دسته ها
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

همه چیز درباره جزیره هنگام و زیبایی های متفاوت آن

  • سمیه نیک فرجام
  • 23 می 2019
  • ۰

جزیره هنگام یکی از مناطق زیبا در جنوب ایران است این جزیره در زندیکی جزیره قشم قرار گرفته است و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این منطقه سفر می کنند. در اینجا بیشتر با جاذبه های دیدنی این جزیره آشنا می شوید.

یکی از دیدنی ترین جزایری که می توان در خلیج فارس از آن دیدن کرد جزیره هنگام است در این جزیره امکانات تفریحی بسیار زیادی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به جت اسکی و تماشای بازی دلفین ها اشاره کرد. مردمان این منطقه دارای آداب و رسومی بسیار خاص هستند که خود به عنوان یکی از جاذبه های فرهنگی می تواند برای گردشگران جذب کننده باشد و از جذابیت های بی نظیری برخوردار است. این جزیره به دلیل برخورداری از سنت های قدیمی منطقه ای بومی از خلیج فارس محسوب می شود و یکی از جاذبه هایی که می توان در آن مشاهده کرد بازارهای سنتی است.

 جزیره تماشایی هنگام

سفر به جزیره هنگام:

آب های شفاف این جزیره جذابیت زیادی به آن بخشیده است و گونه های مختلفی از آبزیان و ماهی ها در این جزیره یافت می شود. شاید یکی از تجاربی که بیشتر گردشگران در این جزیره می توانند از نزدیک شاهد آن باشد تماشای خرچنگ ها است که در کمتر جزیره ای می توانید مانند آن را مشاهده کنید.

قایق سواری یکی از تفریحات آبی رایج در جزیره هنگام است شما می توانید با استفاده از قایق ها یا جت اسکی مناطق دور دستی از این جزیره را نیز مشاهده کنید که دارای چشم اندازهای جالب تری هستند. در این جزیره سه روستا با نام های هنگام قدیم، جدید و غیل هستند که هر یک دارای مناظری تماشایی می باشند و وجود فرهنگ خاص و آداب و رسوم ویژه مردمان این منطقه از جذابیت های آن است.

زیبایی های جزیره هنگام

یکی از جاذبه های دیدنی که در این جزیره می توانید مشاهده کنید کوه ناکس ایت که دارای ارتفاع ۱۰۶ متر است و از بلندترین نقاط این منطقه به شمار می رود. بخش های عمیق این جزیره با ارتفاع ۹ متر در روستای هنگام کهنه واقع شده است آرامشی که در این جزیره و روستاهای اطراف آن وجود دارد به تنهایی می تواند عاملی برای جذب گردشگران از نقاط مختلف ایران و دنیا باشد.

جزیره بی نظیر هنگام

ساحل هنگام:

این ساحل یکی از دیدنی های جزیره هنگام است در قسمی از آن می توان آب های نیلگون و در بخشی دیگر سواحل آرام آن به چشم می خورد. صخره ها، سواحل شنی و امواج دریا از جذابیت های این منطقه هستند.

حیات وحش:

در این منطقه دلفین ها و خودنمایی آن ها یکی دیگر از جذابیت های آن است گونه های مختلفی از دلفین های آموزش دیده و ندیده در این جزیره جالب توجه هستند.

جزیره خاص هنگام

چشم انداز جبیر:

زیستگاه آهوها در این منطقه به جبیر شهرت دارد گونه های مختلفی از آهوها و جبیرها در این منطقه وجود دارد که از جاذبه های دیدنی هنگام است.

خاردم مصری، نخلستان ها، بازارهای سنتی،پارک کروکودیل، سنگ مادر و دختر، آکواریوم و … از دیگر جاذبه های دیدنی و تماشایی در این جزیره هستند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.