دسته ها
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

نقاشی سفره هفت سین کودکانه با طرح های ساده و زیبا

  • سمیرا غلامحسینی
  • ۲ بهمن ۱۳۹۴
  • ۰

نقاشی یکی از سرگرمی های بسیار مفید برای کودکان است موجب تقویت قدرت تصور کودک می شود. نقاشی درباره موضوعات مختلف موجب افزایش آگاهی کودک می شود. نقاشی سفره هفت سین یکی از جالب ترین این موضوعات می باشد.

جشن نوروز یکی از بزرگ ترین جشن ایرانی ها به شمار می رود. مراسم عید نوروز از گذشته تا به امروز تغییرات مختلفی کرده است اما برخی از عادات این جشن بزرگ از گذشته تا به امروز همچنان باقی مانده است. یکی از این عادات زیبا, چیدن سفر هفت سین می باشد. از آن جایی که کودکان به نقاشی علاقه بسیاری دارند, با نقاشی سفره هفت سین می توان آگاهی آن ها را در مورد این جشن تاریخی افزایش داد. در این مطلب به طرح های زیبا و ساده از این نقاشی ها می پردازیم.

طرح های زیبا و ساده از نقاشی سفره هفت سین کودکانه

رنگ آمیزی های کودکانه و نقاشی از سرگرمی های مورد علاقه کودکان می باشد که کودکان با انجام آن تصورات خود را بر روی کاغذ می آورند. به همین دلیل با نزدیک شدن به جشن نوروز یکی از موضوعات جالب و مورد علاقه کودکان برای نقاشی کردن, نقاشی سفره هفت سین می باشد. تصاویر زیر نمونه هایی از طرح های زیبا و ساده سفره 7 سین مخصوص کودکان می باشد.

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی ساده سفره 7 سین برای کودکان

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی زیبا و ساده هفت سین

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی کودکانه زیبا برای عید

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی عمو نوروز برای کودکان

زیباترین نقاشی های وسایل سفره هفت سین برای کودکان

یکی از پیشنهادات مفید برای والدین جهت افزایش آگاهی کودکان درباره مراسم جشن نوروز و وسایل هفت سین, آشنا کردن آن ها با مراسم و نقاشی کردن وسایل و تزیینات سفره هفت سین می باشد. همچنین والدین می توانند درباره هر یک از این وسایل و علت گذاشتن آن در سفره به کودک خود اطلاعات دهند. کودکان با آگاهی بیشتر درباره عید نوروز لذت بیشتری از این عید تاریخی خواهند برد. تصاویر زیر نمونه هایی از رنگ آمیزی و نقاشی کودکانه وسایل سفره 7 سین را نشان می دهد.

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی سکه سفره 7 سین

نقاشی سیر سفره هفت سین

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی سفره هفت سین

نقاشی تنگ ماهی برای کودکان

نقاشی تنگ ماهی سفره هفت سین

با الهام از طرح های ساده و زیبای رنگ آمیزی و نقاشی سفره هفت سین, قدرت تصورات کودک خود را افزایش دهید. چرا که نقاشی کردن موجب تقویت قدرت تصور می شود و از این رو برای کودکان بسیار مفید است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.