دسته ها
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸

راهنمای دریافت ویزای ازبکستان و مدارکی که نیاز دارید؟

  • سمیه نیک فرجام
  • 11 آگوست 2019
  • ۰

ازبکستان یکی از کشورهای واقع در آسیای میانه است که سالانه مهاجران زیادی در این کشور پذیرفته می شوند و با دریافت ویزیا ازبکستان می توانند به راحتی در این کشور اقامت داشته باشند و موقعیت شغلی و تحصیلی خود را ارتقا دهند.

کشور ازبکستان به دلیل بالا بردن حجم واردات و صادرات خود این روزها توانسته پیشرفت اقتصادی خوبی را از آن خود کند مهم ترین محصولات صادراتی در این کشور که منبع درآمد محسوب می شود شامل اقلامی همچون ماشین آلات، پنبه، مواد غذایی، طلا و سایر اقلام است که در هر بخش از آن اشتغال زایی و درآمدزایی وجود دارد. برای مهارجت به کشور ازبکستان شرایط و تعهداتی لازم است که در اینجا درباره نحوه دریافت ویزای ازبکستان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 ویزای گردشگری ازبکستان

نحوه دریافت ویزای ازبکستان:

ویزای کشور ازبکستان دارای انواع مختلفی است در این کشور می توانید ویزای توریستی عادی، ویزای ترانزیت، ویزای توریستی فوری، ویزای تجاری، تحصیلی و کاری را دریافت نمایید. یکی از پرکاربردترین ویزاهایی که در کشور ازبکستان کاربرد زیادی دارد و بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند ویزای توریستی است که به منظور سیاحت و گشت و گزار در ازبکستان صادر می شود و سالانه توریست های زیادی از این نوع ویزا استفاده می کنند.

ویزای ازبکستان برای مهاجران

مدارک مورد نیاز:

برای دریافت هر نوع از ویزا ارائه این مدارک الزامی است و تنها در برخی از موارد باید اسناد و مدارکی دیگر نیز برای اثبات میزان تحصیلات، بودجه مالی و … ارائه شود این مدارک شامل موارد زیر هستند:

  • عکس پرسنلی پاسپوت و گذرنامه
  • اصل و کپی از گذرنامه با اعتبار ۶ ماهه
  • اصل و کپی از شناسنامه
  • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

مدارک صدور ویزای کشور ازبکستان

ویزای کاری:

نحوه دریافت ویزای ازبکستان با توجه به منظور و مقصدی که فرد از مهاجرت دارد متفاوت است به عنوان مثال برای دریافت ویزای کاری در ازبکستان فرد باید نامه پذیرش و دعوتنامه کارفرمای ازبکستانی خود را ارائه دهد و تنها در صورتی می تواند ویزای کاری دریافت کند که تخصص و مهارت لازم را در زمینه شغلی داشته باشد.

ویزای تحصیلی:

افرادی که با مقاصد تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند باید از نوع ویزای تحصیلی استفاده کنند پذیرش از سوی دانشگاه های معتبر در این کشور از جمله شرایط اساسی برای پذیرش است ویزای تحصیلی ازبکستان است که فرد متاضی باید تاییده دانشگاه را ارائه دهد.

 ویزای توریستی ازبکستان

ویزای تجاری:

این ویزا متعلق به افراد سرمایه گذاری است که قصد سرمایه گذاری تجاری در ازبکستان را دارند از جمله شرایط اساسی در پذیرش این ویزا داشتن بودجه مالی است که باید فرد برای اثبات آن مدارک لازمه را نیز ارائه دهد.

از جمله شرایط عمومی که برای دریافت ویزای ازبکستان می توان به آن اشاره کرد حق اقامت ۳۰ روزه برای شهروندانی است که در اروپا  زندگی می کنند به ویژه برای شهروندان آمریکایی که قصد مهاجرت و اقامت در ازبکستان را دارند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.