دسته ها
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

آشنایی با باغ کتاب تهران و نحوه بازدید از آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۰

باغ کتاب تهران یکی از باغ کتاب های بزرگ در دنیا است که با ایده های جدید و به روز افراد زیادی را با پدیده کتاب خوانی آشنا کرده است. این باغ کتاب در تمام فصول سال در شهر تهران مشغول به فعالیت و استقبال از بازدیدکنندگان خود است.

باغ کتاب تهران یکی از جاذبه های توریستی و فرهنگی ارزشمند است که علاوه بر نگهداری مجموعه ارزشمند کتاب ها و ارائه آن به متقاضیان دارای معماری بسیار زیبا و تماشایی است. نمای داخلی و خارجی این باغ کتاب با معماری بسیار جالبی طراحی شده است و از همین حیث قابلیت های زیادی را به آن بخشیده است. هدف از تاسیس این باغ کتاب برگزاری یک نمایشگاه دائمی کتاب در تمام سال است که با وجود کتاب های متنوع می تواند خواسته های متقاضیان را برطرف کند.

  باغ کتاب معروف تهران

بازدید از باغ کتاب تهران:

باغ کتاب واقع در تهران در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده است و در تپه های عباس آباد تهران قرار دارد در گذشته اولین کتابخانه با مساحت ۱۴ هزار و ۳۰۰ متر مربع در نیویورک دایر شده است و این باغ کتاب در تهران نیز با مساحت ۲۵ هزار متر مربع از شمار کتابفروشی های بزرگ جهان محسوب می شود.

  •  گاز رومیزی

فعالیت این کتابفروشی در طول روز به میزانی است که ۳۰ هزار نفر متقاضی جذب می کند همچنین در زمان برگزاری نمایشگاه های بین المللی ظرفیت پذیرش این کتابخانه به ۵۰۰ هزار نفر نیز می رسد. فعالیت این باغ کتاب در نمایشگاه های بین المللی بسیار پررنگ است و در صورت کمبود ظرفیت نیز با اضافه کردن زیرساخت های چادر در فضای آزاد ظرفیت پذیرش خود را افزایش می دهد.

آشنایی با باغ کتاب تهران

فضای داخلی باغ کتاب تهران دارای ۱۶ سالن نمایشگاهی است مساحت این سالن ها ۲ هزار متر مربع است و هر یک از سالن ها دو طبقه دارند. مدارک موجود نشان می دهد که برای ساخت این کتابخانه مبلغ ۲۰۰ میلیارد هزینه شده است.

 باغ کتاب در تهران

این کتابخانه به بخش های مختلفی تقسیم شده است که شامل: بخش بهارستان برای کودکان و نوجوانان، بخش خیالستان مربوط به فناوری دیجیتال، بخش نگارستان فضای سینمایی و سروستان نیز بخش بزرگسالان و عموم است. این کتابخانه دنیای کتاب است و شما با وارد شدن به آن می توانید چیزهای زیادی را کشف، تجربه و اید بگیرید بنابراین بهتر است تا از این فرصت طلایی که در اختیار عموم مردم قرار داده می شود نهایت استفاده را داتشه باشید.

بخش های باغ کتاب شهر تهران

یکی از بخش های جالب در این باغ بخش مربوط به رباتیک ها است که علاقه مندان زیادی را جذب خود می کند این باشگاه که بخشی از این کتابخانه است دارای سازوکارهای مربوط به رباتیک هستند و دوره های آموزشی هوش مصنوعی را برگزار می کنند که طرفداران و متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است.

به طور کلی سیاست ها و استراتژی های اصلی باغ کتاب تهران رواج نوآوری، گسترش فناوری، گسترش حوزه کتابخوانی، برقراری ارتباط با مخاطبین کتاب، و ایجاد محیطی آرام و جدید به همراه تفریحات مفرح برای عموم است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.