دسته ها
پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹

مدارک مورد نیاز سفارت سوئد و راهنمای مراجعه به سفارت این کشور

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۴ آبان ۱۳۹۸
 • ۰

کشور سوئد به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی مناسب این روزها مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی است با وجود اینکه شرایط و مدارک مورد نیاز سفارت سوئد کمی دشوار و پیچیده است اما خیلی از افراد سعی دارند تا تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهند و ما در این بخش راهنمایی های لازم را ارائه خواهیم داد.

همانطور که می دانید برای مهاجرت کردن به هر نقطه ای از دنیا باید از یک سری مسیرهای قانونی عبور کنید زیرا مهاجرت کردن همواره دارای شرایط و مدارکی است که در هر کشور متفاوت است در اینجا نیز شرایط مهاجرت کردن به کشور سوئد را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم همچنین مدارک مورد نیاز برای دریافت کردن ویزا را به عزیزان یادآوری خواهیم کرد. کشور سوئد به دلیل محبوبیت و اعتباری که دارد مهاجران زیادی را از نقاط مختلف جذب می کند و باید بدانید که اینگونه از کشورها به راحتی مهاجر نمی پذیرند و فرد برای اینکه بتواند ویزای سوئد را دریافت کند باید دارای شرایط باشد. به عنوان مثال: داشتن تخصص و مهارت کافی یکی از شرط های اولیه ای مهاجرت به سوئد است که شما باید داشته باشید و در دریافت ویزای شما تاثیرگذار خواهد بود. از سوی دیگر فرد متقاضی باید مدارک مورد نیاز سفارت سوئد را به آن ها ارائه بدهد تا بعد از مراحل بررسی ویزای آن ها مورد پذیرش قرار بگیرد.

مهاجرت به کشور سوئد

مدارک مورد نیاز سفارت سوئد:

مراحل دریافت کردن ویزای کشور سوئد بدین شرح است: تشکیل حساب کاربری در سایت سفارتخانه، انتخاب کردن نوع ویزا، اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنید، امضای الکترونیکی را تایید کنید، هزینه های ابتدایی را واریز نمایید و در نهایت اطلاعات پاسپورت خود را باید وارد کنید. از نکاتی که در این بخش باید به آن ها اشاره شود این است که در صورت اضافه کردن اسناد جدید شما امکان این را نخواهید داشت. بنابراین باید همان ابتدا مدارک خود را به صورت مفصل وارد سایت کنید. همچنین این ویزا و مراحل دریافت آن باید ۳ ماه قبل از سفر انجام بگیرد تا وقت و زمان کافی برای این کارها وجود داشته باشد.

مهاجرت به سوئد

مدارک مربوطه:

برای اینکه به سفارت خانه سوئد بروید ابتدا باید وقت قبلی تعیین کنید تا مدارک مورد نیاز سفارت سوئد را بتوانید به آن ها ارائه دهید برای این کار ابتدا باید فرمی را به شکل آنلاین پر کرده و با واریز کردن هزینه های سفارت وقت و زمان مراجعه برای شما تعیین خواهد شد. برای وقت گرفتن برای همه اعضای خانواده باید به صورت جداگانه این کارها را انجام دهید همچنین باید توجه کنید که این وقت قبلی قابل تغییر نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز سفارت سوئد چیست

 • فرمی که به شکل آنلاین آن را پر کرده اید.
 • اسناد کافی و لازم از حساب های بانکی
 • عکس گذرنامه ای و پرسنلی
 • پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی و مدارک احراز هویت
 • بیمه نامه مسافرتی
 • گواهی اشتغال به تحصیل و کار
 • اسناد مالکیت
 • در صورت نیاز دعوتنامه را همراه داشته باشید

مدارک لازم برای سفارت سوئد

 در بالا ذکر شده در بالا مدارک مورد نیاز سفارت سوئد است که هر فرد مهاجری باید آن ها را به همراه داشته باشد بعد از اینکه این مدارک تحلیل و بررسی شد و در صورت تکمیل بودن مدارک شما می توانید ویزای سوئد را دریافت نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.