دسته ها
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

چگونه می توانید پدرتان را خوشحال کنید

  • فرهاد هاشمی
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۸
  • ۰

هر فردی دوست دارد که یک رابطه سالم و مناسبی با پدرش داشته باشد. زمانی که پدرتان از شما راضی باشد، بهترین برخورد ممکن را با شما خواهد داشت و احتمالا در کنار شما خوشحال خواهد بود.

 هر چند که راضی کردن پدرتان می تواند یک کار سختی باشد، ولی این امر بر اساس نظر مشاور خانواده یک عامل مهمی برای داشتن یک خانواده سالم می باشد.

شما از طریق متمرکز شدن بر روی نحوه برخوردتان با پدرتان و کارهایی که در زندگی تان انجام می دهید، می توانید یک رابطه خانوادگی سالمی ایجاد کنید.

رابطه با پدرها

رابطه داشتن با پدرتان

یک بخشی از وقت خودتان را به بودن در کنار وی اختصاص دهید.

صرف کردن یک مدت زمان در کنار پدرتان می تواند یک کار  سختی باشد، به خصوص در روزهایی که مدرسه دارید، چرا که شما در این روزها یک برنامه شلوغی دارید و پدرتان هم مشغول کار خودش می باشد.

 با این وجود سعی کنید که زمان اضافی و آزاد خودتان را به بودن در کنار پدرتان اختصاص دهید و عقاید و تفکرات خودتان را به اشتراک بگذارید تا رابطه موجود مابین شما تقویت شود.

سعی کنید که در طول هر روز، حداقل یک وعده غذایی را در کنار هم بخورید. غذا خوردن در کنار هم می تواند یک فرصت مناسبی را برای صحبت کردن و بحث کردن فراهم کند تا در مورد اتفاقات آن روز، هر چیزی که شما را نگران کرده است یا هر چیز مهم دیگری که وجود دارد، بحث کنید.

در صورتی که پدر شما هم در مورد خودش صحبت کنید، با پرسیدن سوالاتی در رابطه با موارد بیان شده به وی نشان دهید که به حرفش گوش می کنید.

نکاتی را در مورد زندگی وی یاد بگیرید. از پدرتان در مورد دوران جوانی، رویاهایش، شغلش و خاطرات دوست داشتنیش بپرسید.

 این موارد عبارت از داستان هایی می باشند که بعد از بزرگ شدنتان برای شما اهمیت زیادی خواهند داشت. همچنین آنها می توانند ارزشهای خودشان را به شما بیان کنند.

به صحبت های وی گوش دهید و این کارتان را با صداقت انجام دهید. گوش دادن نشان دهنده مهم بودن این حرف ها برای شما می باشد و به شما کمک خواهد کرد که ارتباطتان با پدرتان بیشتر شود.

از جر و بحث اجتناب کنید.

شاید جواب ندادن در برخی مواقع یک کار سختی باشد، به خصوص در صورتی که شما با حرف پدرتان مخالف باشید یا وی با در خواستتان برای یک موردی مخالفت کند.

یک سری از روش های خود نظم دهی را تمرین کنید و سعی کنید زمانی که خونسرد و آرام هستید، با پدرتان بحث کنید.

 در صورتی که احساس عصبانیت کنید، سعی کنید که چند نفس آرام و عمیقی بکشید تا بتوانید آرام شوید. در صورت امکان در یک جایی بنشینید و آب خنکی بنوشید.

رابطه با پدرها

 این کار به شما کمک خواهد کرد تا آرام شوید.

همیشه سعی کنید که نقطه نظر پدرتان را درک کنید. شاید وی یک دلیل قابل قبولی برای اجازه ندادن به شما برای انجام یک کاری را داشته باشد یا شاید هم یک روش تفکر متفاوتی داشته باشد. موردی که به نظر شما یک نوع محدودیت می باشد، شاید در واقعیت یک نوع محافظت باشد.

در صورتی که پدرتان ناراحت باشد، سعی کنید که یک سری دلایل دیگری برای نگران بودن او مطرح کنید.

  •  آیا او خسته است؟
  •  آیا او یک روز کاری طولانی داشته است؟
  •  آیا او در مورد یک چیزی استرس دارد؟
  •  شاید او از شما عصبانی نباشد؟

از پدرتان بخواهید که شما را نصیحت کند؟

در صورتی که شما شاغل باشید یا به دنبال پیدا کردن یک شغلی باشید، سعی کنید که در مورد کار مدرسه یا روابط دوستانه یا مسائل مالی از وی مشورت بگیرید.

این کار باعث خواهد شد که پدرتان متوجه اهمیت عقاید خودش برای شما شود.

حتی در صورتی که پدرتان در مورد یک موقعیت خاصی بی تجربه باشد، ولی همچنان می تواند در مورد رویکردتان نسبت به آن موقعیت یا جایی که می توانید بهترین رویکرد ممکن نسبت به آن موقعیت را یاد بگیرید، یک سری توصیه هایی به شما ارائه دهد.

در این رابطه می توانید از یک مرکز مشاوره خوب نیز کمک بخواهید.

مهر و محبت نشان دهید.

 به پدرتان نشان دهید که دوستش دارید. با کلمات محبت آمیز با وی صحبت کنید، لحن صدایتان باید گرم و صمیمی باشد؛ همچنین می توانید مهر و محبت خودتان را از طریق در آغوش گرفتن یا بوسیدن نشان دهید.

برخی از پدرها دوست ندارند که زیاد مهربان باشند و شاید مهربانی فیزیکی برای شما یک مورد عجیب و غریبی باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که لمس کردن افراد به صورت محبت آمیز، یک نیاز مبنایی می باشد.

در برخی مواقع فرزندان، به خصوص کودکان، از نشان دادن محبت و علاقه شان نسبت به والدین خودشان احساس خجالت می کنند.

 سعی کنید که این محبت و علاقه خودتان را در یک سطحی نشان بدهید که در آن شرایط احساس راحتی بکنید.

در صورتی که خودتان دوست نداشته باشید، مجبور نیستید که پدرتان را در یک مکان عمومی بغل کنید.

رابطه با پدرها

موارد ارزشمند برای پدرتان را همواره مد نظر داشته باشید.

 از ارزش هایی که فکر می کنید برای پدرتان وجود دارند، یک لیستی تهیه کنید. به عباراتی که پدرتان به صورت مکرر بیان می کند، همانند “همواره حقیقت را بگویید” یا “سعی کنید که بهترین تلاشتان را انجام بدهید”، فکر کنید.

این موارد عبارت از ارزش هایی می باشند که وی به شما آموزش می دهد (ارزش های مربوط به مثال های بیان شده شامل صداقت و سخت کوشی می باشند).

شاید پدرتان همواره این موارد را نگوید، ولی زمانی که شما در کنار وی نشسته باشید، در رابطه با این اصول صحبت کند. نحوه زندگی کردن وی را در نظر بگیرید.

بررسی کنید که آیا وی بهترین تلاشش را برای وقت شناس بودن انجام می دهد یا همواره لباس های خوبی می پوشد.

 سعی کنید که این اصول را در زندگی خودتان رعایت کنید.

شما مجبور نیستید که با تمامی حرف ها و کارهای پدرتان موافق باشید.

 به صورت مثبت در مورد ارزش هایی فکر کنید که می توانند در زندگی شما وجود داشته باشند و بعد از آن سعی کنید که آنها را اجرایی کنید.

 در صورتی که پدرتان یک روش کاری خاصی را استفاده کند که شما با آن موافق نیستید، در رابطه با این موضوع با وی بحث کنید.

شاید شما به کمک هم بتوانید یک روش بهتری را برای انجام دادن کارهای مختلف پیدا کنید و در نهایت بتوانید روش مورد استفاده پدرتان را تغییر دهید. یا می توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ مشاوره تلفنی و حضوری داشته باشید.

منبع :

منبع: همسرانه

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.