دسته ها
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

همه چیز درباره کشور کره جنوبی و نکات جالبی که درباره این کشور نمی دانید

  • ملیحه بال افکن
  • 3 نوامبر 2019
  • ۰

کشور کره در زمان جنگ جهانی دوم توسط ماموران آمریکایی به دو قسمت جنوبی و شمابلی تقسیم شد و باعث بروز نزاع در این کشور شد اما کشور کره جنوبی توانست با در پیش گرفتن مسیر پیشرفت موفقیت های زیادی را کسب که ما در این مقاله بدان خواهیم پرداخت.

کره جنوبی؛ از دسته کشورهایی می باشد که فرهنگ و آداب و رسوم خاص آن باعث گرایش گردشگران زیادی به این کشور شده و کره جنوبی، کشوری است که دارای تمدن و تاریخ کهن می باشد و امروزه در زمینه فناوری نیز پیشرفت چشمگیری داشته است. اکنون ما در این مقاله به بیان مطالب در مورد این کشور خواهیم پرداخت.

آشنایی با تاریخ کشور کره جنوبی

کره جنوبی که آن را با نام جمهوری کره نیز می شناسند در بخش جنوبی شبه جزیره کره در شرق آسیا قرار دارد و پایتخت آن نیز شهر سئول می باشد. شهر سئول پایتخت کره جنوبی یک شهر مدرن و صنعتی است که در سال ۱۹۴۸ پایتخت کره جنوبی شد. این شهر دارای جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفر است که از دسته بزرگ ترین شهر های دنیا نیز محسوب می شود. این شهر دومین محدوده متروپولیتن شناخته می شود و حدود ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و کم و بیش یک چهارم مردم کره در این شهر ساکن هستند.

جذابیت کشور کره جنوبی

تاریخ

برای آگاهی از تاریخچه کشور کره جنوبی، بایستی به پیش از جدایی این دو کره نگاه کنید. در زمان جنگ جهانی دوم سربازان شوروی و آمریکا بخش های شمالی و جنوبی کشور را به  تسلط خود در آوردند. با وجود ایجاد و به رسمیت شناخته شدن اولین کره متحد در کنفرانس قاهره نزاع هایی بر سر این کشور به وجود آمد که در نهایت منجر به وجود آمدن دو دولت جدا با قوانین متفاوت در یک کشور شد که در کشور کره ی شمالی یک پارتیزان بر خلاف ژاپن و فعال کمونیست سابق به نام کیم ایل سونگ و در بخش کشور کره جنوبی فردی به نام سینگمان که یک رهبر دست راستی و تبعیدی بود قدرت را به دست گرفتند.

تاریخچه کشور کره

پس از گذشت سال ها و بالاخره در سال ۱۹۵۰ با حمله کره شمالی به کره جنوبی جنگ در کشور کره آغاز شد و پس از پیشرفت های زیاد جنگ بین دو کره به بن بست رسید. طی این جنگ صلح موقتی ایجاد شد و قراردادی برای هر دو کره نوشته شد که البته کره جنوبی هیچ وقت با آن موافقت نکرد زیرا بر اساس این صلح شبه جزیره ای که در منطقه ای بی طرف و در نزدیکی مرز قرار داشت بر روی مدار ۳۸ درجه به دو نیم تقسیم شد و پس از آن دیگر هیچ قرارداد صلحی بین این دو کره به وجود نیامده و هم چنان هر دو کشور تا کنون در حال جنگ هستند.

سیاست

حکومت این کشور بر اساس نظام جمهوری اداره می شود و قوه مقننه از یک مجلس دارای ۲۳۱ عضو و برای دوره شش ساله تشکیل شده است. قانون اساسی این کشور در سال ۱۹۴۸ تدوین شد و سرانجام در سال ۱۹۷۲ اصلاحاتی بر آن انجام گرفت.

اعمال سیاست در کره

کره جنوبی دارای احزاب خاص و مهمی است که در ادامه بیان کرده ایم:

  • حزب جمهوری دموکراتیک
  • حزب دموکراتیک جدید
  • حزب دموکراتیک عدالت

این کشور سرانجام در سال ۱۹۴۵ مستقل شد و روز های ملی که برای آن در نظر گرفته شده روز های ۱ مارس و ۵ اوت می باشد.

قوه مقننه در کره جنوبی

این کشور علاوه بر عضویت در سازمان ملل متحد در سازمان های مثل سی سی دی، یونسکو، وهو، ومو، یوپو، اونکتاد، گات، بانک جهانی و… نیز عضویت دارد.

جغرافیا

از آنجایی که کره جنوبی در شبه جزیره ای در شمال شرق آسیا قرار گرفته با کره شمالی مرز زمینی و با کشورهای چین و ژاپن از طریق دریای زرد و خود دریای ژاپن در ارتباط می باشد. بخش های مرکزی و شمال شرق در این کشور، دارای آب و هوایی کوهستانی هستند که در فصل زمستان محل اسکی برای طرفداران این ورزش محسوب می شود.

جغرافیای کشور کره جنوبی

همچنین جزیره هایی در کره جنوبی وجود دارد که خالی از سکنه هستند و معروف ترین آن جزیره ججودو می باشد و این جزیره ها در بخش جنوبی کره جنوبی قرار گرفته و از جاذبه های گردشگری برای گردشگران محسوب می آید.

آب و هوای این کشور مرطوب و نیمه استوایی است که چهار فصل را می توان به طور کامل در این کشور مشاهده کرد. بهار با آب و هوای گرم و دارای رطوبت،تابستان های گرم و مرطوب که میزان دمای هوا گاهی اوقات به ۳۵ درجه می رسد،پاییز با رطوبتی قابل تحمل و خنکی هوا و زمستان هایی سرد و برفی آب و هوای این کشور را شکل داده اند.

حقایق جالب در مورد کره جنوبی

پرچم ملی کشور کره جنوبیهر کشوری در جهان دارای فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود است که ممکن است برخی از این فرهنگ ها برای ما متعجب کننده باشند. ما در ادامه به بیان چندین واقعیت در مورد فرهنگ و تمدن کره جنوبی پرداخته ایم.

بالا بودن هزینه های دندانپزشکی در کره جنوبی:

به دلیل بالا بودن هزینه های دندان، مردم این کشور به سالم بودن دندان های خود اهمیت زیادی می دهند و آن ها پس از مصرف هر وعده غذایی و یا حتی پس از نوشیدن قهوه نیز مسواک می زنند و مردم این کشور همواره مسواک به همراه دارند و گاهی نیز ممکن است در برخی از نقاط شهر مسواک های رایگان توزیع گردد.

اهمیت به داشتن دندان های سالم

رواج جراحی پلاستیک در کره جنوبی:

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که در هر ۵ نفر زن در کره جنوبی۱ نفر جراحی پلاستیک را تجربه کرده و این امری عادی در این کشور محسوب می شود و والدین به عنوان هدیه ای به فرزندان خود هزینه آن را تقبل می کنند. بیشترین جراحی هایی که در این کشور انجام می شود جراحی های سفید سازی پوست،از بین بردن مشکلات مادر زادی در صورت،تغییر فرم چشم ها هستند که مردم گرایش بسیار زیادی نسبت به این ها دارند.

بالا بودن درصد عمل جراحی در کشوره کره جنوبی

ضعف بینایی در ساکنین کره جنوبی:

بسیاری از مردم کره جنوبی، از سنین پایین دچار محدودیت دید می شوند به همین علت کاربرد لنز یا عینک در این کشور بسیار زیاد است. دلیل این مشکلات بینایی استفاده زیاد و چشم دوختن آن ها به صفحه نمایش دستگاه های مختلف است.

بینایی کم مردم کرده

البته لازم به ذکر است که بگوییم این دید کم برای آن ها محدودیتی ایجاد نکرده و فردی مثل دونگ هیون که تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد بینایی فرد عادی را دارد موفق به کسب افتخار و مدال هایی در زمینه ی تیر اندازی با کمان شده است.

با بینایی کم موفقیت کشب کردن

مصرف همگانی مواد آرایشی در این کشور:

زنان کره ای اهمیت زیادی به سلامت پوست و موی خود می دهند و به همین علت هیچ گاه بدون آماده سازی پوست خود خانه را ترک نمی کنند همچنین اگر شما به مردان کره ای نیز دقت کنید متوجه خواهید شد که مردان نیز به سلامت پوست خود اهمیت می دهند.

استفاده همگانی از مواد آرایشی

علاقه فراوان به غذا در کشور کره جنوبی:

در هر شهر کره جنوبی رستوران و کافه های متفاوتی وجود دارد. این موضوع در حدی مورد توجه مردم کره است که ممکن است به جای پرسش حالت چطور است اغلب افراد جمله آیا خوب غذا خورده ای را می پرسند.

وجود رستواران در شهر های کشور کره جنوبی

همچنین عدم مصرف یک وعده غذایی در این کشور گناه محسوب می شود. از غذاهای سنتی این کشور می توان کیمچی که از موادی کتل سبزیجات پر ادویه،ترشی و کلم چینی تهیه می شود را نام برد.

غذاهای رنگارنگ در کشور کره جنوبی

حساسیت به رنگ قرمز در کره جنوبی:

مردم کشور کره اعتقاد دارند که نوشتن نام فردی با رنگ قرمز باعث می شود تا به زودی برای او اتفاقات ناگوار و حتی مرگ پیش بیاید و آن ها معتقدند که جوهر قرمز شیطان را دور می سازد و از مرده ها مراقبت می کند ولی در زنده ها نیز برعکس می شود.

شوم دانستن رنگ قرمز

اهمیت دادن به حرکات بدن در کره جنوبی:

مردم کره برای نشان دادن موافقت خود با بدن از هر دو دست خود استفاده می کنند تا بدین شکل احترام خود را به طرف مقابل نشان دهند. مردم کره نسبت به این مسئله خیلی حساس هستند و سال ها پیش که بیل گیتس با رئیس جمهور ملاقاتی داشت هنگام دست دادن با او تنها از یک دست خود استفاده کرد و این در حالتی بود که دست دیگرش درون جیبش قرار داشت و رئیس جمهور از این بابت بسیار ناراحت شد زیرا انجام این کار در کره به معنای بی احترامی و عدم توجه به فرد مقابل محسوب می شود.

دسن دادن یک نوع احتراک گذاشتن

ساعات مطالعه بسیار زیاد :

بسیاری از مردم کره از صبح زود تا پاسی از شب به مطالعه می پردازند و به این موضوع به  اندازه ای اهمیت می دهند که حتی در روز های تعطیل نیز به مطالعه می پردازند و درس دادن در این کشور از دسته مهم ترین و مورد احترام ترین شغل ها محسوب می شود به همین دلیل حقوق ماهیانه آموزگار در کره ۲۵۰۰ دلار برابر با ۹ میلیون تومان است و اگر آن ها در مدارس خصوصی نیز تدریس داشته باشند می توانند سالانه میلیون ها دلار درآمد داشته باشند.

مطالعه بسیار زیاد مردم کره جنوبی

اجباری بودن سربازی در کره جنوبی:

بر اساس قانونی که در کره تصویب شده بایستی تمامی مردها در سن ۲۸ سالگی به مدت ۲۸ ماه به خدمت سربازی بروند و این قانون تمامی اقشار کشور را در بر می گیرد. تنها یک راه برای خلاصی از سربازی در این کشور وجود دارد آن هم این است که به دفاع از نام میهن در سطح بین المللی بپردازند یعنی افرادی که دستاورد های ورزشی در زمینه بین المللی به دست آورده اند از خدمت سربازی معاف می شوند.

اجباری بودن سربازی برای مردان

نماد پرچم کشور کره جنوبی:

رنگ سفید رنگ ملی این کشور به حساب می آید. علامت روی پرچم این کشور با فلسفه تائوئیسم اشاره دارد و تمامی مردم جهان را با یکدیگر متحد می داند. یین و یانگ یک نوع نگرش که متعلق به چین باستان است مفهوم یگانگی متضاد را می رساند.

نماد پرچم کشور کره جنوبی

همچنین خطوط سه گانه ای که در اطراف پرچم این کشور وجود دارد نیز معنای خاص خود را دارند و آن ها به ترتیب از بالا و در جهت عقربه های ساعت معنای آسمان،جنوب،تابستان،هوا،ماه،غرب،پاییز،آب،زمین،شمال،زمستان،خاک و خورشید،شرق،بهار وآتش را منتقل می کند.

مراکز دیدنی و توریستی کره جنوبی

این کشور از دیرباز دارای جذابیت ها و نقاط مختلف گردشگری بوده که در ادامه به بیان آن ها برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند خواهیم پرداخت.

جاذبه های کشور کره جنوبی

شهر سئول پایتخت کشور کره جنوبی:

مقصد بسیاری از گردشگران به کشور کره جنوبی، شهر سئول است که تلفیقی از فرهنگ غربی و شرقی می باشد. پایتخت این کشور مرکز تجاری و آموزشی این کشور نیز محسوب می شود و معتبر ترین دانشگاه ها در این شهر قرار دارند.

جاهای دیدنی در شهر سئول

همچنین شهر سئول دارای چهار کاخ اصلی است که از زمان چوسان قدیم بر جای مانده است و از بناهای تاریخی مهم این کشور به حساب می آید. بسیاری از این آثار تاریخی که در این کشور بر جای مانده به دست ژاپنی ها به وجود آمده که متعلق به زمان تسلط آن ها در این کشور است.

کلان شهر یوسان در کشور کره جنوبی:

یوسان دومین کلان شهر کره جنوبی است که در جنوب شرقی آن قرار گرفته و از مهم ترین بنادر محسوب می شود. این شهر با داشتن سواحل بسیار زیبا از مقاصد توریست ها برای سفر به کره جنوبی محسوب می شود.

مکان های توریستی در شهر سئول

وجود چشمه های آب گرم در این شهر جدا از اغراق قابل وصف نیست و تحسین برانگیز است؛ آکواریوم های داخل شهر نیز که پر از محیط آبی و جانوران آبزی است جذابیت و طرفداران زیادی دارد. علاوه بر مکان های دیدنی این شهر وجود معابد و آثار باستانی نیز جاذبه بسیار زیادی به این کشور بخشیده است.

شهر تاریخی گیونگ جو در کره جنوبی:

این شهر از گذشته سکونت گاه انسان ها بوده و در دوره ی پادشاهی سیلا به عنوان پایتخت این دوره انتخاب شده است. همچنین بناهای تاریخی که در این شهر واقع شده اند از قدیمی ترین و زیبانترین بناها محسوب می شود بخش زیبایی از مکان های دیدنی کره جنوبی را به این شهر اختصاص داده است. و منجر به گرایش توریست ها به سوی این شهر شده است.

مکان های قدیمی در کره

معابد قدیمی که در این شهر ساخته شده زیبا و دارای تامل هستند. رصدخانه این شهر که در قرن هفتم ساخته شد از قدیمی ترین رصدخانه به شمار می آید. جدا از بناها و مکان های دیدنی جشنواره ای به نام جشنواره کیک در این شهر و در ماه های آپریل و مارچ برگزار می شود که با موسیقی و رقص سنتی همراه است و موجب جذب گردشگران شده است.

برگزاری جشن کیک در شهر گیونگ جو

شهر جئون جو در کشور کره جنوبی:

این شهر به دلیل داشتن معماری های زیبا در مراکز فرهنگی و هنری از دسته جاذبه های گردشگری قرار گرفته و موزه ها و معابد بسیار زیبایی را نیز می توان در این شهر مشاهده کرد.

جاذبه های شهر جئون جو

غذای این شهر در کره جنوبی بسیار معروف است و در واقع بسیاری از غذاهای خوشمزه کره جنوبی متعلق به این شهر است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.