دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

افزایش فروش با راهکارهای کاربردی و تکنیک های مهم

  • مهتاب علی پناه
  • ۶ آبان ۱۳۹۸
  • ۰

یکی از دغدغه های اصلی هر فروشگاهی افزایش فروش می باشد که با راه کارهای مناسب و صحیح می توانید مشتری های زیادی داشته باشید.

در فروشگاه های آنلاین نو پا و یا قدیمی بالا رفتن میزان فروش از اهمیت بالایی برخوردار است و روش های زیاد شدن فروش به راه کارهایی گفته می شود که سبب جذب اعتماد مشتری بیشتر و همچنین بالا رفتن میزان فروش شود، در ادامه مطلب به راه کارهایی جهت بالا بردن فروش می پردازیم.

زیاد شدن میزان سطح فروش

راه کارهای افزایش فروش

به منظور شکستن رکورد میزان فروش باید چند راهکار ساده انجام دهید که در ادامه با تکنیک های فروش بیشتر آشنا خواهید شد.

نصف تابلویی در برابر دیدگان افراد

در بسیاری از موارد پیش آمده است که محصولی را که شما در فروشگاه تان دارید از رسانه تبلیغ می شود اما به این معنا نیست که دیگر میزان فروش محصول تبلیغ شده شما زیاد می شود زیرا به دلیل مشغله ذهنی افراد دیگر محصولات تبلیغ شده را در طول روز به خاطر نمی آورند شما می توانید تابلویی در برابر دیدگان افرادی که از جلوی فروشگاه تان عبور می کنند قرار دهید و تبلیغ که قبلا مشاهده کرده اند را به آن ها یاد آوری کنید، به همین دلیل بسیار از تولید کننده پوسترهایی را به همراه محصولات خود به فروشگاه می دهند.

راهکارهای افزایش فروش

استفاده از تکنیک بازی سازی

بازی سازی بدین معناست که از روندی استفاده کنید که مشتری به مدت زیادی همراه شما باشد، به عنوان مثال یک پیتزا فروشی کارتی را با ده خانه مربعی شکل چاپ می کند و به مشتری می دهد و با هر بار خرید خانه ها به وسیله صندوق دار چاپ می شوند و زمانی که همه خانه ها پر شدند پیتزا فروشی یک پیتزای رایگان به مشتری خود می دهد، این روش انگیزی در مشتری ایجاد می کند که به صورت مکرر به آن رستوران برود.

یاد گرفتن اسامی مشتریان

از دیگر راه کارهای افزایش فروش، یاد گرفتن نام یا نام خانوادگی مشتریان می باشد به همین دلیل برخی از کسب و کار ها مانند تاکسی تلفنی در سیستم شان نام افراد را ذخیره می کنند تا به محض شنیدن صدای زنگ تلفن نام مشترک روی مونیتورشان نشان داده شود و با برداشتن گوشی نام فرد مورد نظر را صدا بزنند.

  •  آرون گروپس

استفاده از راه های موثر جهت زیاد شدن میزان فروش

سر درگم نکردن مشتری

این طرز فکر که با افزایش تنوع افزایش فروش نیز بیشتر خواهد بود اشتباه می باشد درست است با بالا بردن میزان تنوع تعداد بازدیدکنندگان بالا می روند اما سطح فروش پایین می آید زیرا طبق گفته های محققان مغز انسان در مقابل تنوع دچار سردرگمی می شود و زمانی که دچار تردید شود امکان خرید محصول مورد نظرش را با زمان دیگری موکول می کند.

برقرار کردن روابط انسانی با مشتریان

محبت به کودکان مشتری یکی از راه های برقراری ارتباط می باشد زیرا همه فرزندانشان را دوست دارند و اگر شخصی به آن ها محبت کند به دنبال روشی جهت جبران آن هستند به  همین دلیل برخی از رستوران ها با دادن بادکنک به کودکان این روش را انجام می دهند.

راه های زیاد شدن فروش

استفاده از روش ایجاد محدودیت

به منظور افزایش فروش، از روش ایجاد محدودیت استفاده کنید به طور مثال اگر تمایل دارید کلا یا خدماتی را با تخفیف به مشتری ارائه دهید تصریح کنید که تنها تا پایان فلان روز فرصت دارید از این تخفیف بهره مند شوید یا تنها چند عدد از این گوشی ها با ایــن قیمت به فروش می رسند تحقیقات نشان داده است زمانی که مشتری احساس می کند که امکان دارد فرصت به دست آورده را از دست بدهد برای خرید کالای مورد نظر خود تمایل بیشتری پیدا می کند.

افزایش مدت توقف مشتری

سعی کنید که مدت زمان توقف مشتری را در فروشگاه به ویژگی در فروشگاه های بزرگ با پخش موسیقی ملایم، نورپردازی مناسب، تعبیه جاهای نرم و راحت به منظور استراحت و نشستن مشتریان بیشتر کنید حتی برخی از مراکز تجاری بزرگ در محیط ساعت دیواری نصب نمی کنند تا مشتری متوجه سپری شدن زمان نشود.

بالا بردن سطح فروش با کمک ترفند ها

استفاده جملات مناسب در زمان نداشتن کالایی

اگر مشتری برای خرید کالایی به شما مراجعه کرده است و شما آن کالا را ندارید در پاسخ به مشتری از جمله نه متاسفانه نداریم استفاده نکنید بلکه از جملاتی مانند : برند دیگری داریم که قادر است نیازتان را تامین کند، از آن بهترش را داریم و یا تا دو روز دیگر کالای مورد نظرتان را خواهیم آورد.

داشتن بانک اطلاعات مشتری

به منظور بالا بردن میزان فروش می توانید بانک اطلاعات مشتریان داشته باشید و به مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده اند و الان نه، تماس بگیرید و علاو بر جویای حالشان از آن ها سوال کنید که علت اینکه دیگر سراغ شما نمی آیند چه می باشد شاید دلیلی باشد که باعث نجات دادن کسب و کارتان شود، همچنین استفاده از نرم افزار های CRM می تواند سبب بهبود بخشیدن روابط شما با مشتری و بالا رفتن میزان فروش تان شود.

راهکارهای زیاد شدن فروش

اطلاعات کافی از محصول مورد نظر مشتری

سعی کنید درباره محصولی که می فروشید به منظور افزایش فروش، اطلاعات کافی داشته باشد و در زمان صحبت کردن با مشتری او را از اطلاعات مورد نظر کالا آگاه کنید زیرا مردم دوستدار اطلاعات می باشند و زمانی که از یک محصول به میزان کافی اطلاعات داشته باشید برای خرید تمایل بیشتر پیدا می کنند ،بنابراین سعی کنید در زمان بیکاری بروشو محصولاتی که می فروشید را مطالعه کنید و یا با کمک اینترنت و افراد با تجربه اطلاعات خود در این زمینه افزایش دهید.

معرفی محصولات پر فروش

همانطور ک می دانید بیشتر مردم تحت تاثیر رفتار اکثریت می باشند و زمانی که شخصی متوجه می شوند که فلان محصول استقبال بیشتر داشته است رغبت بیشتر به خرید آن پیدا می کند به همین دلیل در برخی از کتابفروشی ها قسمتی به پرفروش ترین ماه اختصاص داده می شود.

قرار دادن کالای ضروری مقابل چشم مشتری

برای افزایش فروش، شما می توانید کالاهایی را که جزو ضروریات نیست را در مقابل دست و چشم مشتری بگذارید، به طور مثال خیلی کم پیش می آید که افراد برای خرید یک شکلات رنگی به سوپر مارکت مراجعه کنند اما افراد زیاد برای خرید کالای ضروریشان به سوپر مارکت می رود و ممکن است با دیدن کالای غیر ضروریش در لحظه آخر یکی از آن ها را بردارند.

روش های بالا رفتن سطح فروش

در این بخش از مطالب سعی داشتیم شما عزیزان را با راه کارهای افزایش فروش آشنا کنید تا با کمک تکنیک های گفته شده مشتری بیشتری را جذب کنید، اگر تمایل دارید در زمینه روانشناسی اطلاعات مفیدی کسب نمایید می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *