دسته ها
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

ساخت عروسک فرشته زیبا و دوست داشتنی با آموزش مرحله به مرحله

  • زهرا خانزاده
  • 3 اکتبر 2019
  • ۰

در این مطلب از آرگا قصد داریم طریقه ساخت عروسک فرشته با استفاده از الیاف کچه را به شما عزیزان آموزش دهیم، پشنهاد می کنیم تا پایان با این آموزش همراه ما باشید.

عروسک ها اسباب بازی های محبوب کودکان بخصوص دختر بچه ها می باشند، به همین دلیل هر روزه، مدل های متنوعی از انواع عروسک ساخته و روانه بازار می گردد. با این وجود بسیاری از هنر دوستان و علاقمندان هنر عروسک سازی علاقمند به ساختن عروسک دست ساز می باشند. در ادامه می توانید با ساختن عروسک فرشته آشنا شوید.

عروسک فرشته یا عروسک پری همچون عروسک نمدی، عروسک پارچه ای می توانند برای تزئین اتاق کودکان، درخت کریسمس و دیگر موارد مورد استفاده قرار گیرند.

ساخت عروسک فرشته با الیاف کچه

ایده های متفاوتی برای ساختن عروسک فرشته وجود دارد، که برای درست کردن آن می توان از وسایل مختلفی استفاده کرد. یکی از ایده های خلاقانه در نحوه ساختن عروسک پری یا فرشته به کار بردن الیاف کچه می باشد.

وسایل مورد نیاز :

  • الیاف کچه
  • سوزن مخصوص کچه دوزی
  • لوله یا میله انعطاف پذیر با سایز ۱-۵.۵ اینچ
  • قطعه فوم ۵ × ۵ اینچ

مراحل ساخت :

۱- با استفاده از الیاف کچه که نرم و تمیز باشد توپکی پشمی برای سر عروسک بسازید، این توپک باید تا حد امکان محکم باشد و قطر آن به حدود ۱/۲ اینچ برسد. همچنین یک تکه الیاف ۶ اینچی را برای ساخت بدن عروسک آماده کنید و مرکز آن را با استفاده از مقدار اندکی الیاف ببندید.

ساخت عروسک فرشته

۲- تکه الیاف را مطابق شکل به توپک متصل سازید تا قسمت سر، گردن و بدن عروسک شکل بگیرد. با استفاده از سوزن می توانید الیاف قسمت سر را مرتب کنید.

ساختن عروسک فرشته با ایده خلاقانه

۳- یک میله یا لوله انعطاف پذیر را با اندازه ۱/۲ تا ۵ اینچ را برش دهید و مرکز میله را دقیقا در زیر گردن عروسک بگذارید و سپس با استفاده از الیاف های نازک و بلند قسمت مرکز میله را به قسمت گردن متصل سازید، به این صورت که الیاف را به دور میله از سمت چپ عروسک بپیچانید و محکم کنید، بعد آن را بکشید و یک دست عروسک را بسازید و این کار را تا روی شانه عروسک ادامه دهید.

ساختن عروسک فرشته با ایده جدید

۴- دست دیگر عروسک را نیز به این شکل آماده کنید و این کار را ادامه دهید تا بدن عروسک نیز همانند تصویر زیر ساخته شود.

ساختن عروسک فرشته با ایده منحصر به فرد

۵- اکنون همانند مراحل قبلی، نواری نازک از پشم یا الیاف را به دور موچ، اطراف بدن و بازوهای عروسک بپیچانید.

ساختن عروسک فرشته با ایده شیک

۶- در ششمین مرحله از ساخت عروسک فرشته باید، به اندازه ۷ اینچ الیاف بردارید و با ایجاد سوراخ در مرکز آن بدن عروسک را داخل آن قرار دهید، تا بدن شکل پُر تری داشته باشد.

طریقه ساختن عروسک فرشته

۷- اکنون باید پهلو ها را بدوزید و یا ببافید.

نحوه ساختن عروسک فرشته

۸- حال الیافی با رنگ بنفش به طول ۷ اینچ انتخاب نمایید و بعد در مرکز آن حفره ای ایجاد نمایید و سپس سر عروسک را در داخل حفره قرار دهید.

ساخت عروسک فرشته

۹- در این مرحله برای پیچیدن دور کمر فرشته از یک قطعه نازک الیاف سفید رنگ استفاده کنید. با کمک سوزن این قسمت را روی کمر عروسک فیکس کنید. الیاف بنفش را نیز به طور مساوی در اطراف کمر عروسک پخش نمایید.

مدل ساختن عروسک فرشته

۱۰- به وسیله سوزن یک تکه الیاف قهوه ای را بر روی سر عروسک قرار دهید. توجه داشته باشید که مکز الیاف در نظر گرفته برای موی عروسک درست در وسط سر عروسک قرار گیرد تا عروسک موهای مرتب و هم اندازه ای در دو طرف داشته باشد.

جدیدترین ایده برای درست کردن عروسک فرشته

۱۱- سه قطعه الیاف نازک به رنگ قهوه ای را بردارید و به صورت یک نوار آن ها را به هم ببافید، سپس نوار را همانند تصویر روی سر قرار دهید و انتها و ابتدای نوار را بر روی موهای قبلی عروسک قرار دهید.

جالب ترین ایده برای درست کردن عروسک فرشته

۱۲- در این مرحله باید موچ بند عروسک، گردن بند و دو گل برای روی کمر بند و پشت موهای عروسک را با استفاده از قطعه های نازک از الیاف های رنگی بسازید و به عروسک متصل سازید.

خاص ترین ایده برای درست کردن عروسک فرشته

۱۳- یک تکه الیاف ۵ اینچی سفید رنگ صاف را انتخاب کنید، مقدار اندکی الیاف بنفش نیز که کوتاه تر از الیاف سفید باشد را بردارید و بر روی آن قرار دهید و مرکز دو الیاف را با کمی الیاف سفید رنگ ببندید.

آموزش درست کردن عروسک فرشته

۱۴- بال ساخته شده برای عروسک را با سوزن به پشت عروسک وصل کنید و به وسیله دست و یا یک شانه، قسمت پایین دامن و بال های عروسک را مرتب کنید. البته باید مراقب باشید تا آسیبی به الیاف وارد نشود و از بین نرود.

جدیدترین ایده برای درست کردن عروسک فرشته

۱۵- شما صاحب یک عروسک فرشته یا یک پری زیبا هستید که می توانید، آن را از سقف اتاق خود و یا هر جایی از منزل خود که دوست دارید، آویزان کنید.

ساخت عروسک فرشته

اگر از آموزش ساخت عروسک فرشته راضی بودید و آن را دوست داشتید و علاقمندید تا با سایر آموزش های جدید در زمینه ساخت عروسک آشنا شوید، خواهشمندیم بر روی قسمت عروسک سازی کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.