دسته ها
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

خصوصیات کودک دو ساله و آشنایی با توانایی کودکان در این سن

 • سمانه فکور
 • ۳ آذر ۱۳۹۸
 • ۰

برای اینکه بدانید کودک شما دارای سلامت جسمی و روحی است، باید خصوصیات آن را به خوبی بشناسید. برای اینکار باید به سوال هایی از قبیل، خصوصیات کودک دوساله عادی چیست؟ کودکان در این سنین چه فعالیت هایی دارند؟ کودک دوساله باید چه مهارت هایی داشته باشد و… پاسخ دهید. با پاسخ دادن به اینگونه سوالات می توانید به طور کامل با خصوصیات کودک خود آشنا شوید.

خصوصیات کودک دو ساله را می توان از رفتار و حرکات آن شناخت. کودک دو ساله معمولا دارای تحرک و فعالیت های جسمی است. اگر کودک شما از بازی و فعالیت های جسمی سر باز می زند، باید نگران آن باشید.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

خصوصیات کودک دو ساله

آشنایی با خصوصیات کودک دو ساله

والدین باید به کودکان در این سن توجه بیشتری داشته باشند، همچنین به سلامت جسمی و روحی آن ها دقت کنند. کودکان در این سن معمولا به دنبال اطرافیان و والدین خود به راه می افتند. تقلید کارهای بزرگان یکی دیگر از تفریحات کودکان در این سن است. به طور حتم سلامت کودکان برای والدین آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. کودکان سرمایه های آینده هستند و باید به رشد و سلامتی آن ها توجه کرد. به طور کلی توجه به رشد و سلامت جسمی و روحی آنان باعث یک سرمایه گذاری برای آینده است. با شناخت این رفتار کودک و والدین به راحتی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

خصوصیات حرکتی کودک دو ساله

وضع بدن و خصوصیات حرکتی

کودکان دو ساله به راحتی می تواند بدود و روی دوتا پایش بایستد. همچنین در حین دویدن می تواند از برخورد با اشیاء از خود محافظت کند. خصوصیات دیگر کودک دو ساله بازی کردن با اشیاء است. او می تواند در حین بلند شدن از دست هایش کمک نگیرد و به راحتی بلند شود. کودک دو ساله دیگر می تواند وسایل چرخ دار خود مانند اتومبیل را به دنبال خود بکشد و به راحتی با آن بازی کند. قدم برداشتن رو به عقب برای آن آسان است، و بدون هیچ مشکلی آن را انجام می دهد. می تواند مسیر حرکتی را برای اسباب بازی های خود تعیین کند و به دنبال خود بکشاند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

مشخصات کودک دو ساله
کودکان در این سن خیل بازیگوش می شوند و به دنبال کنجکاوی هستند. اگر پنجره باز باشد یه راحتی می تواند بالای مبل برود و بیرون را تماشا کند. حتی از پایین آمدن مبل نیز مشکلی ندارد. کنجکاوی وی در همین جا ختم نمی شود، کودک در گنجه، کابینت، جعبه مقوایی و هر چیز دیگری را باز می کند. او به راحتی می تواند اندازه خود را با اندازه اشیاء محیط درک کند. راه رفتنش از پله ها بسیار جالب است، می تواند از پله ها بالا و یا پایین برود ولی به این صورت که هر دو پایش رو روی یک پله می گذارد و سپس به پله بدی می رود. توپ را بدون هیچ مشکلی می تواند به سمت جلو پرتاپ کند، به طوریکه از دستش بیفتد. در زمان شوت کردن توپ بزرگ اول به سمتش می رود و سپس به آرامی آن را شوت می کند. می تواند از سه چرخه استفاده کند ولی نمی تواند پدال بزند بلکه با پاهاش که بر روی زمین است، سه چرخه را به سمت جلو هل می دهد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.