دسته ها
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

نحوه پرورش زامیفولیا و دلیل زرد شدن برگ آن

  • محسن محمدی
  • 12 جولای 2019
  • ۰

اگر شما نیز از علاقه مندان به نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی هستید حتما تا کنون به فکر پرورش زامیفولیا این گیاهی که دارای برگ های نسبتا جذابی برای همه افراد می باشد افتاده اید. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه پرورش زامیفولیا بپردازیم.

علاقه مندان به انواع گیاهان تزیینی همواره به فکر پروش آنها به درستی در آپارتمان خود هستند. تا از این طریق به گرفتار شدن گیاهان خود به مشکلات متنوع جلوگیری کنند. زامیفولیا نیز به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به گیاهان تزیینی است (شما قبلا با روش نگهداری کاکتوس آشنا شده اید). ما در این مقاله سعی داریم تا به نحوه نگهداری و نیازمندیهای این گیاه پرطرفدار بپردازیم تا افراد مختلف بتوانند به راحتی به کاشت این گیاه بپردازند و از آن استفاده کافی را در منازل خود ببرند.

پرورش زامیفولیا و دلایل تغییر رنگ آن

پرورش زامیفولیا

شما برای نگهداری از انواع گیاهان تزیینی نیاز دارید تا راه های نگهداری آنها را به خوبی آموزش دیده باشید و با اتفاقاتی که در طول رشد برای آنها می افتد آشنا باشید. تا بتوانید در شرایط خاص عملکرد مناسبی برای گیاه داشته باشید. ما در زیر به نیاز مندی های زامیفولیا می پردازیم سپس به دلایل تغییر رنگ آن خواهیم پرداخت.

خاک

پرورش زامیفولیا

شما برای پرورش زامیفولیا، نیاز به خاکی غنی از کودهای طبیعی و شیمیایی دارید که می باید هر چند وقت یک بار به وسیله آنها خاک را تغذیه کنید. تا بتوانید شرایط مناسب را از لحاظ خاکی برای این گیاه فراهم آورید.

پرورش زامیفولیا و آبیاری این گیاه

این گیاه از جمله گیاهانی است که در برابر کم آبی مقاوم تر از پر آبی خواهد بود. در صورتی که شما دو انگشت خود را در خاک آن فرو کرده و رطوبتی را احساس نکنید زمان آبیاری این گیاه فرا رسیده است. و این زمان مناسب برای آبیاری این گیاه می باشد.

نور و دما

رانمای نگهداری از گیاهان تزیینی

گیاه زامیفولیا به نوری در حد متوسط نیاز دارد به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده از آن در آپارتمان می باشد. همچنین از بابت دما شرایط مناسب به ۲۴-۳۲ درجه سانتیگراد می رسد. همچنین در فصل زمستان نباید دمای این گیاه به زیر ۱۶ درجه برسد.

دلایل زرد شدن برگ های زامیفولیا

راه نگهداری از زامیفولیا

اگر شما هم از علاقه مندان به پرورش این گیاها هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که گاهی بنا به شرایطی که خود شما فراهم می کنید ممکن است برگ های این گیاه تغییر رنگ دهند. توجه داشته باشید به دلیل این که ریشه های زیرزمینی این گیاه با برگ های جذاب از نوع گوشتی می باشد و می توانند مقدار آب زیادی را در خود جذب و ذخیره کنند. در صورتی که گیاه آبیاری اضافی داشته باشد در ابتدا برگ های آن شروع به زرد شدن کرده و در نهایت ریشه های زیرین آن شروع به پوسیده شدن می کنند. که در نهایت منجر به از بین رفتن کل گیاه می شود.

جمع بندی

آنچه در این مقاله به معرض دید شما قرار گرفته است بخشی از اطلاعاتی است که برای پرورش زامیفولیا در منازل خود نیاز دارید. شما با رعایت نکات گفته شده می توانید از داشتن گلی با رشد بسیار خوب بهره کافی را ببرید و از داشتن آن در منزل خود ببرید. توجه داشته باشید که همانطور که گفته شد این گیاه جزو گیاهان کم آب می باشد و برای حفظ سلامت گیاه رعایت آن ضروری می باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.