشد.ایده آل ترین حالت برای بستن آن این است که یک سمت آن به سمت چپ و پایین باشد و سمت دیگر به سمت بالا و راست و تا حد امکان چسبیده به شیشه اتومبیل باشد. با این کار، کار را برای سارقان دشوار می کنید. ما در این مطلب به آموزش بستن قفل فرمان می پردازیم.

نحوه بستن قفل فرمان

قفل فرمان یک ابزار امنیتی برای خودرو ها

بستن قفل فرمان بسیار ساده است و شما می توانید با تهیه یک قفل فرمان به راحتی از آن برای امنیت خودروی خود استفاده کنید. نحوه بستن قفل فرمان به این صورت است که قفل فرمان دو قسمت داخلی در دو طرف دارد که به دو سمت فرمان گیر می کند و یک قسمت بیرونی به نام قفل دستگیره که با کلید بسته می شود. برای بستن قفل فرمان یک سمت را تنظیم کنید و سمت دیگر قفل فرمان را بکشید تا به فرمان بسته شود سپس اقدام به قفل کردن آن با کلید کنید. برای باز کردن آن هم کافیست که کلید را داخل قفل فرمان بیندازید و سپس دو طرف را جمع کنید. توجه کنید که بهتر است قفل فرمان رو به گونه ای تنظیم کنید که سمت بلندتر آن به ستون سمت چپ نزدیکتر باشد!

مزایای استفاده از قفل فرمان

قفل فرمان ابزاری برای ضد سرقت کردن خودرو

به نوعی با بستن قفل فرمان باعث می شوید که سارقان نتوانند کنترل ماشین را در دست بگیرند و برای اینکه بتوانند به درستی ماشین را حرکت دهند باید حتما قفل فرمان را باز کنند. در ضمن اگر بخواهند با قفل فرمان رانندگی کنند نمی توانند زیرا در صورت حرکت قفل فرمان سریعا به شیشه برخورد می کند و کنترل خودرو را از دست می دهند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.