دسته ها
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

نکاتی که در مواجهه با شکست عشقی به کارتان می آید!

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها، این ضرب المثل اشاره به سختی ها و مشکلات یک رابطه عاشقانه دارد که در صورت مواجهه با شکست عشقی می توانید متوجه این ضرب المثل شوید. اما این موضوع که شما می توانید با شکست عشقی کنار بیایید درست و قابل اطمینان است؟

خیلی از افراد این سوال برایشان ایجاد می شود که آیا می تواند بعد از یک رابطه عاشقانه شکست خورده دوباره قلب خود را ترمیم کنند و زندگی دوباره ای را شروع کنند؟ این سوال جای بررسی بسیار دارد و باید از جهات مختلفی تحلیل شود اما به طور کلی برای مواجه با شکست عشقی می توان امید داشت که با این موضوع کنار بیایید و حتی دوباره عشقی جدید را تجربه کنید. اما چنین اتفاقی بیش از هر چیز نیاز به زمان و باور فرد دارد تا بتواند دوباره روح و قلب خود را ترمیم کند. در اینجا درباره راهکارهایی صحبت می کنیم که به افراد شکست خورده در رابطه عاشقانه کمک خواهند کرد.

 مقابله با شکست عشقی

مواجهه با شکست عشقی:

بعد از تجربه یک رابطه تلخ شکست خورده هر فردی متناسب با باورهای خود و نوع نگرشی که به اینگونه از رابطه ها دارد می تواند موازین مختلفی را اتحاذ کند. به عنوان مثال یک راه ساده و در عین حال غلط برای این دسته از افراد گول زدن خود و یا دور زدن مسیر است در صورتی که باید بعد از چنین تجربه ای تاب ایستادن و مقابله با آن را در خود تقویت کنید.

همانطور که بیان شد با توجه به نوع موازین فرد می توان راهکارهای مختلفی را پیشنهاد داد در اینجا فرض بر این است که فرد قصد مواجه با شکست عشقی و مقابله کردن با آن را دارد.

پذیرش واقعیت:

خودتان را با حدس و گمان های بیهوده و گول نزنید و بپذیرید که رابطه شما تما شده است و جایی برای ادامه دادن آن باقی نمانده است. نیازی نیست به دنبال مقصر باشید و یا خودتان را بازخواست کنید که کجای راه را اشتباه رفته اید پس بعد از اینکه رابطه شما تمام شد بهترین راه و اولین را برای رو به رویی با آن پذیرش است.

راه های مواجهه با شکست عشقی

برخی نیز ممکن است به دنبال برگرداندن رابطه خود باشند و اقداماتی انجام دهند در صورتی که برگرداندن رابطه تمام شده با این اقدامات شاید برای رابطه کاملا تمام شده آن ها درست نباشد.

  •  آرون گروپس

خودتان را آزار ندهید:

بعد از یک رابطه تمام شده وجود افکار آزار دهنده می تواند هر فردی را از پای درآورد شما برای مواجهه با شکست عشقی نباید به این افکار دامن بزنید و خودتان را در مقابل آن ها ضعیف نشان دهید. حتی الامکان از افرادی که شما را با حرف هایشان بیشتر آزار می دهند دوری کنید و ارتباط خود را با کسانی قوی کنید که چنین تجربه هایی داشته و می توانند در مسیر درست شما را هدایت کنند.

شکست عشقی و علت های آن

فراموش کردن:

فراموش کردن یک روند و پروسه ی زمانبر دارد که بسته به خودتان طولانی یا کوتاه است یک فرد ممکن است با از یاد بردن کینه ها و انتقام های شخصی خود به زودی با موضوع کنار بیاید و فردی دیگر نیز همچنان به دنبال مقصر و تلافی است.  بعد از شکست عشقی یادتان باشد در یک رابطه دو طرف می توانند مقصر باشند پس کینه و انتقام را از خود دور کنید و ادامه زندگی خود را درست پیش بروید.

چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم

همچنین کسی که به راحتی کینه اطرافیان را از خود دور می کند می تواند به زودی به زندگی عادی و طبیعی خود باز گردد و در کل این کار بیشتر به سود و نفع خود او خواهد بود.

به سراغ خودتان بروید:

در مدت زمان مواجهه با شکست عشقی ممکن است کمی از خود واقعیتان دور شوید یعنی ممکن است احساسات شما، نوع روابط، علاقه ها و خواسته و اهداف شما تغییر کند در اینجا بهتر از خود واقعیتان را پیدا کنید. برای اینکه بتوانید مجدد خودتان را سرپا ببینید باید به خودتان و اطرافیانتان این فرصت را بدهید و در این مدت اهدافتان را فراموش نکنید و از خودتان فاصله نگیرید.  کارهایی که بعد از شکست عشقی روحیه تان را به شما بر میگردانند انجام دهید این کارها کمک می کنند تا علایق خود را از یاد نبرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *