دسته ها
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

بهترین دیدنی های لهستان برای گردشگران ایرانی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  • ۰

لهستان همواره از کشورهایی است که زیبایی های خود را حفظ کرده است این کشور تمدن طولانی دارد و از جمله دیدنی های لهستان نیز می توان به همین جاذبه های تاریخی مهم اشاره کرد که در کنار دیدنی های طبیعی جذاب هستند.

یکی از مراکز فرهنگی مهم در اروپا کشور لهستان است با سفر به کشور لهستان می توانید از جاذبه های دیدنی بسیاری همچون جنگل ها دیدن کنید از دیگر دیدنی های لهستان می توان به دریاچه ها نیز اشاره کرد که در اطراف این کشور وجود دارند. در اینجا علاقه مندان می توانند با جاذبه های دیدنی بیشتری در کشور لهستان آشنا شوند که در طول سفر خود می توانند از آن ها دیدن کنید. این کشور در مرکز اروپا واقع شده است و از نواحی اطراف با کشورهای مهمی همسایه است و از مهم ترین شهرهای آن نیز می توان به کراکوف اشاره کرد.

جاذبه توریستی لهستان

دیدنی های لهستان را بیشتر بشناسید:

لهستان از کشورهای مهم دنیا است که دارای آب و هوایی معتدل است و در هر فصل از سال دارای جاذبه های دیدنی خاص خود است. این کشور به دلیل برخورداری از تمدن عظیم و قدمت طولانی جذابیت های تاریخی متعددی دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید.

 

اردوگاه کار اجباری آشویتس:

این اردوگاه به عنوان یکی از بزرگ ترین اردوگاه ها و شکنجه گاه های نازی ها محسوب می شود که در آن کار اجباری صورت می گرفته است این اردوگاه در شهر کراکوف واقع شده است شاید دیدن این اردوگاه برای برخی از افراد جذابیت نداشته باشد زیا وجود دستگاه های شکنجه موجب وحشت آن ها می شود. کوره آدم سوزی که در این اردوگاه وجود دارد یکی از ابزارهای وحشتناک شکنجه گری است که در میراث تاریخی یونسکو به ثبت رسیده است.

  •  قاصدک 24
  • کالا چیو

شکنجه گاه لهستان

دریاچه ماسوریان:

یکی از دیدنی های لهستان که چشم اندازهای طبیعی و جذابی دارد دریاچه ماسوریان است که دارای ۲۰۰۰ دریاچه است و توسط کانال های آبی رودخانه به یکدیگر متصل می شود در اطراف این دریاچه امکاناتی زیادی برای گردشگران تدارک دیده شده است که از جمله آن می توان هتل ها و رستوران ها اشاره کرد.

مکان های دیدنی لهستان

قلعه مالبورک:

این قلعه در سال ۱۲۷۴ ساخته شده است و شوالیه های تتونیک آن را تاسیس کرده اند در گذشته های نه چنندان دور از این قلعه به عنوان مقر حکومتی استفاده می شده است و در جنگ های جهانی نیز این قلعه دارای تاثیرات و نفوذ بالایی بوده است. این بنا که به عنوان یکی از بناهای تاریخی در میراث یونسکو به ثبت رسیده است در دوران جنگ جهانی تخریب شده است و تنها بخش هایی از ان باقی مانده است.

جاذبه های لهستان

شهر قدیمی گدانسک:

این شهر یکی دیگر از مکان های دیدنی لهستان است که از شهرهای بزرگ بندری محسوب می شود و در کنار دریای بالتیک واقع شده است بناهای ساخته شده در قرن ۱۵ توسط پادشاه تخریب شده است و تنها بناهای ساخته شده در قرن ۱۷ است که بر پای است بنابراین می توان قدمت آن را قرن ۱۵-۱۷ دانست.

لهستان را بشناسید

میدان اصلی شهر کراکوف:

قدمت این میدان به قرن ۱۳ باز می گردد و در بخش های مختلفی از آن می توان میدان اصلی و بازار را مشاهده کرد این شهر از بزرگ ترین شهرهای باستانی است و دارای ساختمان های و خانه های تاریخی ارزشمندی است. برخی از کلیساهایی که در گوشه و کنار این میدان دیده می شود متعلق به دوران قررون وسطی هستند که از دیدنی های لهستان محسوب می شوند.

مناطق خاص لهستان

تپه های شنی اسکووینسکی:

این تپه های شنی در شمال لهستان واقع شده اند و بخش هایی از آن نیز پارک ملی است مناظر کویری که در این منطقه دیده می شوند دارای جذابیت های توریستی زیادی هستند و دیدن شن های متحرک می تواند برای هر فردی دارای جذابیت باشد.

چشم انداز کویری لهستان

قلعه واول:

از دیگر دیدنی های لهستان می توان به قلعه واول اشاره کرد در دوران پارینه سنگی نیز این منطقه وجود داشته است و به دستور پادشاهان لهتسانی شاخته شده است این خانه یکی از ارزشمندترین کاخ های سلطنتی است که در لهستان دیده می شود از مهم ترین آثار موجود در قلعه شمشیر شاهنشاهی است.

دیدنی های لهستان

معدن نمک:

معدن نمک در شهر کراکوف واقع شده است و از جمله قدیمی ترین کارخانه های ساخته شده در جهان می باشد در قرن ۱۳ نیز این کارخانه نمک زیادی از آن استخراج شده است یکی از جذابیت های دیدنی این کارخانه وجود راه های زیرزمینی است که حکاکی های زیادی بر روی آن نقش بسته است همچنین در بخش هایی از آن می توان مجسمه های معاصر را مشاهده کرد.

جاذبه های تاریخی لهستان

بازار قدیمی ورشو:

دیدنی های لهستان دارای تنوع بسیار است و این بار می توانید با بازدید از بازار قدیمی آن نهایت لذت را ببرید این بازار سال ها قلب فرهنگی لهستان شناخته می شود در میدان اصلی این بازار نیز مجسمه ای از جنس برنز قرار دارد که مجسمه پری دریایی است.

دیدنی خاص لهستان

دیدنی های لهسنان تنها به جاذبه های فوق ختم نمی شود این کشور سراسر جاذبه های دیدنی است و تلفیق فرهنگ و هنر و تاریخی در آن موجب شده تا به یکی از نقاط پر جاذبه دنیا تبدیل شود. از سوی دیگر جاذبه های طبیعی و مدرن نیز می توانند گردشگران و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کنند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.