دسته ها
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

چگونه عطر و ادکلن اصل را تشخیص بدهیم و بخریم؟

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۰

سایت عطر مازاری (www.mazarishop.com) یک دائرهالمعارف آنلاین عطر، مجله عطر و یک شبکه از عاشقان عطر است. تا کنون اطلاعات نزدیک به ۴۷۰۰۰ عطر و ادکلن در سایت گردآوری شده.

مازاری می کوشد در مورد عرضه عطرهای جدید، درباره رایحه های معروف و رایحه های کمتر شناخته شده اما شگفت انگیز، خوانندگان خود را آگاه می کند.

ما با هم در زمان و مکان سفر می کنیم، جایی که عطرها ستاره های درخشان ما برای حرکت هستند.

ما در مورد تاریخچه آنها می آموزیم، مکانهای دور دست را کشف می کنیم و با احترام به زندگی که در اطراف خود می بینیم، کاوش می کنیم و همیشه از طبیعت شگفت زده می شویم.

مازاری سایتی برای یادگیری از یکدیگر و خرید مطمئن عطرهای اورجینال و اصل در بازار عطر ایران است.

از شما برای ثبت نظرات خود پیرامون روایح، مطالعه مقالات ما و خرید عطر و ادکلنهای اورجینال دعوت می کنیم و همچنین تلاش ما بر این است تا در کنار جمع آوری اطلاعات گرانبها، عطر و ادکلن های مورد نظر شما را با مناسبترین قیمت به دست شما برسانیم.

اطلاعاتی چند در مورد عطر و ادکلن ها

بوی یک عطر ادکلن در افراد مختلف کمی متفاوت است

ترکیب شیمیایی پوست بدن، رژیم غذایی و سن اشخاص بر عطری که استفاده می‌شود، تاثیر می‌گذارد. عطر دارای بسیاری از روغن‌های اسانس‌دار است. برخی از روغن‌های اسانس‌دار تاثیرات متفاوتی روی پوست می‌گذارند و برخی از آنها جذب پوست می شوند. همین مسئله باعث می‌شود تا بویی از پوست متصاعد و در نتیجه بوی عطر نیز متفاوت شود.

چگونه از عطر درست استفاده کنیم؟

عطر را روی قسمت‌های نبض‌دار بدن اسپری کنید، آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود روی یک نقطه جمع می‌شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخی بزند زیاد است. مچ دست‌ها، گردن و آرنج‌ها محل‌های اصلی اسپری عطر می باشند. دست‌تان را در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متری این نقاط بگیرید و به آرامی عطر را اسپری کنید. در مورد مچ دستان یک نکته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچ‌ها را به هم نسایید. این کار باعث خراب شدن بوی عطرتان می‌شود. بعضی‌ها عطر را تنها روی گردن‌شان اسپری می‌کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ می‌شود. مچ دست‌ها برای تکمیل این پروژه عالی است!

انتخاب عطر و ادکلن

چگونه می توان عطر تقلبی را از اصل تشخیص داد؟

بیشتر عطرهای اورجینال دارای در سنگین و تقریبا آهنربایی هستند که کاملا با خود شیشه چفت می‌شوند، در نمونه تقلبی معمولا در، بسیار سبک و شل روی شیشه عطر قرار می‌گیرد.

عطرهای اورجینال معمولا از شیشه باکیفیت و شفافی برخوردار هستند که معمولا در نمونه تقلبی آن شیشه کدر و حتی کمی سبک‌تر به‌نظر می‌رسد.

آخرین مرحله تشخیص و شناسایی عطر اورجینال رایحه خود عطر است که درصورت آشنایی خریدار با آن رایحه شناسایی آن راحت بوده در غیر این صورت می‌توان ذکر کرد که عطرهای تقلبی بنا به نداشتن کنترل کیفی و استاندارد رایحه ثابتی ندارند.

از هر عطر برای چه مکانی استفاده کنیم؟

برای محافل رسمی عموما بهتر است از عطرهای تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده کنید. به عطرهایی که معمولا بوی شکلات و میوه‌های تابستانی را می‌دهند عطرهای «شیرین و گرم» می‌گویند و عطرهایی هم که از اسانس ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی درست شده‌اند را عطرهای «تلخ» می‌گویند. غالبا عطرهایی که در مجالس دوستانه استفاده می‌شوند عطرهای «سرد و ترش» هستند و این نامگذاری به‌ دلیل حس طراوت و آرامشی است که عطرها منتقل می‌کنند. عطرهای سرد یک حس خنکی، شادابی و جوانی را به افراد القا می‌کنند و همچنین با استشمام عطرهای ترش یاد مرکبات هم می‌افتید.

در زمستان از چه نوع عطری استفاده کنیم؟

از آنجا که در فصل زمستان مولکول‌های ترکیبات الکلی فرار نبوده و تا حدودی ساکن و بی‌حرکت هستند، بنابراین معمولا در فصول سرد سال عطرها از ثبات بیشتری برخوردار خواهند بود. با توجه به آنچه گفته شد بهتر است برای این فصول از رایحه‌های ملایم و خنک که حاوی ترکیباتی چون ادویه‌های شرقی، عسل، وانیل، شکلات و قهوه و همچنین عصاره گل‌ها و گیاهان مختلف هستند، استفاده کنید.

در فصل بهار چه نو عطری مناسب است؟

بهار فصل طراوت، پاکی، شادی و شکوفایی است. در بهار هوا به‌تدریج رو به گرما می‌رود و این امر در بهترشدن خلق‌وخوی شما تأثیر زیادی دارد. بنابراین بهتر است به‌دنبال ادکلن‌هایی باشید که عطر و طعم آنها احساس تُردی، سبکی و تازگی را به شما بدهد. ادکلن‌های بهاری باید یادآور روزهای آفتابی، نسیم خنک دریا و پیاده‌روی در جنگل باشند. معمولا ادکلن‌های بهاری خانوادهٔ رنگ سبز را تداعی می‌کنند.

عطر های تابستانی باید چه رایحه ای داشته باشند؟

زمانی که هوا گرم میشود حرکت مولکول های هوا سریع تر میشود و به همین دلیل است که در تابستان بوی عطر ها بیشتر پخش میشود و شما زمانی که از عطری استفاده می کنید بوی این عطر در هوا پخش میشود و همه این بو را احساس می کنند. به همین دلیل است که شما بوی عطر ها را در فصل تابستان بیشتر از فصل های دیگر احساس می کنید. خب حال برای تابستان چه رایحه ای مناسب افراد است؟ عطر های خنک بهترین گزینه برای تابستان هستند، استفاده از عطر های گرم باعث میشود که شما بیشتر از گرمای هوا احساس گرمی کنید، به همین دلیل باید از عطر های خنک در فصل گرم سال استفاده نمود که کمی این عطر ها گرمی هوا را برای ما کمتر نمایند. استفاده از عطر هایی که در ساختشان از دارچین استفاده شده اصلاً مناسب نیست، چون دارچین بویی بسیار گرم و تند دارد که مناسب تابستان نیست.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.