دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

چگونه با پذیرفتن تفاوت ها زندگی بهتری داشته باشیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۰

پذیرفتن تفاوت ها یکی از مهم ترین اتفاقات در زندگی امروزه است و این تفاوت امری طبیعی در میان همه انسان ها است. حال اینکه این تفاوت ها از کجا نشات می گیرد به نوع نگرش افراد نسبت به زندگی باز می گردد و با پذیرش این موضوع می توان راحت تر با مسائل برخورد کرد.

افراد به این دلیل که دارا زندگی ای متفاوتی هستند و هر یک تحربه های مختلفی در زندگی داشته اند از یکدیگر متمایز می گردند و دارای تفاوت های مختلفی هستند. هر فردی نسبت به زندگی و پیرامون خود دارای یک برداشت متفاوت است حال شما تصور کنید در دنیایی قرار دارید که تمام انسان ها دارای چنین تفاوت های مشهود و نامشهودی هستند و شما با وجود این تفاوت ها باید با آن ها برخورد کنید و با آن ها ارتباط داشته باشید. در یک محیط کاری، دانشگاه و خانواده شما با افرادی رو به رو هستید که در مسایلی مختلف با شما متفاوت هستند و زمانی شما می توانید کیفیت زندگی خود را بالا ببرید که به پذیرش تفاوت ها دست پیدا کنید و آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید.

 پذیرفتن موضوع تفاوت ها

نقش قبول تفاوت با دیگران در موفقیت

ضرب المثل معروفی که در رابطه با تفاوت بین انسان ها وجود دارد ضرب المثل ” هر پنج تا انگشت دست که یکی نمیشه” است در این ضرب المثل به تفاوت بین انسان ها به خوبی اشاره شده است و همانطور که انگشت های دست به یک اندازه نیستند تمام انسان ها نیز به یک شکل نیستند. اما در دنیایی پر از تفاوت ها چگونه می توان زندگی کرد؟ چگونه می توان ارتباطی موثر برقرار کرد؟ پذیرش در این زمینه موضوع بسیار مهم و کلیدی است که با ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه به شما عزیزان کمک می کنیم تا بهتر با این تفاوت ها کنار بیایید.

شاید ما با این موضوع بسیار مواجه شده اید که دیگران مطابق با میل شما رفتار نکنند به عنوان مثال دوستان و خانواده شما ممکن در برخی از موارد نظرات یا خواسته های متنوع و متفاوتی با شما داشته باشند. یکی از اولین موضوعاتی که در پذیرش تفاوت ها با آن رو به رو خواهید شد تغییر کردن است که اغلب افراد با ایجاد تغییر در خود و یا دیگران مقاومت می کنند زیرا اکثر افراد دوست دارند تا اطرافیان مطابق میل آن ها رفتار کنند.

چگونگی پذیرفتن تفاوت ها

شما ناچار به پذیرفتن تفاوت ها هستید:

یکی از مسایلی که با آن در این حوزه رو به رو هستیم یکسان نبودن دنیا برای تمامی افراد است این بدان معنا است که شما در دنیایی زندگی می کنید که همواره با تفاوت های زیادی رو به رو هستید پس بنابراین باید این موضوع را بپذیرید که تفاوت یکی از قانون های اصلی در دنیا است. بیشتر اتفاقات و وقایع در دنیا ممکن است مطابق با مراد و میل شما صورت نگیرد و این ممکن است تاثیرات گوناگونی بر روی افراد داشته باشد زمانی که شما این موضوع را بپذیرید با فردی که این تفاوت ها را انکار می کند و مقاومت می کند تفاوت خواهید داشت.

پذیرش تفاوت ها در دنیا

  •  آرون گروپس

نگرش خود را تغییر دهید:

یکی دیگر از راهکارها برای پذیرفتن تفاوت ها تغییر نگرش نسبت به اطرافیان و زندگی است شما باید این موضع را بپذیرید که دیگران با شما متفاوت اند و همه افراد مانند شما فکر نمی کنند این نوع نگرش در زندگی می تواند دید شما را نسبت به زندگی تغییر دهد.

پذیرفتن وجود تفاوت ها

انعطاف پذیری:

گاهی باید برای پذیرفتن تفاوت ها و ایجاد این دیدگاه در خود نسبت به زندگی و اطرافیان انعطاف پذیر بود در حقیقت شما گاهی باید افکار و عقاید دیگران را نیز بپذیرید و به جای مقاومت در مقابل آن منعطف باشید. و در نهایت باید برای پذیرش تفاوت ها موانعی که مانع تثبیت این نگرش در شما هستند را بردارید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *