دسته ها
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

دیدنی های تفلیس و جاذبه های گردشگری تماشایی آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
  • ۰

تفلیس یکی از جاذبه های دیدنی مهم در دنیا است این شهر تاریخی که پایتخت گرجستان است دارای جاذبه های دیدنی بسیار است و از جمله دیدنی های تفلیس نیز می توان به میدان آزادی اشاره کرد که جاذبه ای مدرن است.

تفلیس شهری است که دارای پارک های دیدنی بسیار است قدمت این شهر بسیار زیاد است و به همین دلیل یکی از جاذبه های تاریخی و باستانی مهم دنیا است. در این شهر هتل ها و رستوران های متعددی وجود دارد و از جمله پر طرفدارترین دیدنی های تفلیس می توانید به منطقه قدیمی تفلیس اشاره کرد که در آن می توان آثار باستانی بسیاری را مشاهده کرد. پارک ها، گالری های هنری، موزه های تاریخی و فرهنگی نیز از دیگر مکان های دیدنی گرجستان محسوب می شوند.

بنای تاریخی تفلیس

دیدنی های تفلیس برای علاقه مندان:

ترکیبی از معماری های سنتی و جدید در این شهر موجب شده است تا سالانه گردشگران زیادی به این منطق سفر کنند همچنین اشاره می شود که معماری معاصر بناهای این شهر نیز دارای ارزش  اهمیت هستند و علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کنند.

قلعه ناریکالا تفلیس:

در ساخت این بنا از آجر استفاده شده است و قدمت این بنا به قرن ۴ میلادی باز می گردد و قدمت آن همزمان با تاسیس این شهر است این قلعه در دوران گذشته متعلق به ایران بوده است و در آن دوران به عنوان یک قلعه نظامی شناخته می شده است. این دژ دارای حمام گوگرد، باغ های گیاه شناسی، تپه های باستانی شیب دار و مجسمه مادر بوده است.

موزه های دیدنی تفلیس

مجسمه مادر تفلیس:

یکی از دیدنی های تفلیس مجسمه مادر است که با نام کارتلیس ددا شناخته می شود این مجسمه که مجسمه زن است و در یک دست او شمشیر و در دست دیگری فنجان است.

مجسمه تاریخی تفلیس

موزه سیمون جاناشیان تفلیس:

یکی از دیدنی های تفلیس که در این شهر قرار دارد این موزه است و یکی از اماکن دیدنی و تاریخی آن است قدمت این بنای ارزشمند به قرن ۱۹ باز می گردد مطالعات باستان شناسی نشان می دهد که آثار تاریخی ارزشمندی از این منطقه کشف شده است در این بنا می توان پارینه های سنگی، برنز، نوشنگ و آهن را مشاهده کرد.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

موزه تفلیس

موزه ملی گرجستان:

این موزه در نزدیکی میدان آزادی قرار دارد و متعلق به دوران قاجار است یکی از جاذبه های مهمی که می توان در این موزه مشاهده کنید گنجینه باستان شناسی است این گنجینه دارای ثروت های عظیمی از نقره و طلا و آهن است. به لحاظ فرهنگی نیز این موزه دارای ارزش و اهمیتی بسیاری است و از دیدنی های تفلیس محسوب می شود.

مکان های دیدنی تفلیس

برج ساعت تفلیس:

این برج نمادین یک بنای تاریخی است اما جالب است بدانید از مدرن ترین بناهای تاریخی و قدیمی محسوب می شود این برج همواره با دنیای قصه ها بوده است عروسک گردانی در اطراف این برج یکی از جذابیت های مهم است که در کنار معماری آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

برج ساعت تفلیس

مرکز فونیکولار تفلیس:

یکی از پرطرفدارترین جاذبه ها و دیدنی های تفلیس فونیکولار است این جاذبه دیدنی در بالای کوه ها قرار دارد چشم اندازهای دیدنی که در اطراف این منطقه قرار دارد بسیار جذابیت دارد و می تواند توجه خیلی از گردشگران را به خود جلب کند. رستوران و شهربازی و هتل های مدرن اطراف این منطقه نیز دارای جذابیت خاص خود است.

دیدنی های خاص در تفلیس

کلیسای متخی تفلیس:

این بنا در رو به روی قلعه ناریکاله قرار دارد و یکی از بناهای تاریخی مشهور است در این بنا مجسمه پادشاه واختانگ گورگاسالی قرار دارد که یکی از اولین بناهای تاریخی در قرن ۵ است همچنین این بنا چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.

دیدنی های تفلیس

تئاتر گابریادزه تفلیس:

یکی دیگر از دیدنی های تفلیس تئاتر عروسکی در تفلیس است که با نام تئاتر گابریادزه از آن یاد می شود و متعلق به سال ۱۹۸۱ است این تئاتر از اولین تئاترهای گرجستان است و در نزدیکی برج ساعت تفلیس واقع شده است.

نمای تفلیس

خیابان روستاولی و میدان آزادی تفلیس:

این خیابان یکی از مهم ترین مناطق تجاری، فرهنگی و دولتی است که امکانات زیادی در این خیابان ها برای گردشگران ارائه می شود. یکی از جاذبه های مدرن و دیدنی های تفلیس که برای بسیاری از علاقه مندان دارای جذابیت است این خیابان می باشد.

دیدنی های شناخته شده تفلیس

پل صلح تفلیس:

این پل یکی از بناهای معاصر در این شهر است سازه های این بنا با استفاده از شیشه ساخته شده است و با نام پل صلح شناخته می شود.

دیدنی های مدرن تفلیس

پارک ریکه تفلیس:

پارکی که از جاذبه ها و چشم اندازهای دیدنی در تفلیس است فضای سبز و امکانات تفریحی که در این پارک وجود دارد موجب می شود تا گردشگران زیادی در این پارک جذب شوند. از جاذبه های دیدنی و تفریحی در تفلیس می توان به استخر، شطرنج بزرگ، آب نما، آتش بازی و … اشاره کرد.

دیدنی های جذاب تفلیس

دیدن های تفلیس می تواند دارای تنوع و تفاوت بسیار باشد جاذبه های دیدنی این شهر توجه هر گردشگری را به خوب جلب می کند و بی شک یکی از نقاط مهم دنیا است که کمتر گردشگری تا به حال آن را تجربه کرده است و این بار برای داشتن سفری متفاوت به دنیا می تواند این  شهر را انتخاب کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.